Zagospodarowanie centrum Łuszczanowic

Gmina Kleszczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354473
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354473/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 15:59
Lokalizacja
Kleszczów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66d84357-5b38-4eb0-9aca-c788d5857be9
Identyfikator
7692078512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania parkówRoboty rozbiórkoweBetonowanieRoboty budowlaneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie transformatorów elektrycznychOchrona odgromowaRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354473 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie centrum Łuszczanowic

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleszczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 47

1.5.2.) Miejscowość: Kleszczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-410

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@kleszczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleszczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.kleszczow.pl/procurements

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie centrum Łuszczanowic

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66d84357-5b38-4eb0-9aca-c788d5857be9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354473

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038558/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Zagospodarowanie centrum Łuszczanowic

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236017

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową obiektów małej architektury w miejscu publicznym wraz z infrastrukturą techniczną w ramach zadania inwestycyjnego: „Zagospodarowaniem centrum Łuszczanowic ”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności:
1. Budowę obiektów małej architektury w miejscu publicznym,
2. Budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej,
3. Budowę zewnętrznej instalacji nawadniania,
4. Budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej,
5. Budowę zewnętrznej instalacji elektrycznej,
6. Utwardzenie terenu.
Szczegółowy zakres zamówienia (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, w załączniku Nr 2 do SWZ – projekt umowy - dostępne: https://e-zp.kleszczow.pl/procurements

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262300-4 - Betonowanie

45000000-7 - Roboty budowlane

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45317200-4 - Instalowanie transformatorów elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) w związku z art. 266 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Cena oferty złożonej przez Wykonawcę: TM-BUD Projektowanie Usługi Inwestycyjne Tomasz Kucharski przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym terminie tj. do dnia 25.05.2026 r. do godz. 11:00, ofertę złożyli następujący Wykonawcy:
1. Active Line Marcin Taczelski, ul. Wojciechowska 7f, 20-704 Lublin, cena ofertowa brutto: 1.109.460,00 zł
2. TM-BUD Projektowanie Usługi Inwestycyjne Tomasz Kucharski, ul. Słoneczna 24, 97-420 Szczerców, cena ofertowa brutto: 1.499.985,00 zł
3. PG BUDOWA Sp. z o.o., ul. Inżynierska 3, 97-410 Rogowiec, cena ofertowa brutto: 1.795.000,00 zł.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowane ww. zamówienia środki finansowe w wysokości: 1.367.540,80 zł.
Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona (oferta z najniższą ceną):
1. nie przedłużył terminu związania ofertą;
2. nie wykazał spełnienie warunków udziału w postępowaniu w odpowiedzi na wezwania Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 274 ust. 1 uPz oraz na podstawie art. 128 ust. 1 uPzp.
Oferta wykonawcy została odrzucona.
Cena drugiej oferty złożonej przez Wykonawcę, którym jest TM-BUD Projektowanie Usługi Inwestycyjne Tomasz Kucharski przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny zaoferowanej przez Wykonawcę TM-BUD Projektowanie Usługi Inwestycyjne Tomasz Kucharski.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ww. ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1109460 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1795000 PLN

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane