Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) fabrycznie nowego ciągnika rolniczego dla Miejskiej Kanalizacji i Wodociągów Sp. z o.o. w Czarnkowie

MIEJSKA KANALIZACJA I WODOCIĄGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W CZARNKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354529
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354529/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-21 18:27
Lokalizacja
Czarnków, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8e2e248-2835-48fd-b337-ce02e6d2678c
Identyfikator
7630006456
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CiągnikiUsługi leasingu finansowego

Wykonawcy

1 przyznane

PKO LEASING SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
254 216,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354529 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) fabrycznie nowego ciągnika rolniczego dla Miejskiej Kanalizacji i Wodociągów Sp. z o.o. w Czarnkowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA KANALIZACJA I WODOCIĄGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W CZARNKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570004947

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 48

1.5.2.) Miejscowość: Czarnków

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mkiw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mkiw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8e2e248-2835-48fd-b337-ce02e6d2678c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) fabrycznie nowego ciągnika rolniczego dla Miejskiej Kanalizacji i Wodociągów Sp. z o.o. w Czarnkowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8e2e248-2835-48fd-b337-ce02e6d2678c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354529

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00135801/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) fabrycznie nowego ciągnika rolniczego dla Miejskiej Kanalizacji i Wodociągów Sp. z o.o. w Czarnkowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320969

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026.ŁW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego (z opcją wykupu) ciągnika rolniczego, fabrycznie nowego (rok produkcji 2026), na potrzeby Miejskiej Kanalizacji i Wodociągów sp. z o.o. w Czarnkowie.
2. Wymagania techniczne i wyposażenie zamawianego ciągnika rolniczego:
1) silnik 3-cylindrowy, posiadający normę spalin EU Stage V, moc nie mniej niż 74 KM, skrzynia biegów min. 24 biegi do przodu, w tym dwa pod obciążeniem;
2) wysokość pojazdu nie więcej niż 2,5 m (wysokość bez światła błyskowego), masa nie mniej niż 3300 kg, zbiornik paliwa nie mniejszy niż 80 l;
1) uruchomienie przedniego napędu elektrohydraulicznie;
2) uruchomienie elektrohydraulicznie WOM;
3) moduł monitorowania parametrów pracy (lokalizacja i zużycie paliwa);
4) wycieraczka tylnej szyby;
5) kabina z szyberdachem, wyposażona w klimatyzację, w radio nieoryginalne wraz z zamontowanymi głośnikami ;
6) fotel kierowcy z pneumatyczną amortyzacją;
7) siedzisko instruktora z pasem bezpieczeństwa;
8) podnośnik - elektryczne szybkie podnoszenie i opuszczanie, sterowanie zewnętrzne podnośnikiem;
9) opony tylne 420/85 R30, opony przednie 320/85 R24;
10) obciążniki walizkowe 4 szt. przód;
11) automatyczny zaczep transportowy;
12) 4 halogenowe światła robocze i obrotowe światło sygnalizacyjne;
13) reflektory LED.
3. Warunki umowy leasingu.
1) Parametry leasingu:
a) rodzaj leasingu – operacyjny,
b) rozliczenie w złotych polskich (PLN),
c) oprocentowanie zmienne w oparciu o WIBOR 1M,
d) równe raty kapitałowe i odsetki kapitałowe i odsetki skalkulowane w oparciu o zmienne oprocentowanie WIBOR 1M,
e) okres leasingu – 60 miesięcy,
f) 59 czynszów leasingowych powiększonych o koszty wykupu + opłata wstępna, traktowana jako pierwsza rata,
g) termin płatności rat leasingowych na 25 dzień każdego miesiąca,
h) opłata za wykup (depozyt gwarancyjny) nastąpi razem z ostatnią ratą,
i) wartość czynszu inicjalnego (opłata wstępna) – 10 % wartości pojazdu określonej w ofercie wykonawcy, płatne do 7 dni od dnia zawarcia umowy,
j) wartość wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu (wartość resztowa ) - 1% wartości pojazdu jw.
2) Rozpoczęcie wykonywania usługi leasingu – z dniem dostawy ciągnika rolniczego do Zamawiającego.
3) Kolejne raty będą płacone przez Zamawiającego w terminach zgodnym z treścią harmonogramu opłat leasingowych, sporządzonym przez wykonawcę, który stanowić będzie załącznik do umowy leasingu.
4) Faktury VAT, faktury korygujące oraz noty korygujące należy wystawiać i udostępniać za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zgodnie z przepisami ustawy o VAT. Za dzień otrzymania faktury uważa się dzień, w którym faktura uzyskała numer KSeF.
5) W przypadku zmiany stawki podatku VAT, zmiana stawki w ramach umowy następuje z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego stawkę, bez składania dodatkowych oświadczeń i zmian umowy.
6) Zamawiający będzie dokonywał wszelkich rozliczeń, zgłoszeń dotyczących opłat leasingowych i ubezpieczenia przedmiotu leasingu tylko z wykonawcą.
7) Przed zawarciem umowy wykonawca (Finansujący) będzie zobowiązany do przedstawienia projektu umowy w wersji EDYTOWALNEJ (niezakodowanej), który będzie zawierał postanowienia własne wykonawcy i istotne warunki umowy zawarte w załączniku Nr 5 do SWZ. Zamawiający będzie miał prawo wnieść uwagi w przypadku niezgodności lub sprzeczności.
8) Zamawiający wyrazi zgodę, aby w umowie leasingu podać adres podwykonawcy (dostawcy), w celu bezpośredniego kontaktu w kwestiach gwarancji oraz czynności związanych z obsługą serwisową.
9) Beneficjentem polis ubezpieczeniowych będzie wykonawca.
10) W przypadku wyboru oferty najkorzystniejszej Zamawiający podpisze umowę leasingu w oparciu o zmienne oprocentowanie wg WIBOR 1M podane w ofercie wykonawcy.
11) Przed podpisaniem umowy Zamawiający przekaże wykonawcy „Oświadczenie o rzeczywistym beneficjencie”
12) Przedmiot leasingu zostanie ubezpieczony w zakresie OC/AC/NNW; polisa ubezpieczeniowa będzie obejmować:
 brak konsumpcji sumy ubezpieczenia;
 brak franszyzy redukcyjnej;
 franszyza integralna nie wyższa niż 500 PLN
 wykup amortyzacji części;
 likwidację szkód w wariancie „warsztat” lub „serwis” (na podstawie faktur);
 płatność składki jednorazowo.
Zamawiający nie pokryje kosztów administrowania polisami ubezpieczeniowymi.
13) Zamawiający pokryje rzeczywisty koszt pierwszej rejestracji pojazdu oraz poniesie koszt podatku od środków transportowych w postaci kosztów rzeczywistych na podstawie re faktury. Kosztów tych nie doliczy wykonawca go do ceny ofertowej.
14) Zamawiający dopuści ustanowienie na rzecz wykonawcy zabezpieczania umowy leasingu, np. w postaci weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową.
15) Zamawiający będzie dokonywał rozliczeń (w tym z kar umownych), zgłoszeń wynikających z warunków gwarancji, serwisu przedmiotu leasingu i jego utrzymania, uprawnień z tytułu rękojmi bezpośrednio z wykonawcą;
16) Dokumenty finansowe Zamawiającego dostępne są na jego stronie internetowej pod adresem www.mkiw.pl.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 254216,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 254216,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 254216,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Konsorcjum wykonawców w składzie : PKO Leasing S.A. - Pełnomocnik

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: AGRO-Sieć Maszyny Sp. z o.o. – Partner Ul. Magazynowa 2 86-200 Chełmno NIP : 8751555240

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7251735694

7.3.3) Ulica: Ul. Świętokrzyska 36

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-116

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 254216,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy