Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bytów
Gmina Bytów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00522902
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00522902/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-30 16:25
- Lokalizacja
- Bytów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fbf25d5c-dbac-497f-9a43-97b5414c81da
- Identyfikator
- 8421000639
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00522902 z dnia 2024-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bytów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979499
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Bytów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598222011
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bytow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bytow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fbf25d5c-dbac-497f-9a43-97b5414c81da1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bytów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbf25d5c-dbac-497f-9a43-97b5414c81da
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00522902
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042677/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Bytów oraz modernizacja oświetlenia w parku przy ul. Nad Borują w Bytowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491119
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRZ.271.28.2024.AZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji oświetlenia ulicznego obejmującej:
1) Wymianę opraw na wskazanych w tabeli projektowej ulicach na oprawy LED w ilości 235 szt. (Załącznik nr 4 do SWZ);
2) Wymianę opraw na wskazanych w zestawieniu ulicach na oprawy LED w ilości 8 szt. (Załącznik nr 6 do SWZ);
3) Wymianę istniejącej oprawy oświetleniowej sodowej na oprawę parkową LED o mocy 45W w następujących lokalizacjach: ul. Lobeliowa w Mądrzechowie, Ząbinowice – park, ul. Kołłątaja, ul. Małachowskiego, ul. Niemcewicza, ul. Trembeckiego, ul. Konarskiego, ul. Kilińskiego, ul. Jagodowa, ul. Naruszewicza w ilości 73 szt. Zakres obejmuje także demontaż wysięgnika. Montaż nowej oprawy LED na wierzchołku istniejącego słupa (Załącznik nr 5 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Oprawy Parkowej o mocy 45W);
4) Wymianę istniejącej oprawy oświetleniowej sodowej na oprawę LED stylizowaną zgodnie ze stanem istniejącym o mocy 38W CMA2550 na ścieżkach wokół zamku w ilości 38 szt. (Załącznik nr 5 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Oprawy Stylizowanej o mocy 38W);
5) Wymianę istniejącej oprawy oświetleniowej sodowej na oprawę LED parkową stylizowaną zgodnie ze stanem istniejącym o mocy 38W CMA2550 w pasie drogi ul. Stobnickiej w Bytowie w ilości 2 szt. (Załącznik nr 5 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Oprawy Stylizowanej Parkowej o mocy 38W).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
- Projekty – Załącznik nr 3 do SWZ;
- Tabela Projektowa – Załącznik nr 4 do SWZ;
- Zestawienie ulic – Załącznik nr 6 do SWZ;
- Specyfikacja techniczna opraw ulicznych – Załącznik nr 5 do SWZ.
Dokumenty wymagane na etapie składania ofert:
Do oferty należy dołączyć karty katalogowe proponowanych opraw, wymagane certyfikaty zgodnie z załączoną specyfikacją techniczną opraw ulicznych.
Do obowiązków Wykonawcy należy:
- zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt;
- ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy, także w przypadku osób trzecich;
- dostarczenie Zamawiającemu wszystkich dokumentów niezbędnych celem rozliczenia inwestycji;
- sporządzenie dokumentacji odbiorowej.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami i normami, na warunkach wskazanych w umowie oraz SWZ.
W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bytów ogłoszone zostało w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych "Rozświetlamy Polskę”. Postanowienia regulaminu Dziewiątej Edycji Naboru Wniosków o dofinansowanie „Rozświetlamy Polskę” nałożyły na zamawiających obowiązek instalowania opraw oświetleniowych gwarantujących możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy oraz posiadających łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu wymagał, aby oprawa posiadała jedynie możliwość zamontowania gniazda w standardzie NEMA oraz ZHAGA pod różnego rodzaju czujniki, m.in. czujnik zmierzchu, kontroler bezprzewodowy do systemu sterowania oraz aby oprawy posiadały deklaracje zgodności CE oraz certyfikację na znak ENEC oraz ENEC+. Zatem opis przedmiotu zamówienia nie czyni zadość ww. regulaminowi. Wobec powyższego Zamawiającemu nie będzie przysługiwało uprawnienie do wnioskowania o promesę, tj. dokument potwierdzający objęcie inwestycji dofinansowaniem z ww. programu oraz zawierający zobowiązanie do przekazania Zamawiającemu środków pieniężnych do kwoty określonej we wstępnej promesie.| 2024-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |