„Remont i nadbudowa wieży zamkowej w Czchowie”.

Gmina Czchów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354425
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354425/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 15:22
Lokalizacja
Czchów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dc589b74-397e-4fe3-9a52-f43ec03d4198
Identyfikator
8691291026
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty rozbiórkoweBetonowanie konstrukcjiZbrojenieMontaż konstrukcji metalowychInstalowanie konstrukcji metalowychWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

KAMIENIARKA I SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚmiłów 22, PL · lot 0
2 627 433,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354425 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont i nadbudowa wieży zamkowej w Czchowie”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czchów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 12

1.5.2.) Miejscowość: Czchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-860

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 66 21 716

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czchow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dc589b74-397e-4fe3-9a52-f43ec03d4198

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont i nadbudowa wieży zamkowej w Czchowie”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc589b74-397e-4fe3-9a52-f43ec03d4198

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354425

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025018/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Remont i nadbudowa wieży zamkowej w Czchowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 7 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, Działanie 7.6 RLKS – Wsparcie oddolnych inicjatyw na obszarach wiejskich, typ projektu: B. Ochrona i opieka nad zabytkami.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238826

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ITI.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1966841,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

:Przedmiotem inwestycji jest remont konserwatorski i odbudowa wieży zamkowej w ramach zamierzenia inwestycyjnego „Czchów — Zamek, projekt aranżacji ruin wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną”. Prace polegać wędą w szczególności na:
a) konserwacji elewacji wieży i prace konstrukcyjne związane z elewacją,
b) nadbudowie wieży zamkowej o około 6 m
c) wykonaniu odwodnienia i instalacji elektrycznych. Instalacje elektryczne w wieży prowadzone w ozdobnych rurkach czarnych w postaci systemu z puszkami, kolankami i rozgałęźnikami. Oprawy oświetlenie projektowane w technologii LED ze sterowaniem w standardzie DALI co pozwala na zaprogramowanie aranżacji i efektów eksponowania substancji zabytkowej.
d) instalacja totemu zewnętrznego wraz z wykonaniem kontentu, grafiki oraz uruchomienie na totemie
W zakres inwestycji wchodzi fragment działki nr 604/1 0 powierzchni 0.2130 ha; Powierzchnia zabudowy — istniejąca: ok. 120 m 2, bez zmian. Kubatura — istniejąca: 2250 m3, po nadbudowie ok. 2770 m 3 .
Prace będą wykonywane będą przy zabytku jakim jest baszta zamku w Czchowie, wpisana do rejestru pod nr A-27 z dnia 28.03.1930 r. Roboty realizowane będą pod kontrolą Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków .
Prace wykonywane będą na wysokości powyżej 3 metrów.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, tj:
• projekcie budowlanym
• projekcie wykonawczym
• w przedmiarach robót.
• Specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych
• Programie prac konserwatorskich,
• Pozwoleniu na prowadzeniu robót budowlanych i konserwatorskim z dnia 09.12.2024r. znak: DT-I.5142.129.2024.DZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1634080,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4349172,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2627433,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kamieniarka I Sp. zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7991975739

7.3.4) Miejscowość: Śmiłów 22

7.3.5) Kod pocztowy: 26-502

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2627433,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane