Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „KBO - Zielony zakątek – utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Piłsudskiego”,
Miasto Kwidzyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00354732
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00354732/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 08:14
- Lokalizacja
- Kwidzyn, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a9df0fe-7f7a-46f5-9952-ba083bca002a
- Identyfikator
- 5811956166
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354732 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „KBO - Zielony zakątek – utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Piłsudskiego”,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Kwidzyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747744
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 19
1.5.2.) Miejscowość: Kwidzyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-500
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kwidzyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kwidzyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13379251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „KBO - Zielony zakątek – utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Piłsudskiego”,2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a9df0fe-7f7a-46f5-9952-ba083bca002a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354732
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088985/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 KBO-Zielony zakątek- utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Piłsudskiego w ramach projektu Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście” planowany do realizacji w Działaniu 2.11. Przystosowanie do zmian klimatu – ZIT poza terenem obszaru metropolitalnego FEP 2021-2027 FEP 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322257
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3194402,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 133218,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana pn.: Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „KBO - Zielony zakątek – utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Piłsudskiego”, który obejmuje zakres:
1) przygotowanie terenu (prześwietlanie korony drzew o średnicy pnia powyżej 41 cm, usunięcie krzewów twardych, usunięcie gałęzi miękkich),
2) rozebranie pozostałości betonowych,
3) wykonanie ścieżki z nawierzchni przepuszczalnej,
4) montaż modułu siedziska – donice – 2 kpl.,
5) montaż kosza na odpady - 1 szt.,
6) montaż stojaka na rowery – 1 szt.,
7) montaż budek dla ptaków – 7 szt.,
8) montaż budek dla owadów – 5 szt.,
9) montaż tablicy informacyjnej – 1 szt.,
10) montaż tabliczki edukacyjnej – 1szt.,
11) montaż „bramy” – 2 szt.
12) sadzenie bylin i krzewów – ilości zgodnie z projektem.
3. Okres gwarancji na roboty budowlane wynosi 36 miesięcy.
4. W czasie trwania okresu gwarancji koszt materiałów eksploatacyjnych, wynikające z przeprowadzonych wymaganych przeglądów, pokrywa Wykonawca.
5. Podczas wykonania robót należy respektować Standardy ochrony drzew i innych form ochrony zieleni w procesie inwestycyjnym – Zarządzenie Nr 179/2025 Burmistrza Miasta Kwidzyna z dnia 6 lutego 2025 r. w sprawie przyjęcia i wdrożenia standardów ochrony zieleni na terenie Kwidzyna.
6. Wykonawca odpowiedzialny będzie za pielęgnację nasadzonych roślinności przez okres 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót. Wykonawca zobowiązuje się do pielęgnacji roślin w okresie gwarancji, która obejmuje: systematyczne podlewanie roślin minimum raz w tygodniu (w okresach suszy minimum 3 razy w tygodniu), wymianę uschniętych i uszkodzonych roślin, uzupełnianie kory warstwą o grubości 5 cm, odchwaszczanie rabat, przycinanie nasadzonych roślin zgodnie ze sztuką ogrodniczą odpowiednio dla gatunku i na uzgodnioną wysokość (w okresie pielęgnacji należy prowadzić sukcesywną korektę wysokości pomiędzy starymi i nowymi nasadzeniami uzupełniającymi), ochronę przed chorobami i szkodnikami roślin, zabezpieczenie na okres zimowy, wywóz biomasy w dniu wykonywania zabiegu.
7. Zamawiający wymaga, aby prace modernizacyjne były spójne z zasadą DNSH, w szczególności, aby realizacja działań na rzecz maksymalizacji wskaźnika (wagowo) odpadów budowlanych i rozbiórkowych, innych niż niebezpieczne (z wyłączeniem naturalnie występujących materiałów, o których mowa w kategorii 17 05 04 w europejskim wykazie odpadów, ustanowionym decyzją 2000/532/WE), wytworzonych na placu budowy, możliwych do ponownego użycia, recyklingu i innego odzysku materiałów, uwzględniając lokalne możliwości w tym zakresie.
8. Wykonawca zapewni realizację inwestycji z zachowaniem zasad ograniczenia emisji hałasu, pyłu i innych substancji w trakcie realizacji prac tj. zastosowanie nowoczesnego i sprawnego technicznie sprzętu ograniczającego emisję hałasu i zanieczyszczeń do powietrza; zapewnienie ograniczenia terenu prac budowalnych wyłącznie do terenu przedsięwzięcia; zapewnienie, że w celu minimalizacji zagrożenia zanieczyszczeniem gruntu podczas awaryjnych wycieków płynów i olejów z maszyn budowlanych teren przedsięwzięcia wyposażony zostanie w sorbenty substancji ropopochodnych; w celu ograniczenia oddziaływania akustycznego na ludzi zapewnienie, prace budowlane będą ograniczone do godzin dziennych.
9. Prace muszą być prowadzone w sposób, który minimalizować będzie ryzyko przedostawania się zanieczyszczeń do środowiska, w tym poprzez nadzór inwestorski, odpowiedni stan techniczny maszyn. Roboty prowadzone będą przez wykwalifikowaną ekipę budowlano-montażową. Wszelkie użyte do budowy materiały budowlane posiadać będą stosowne wymagane prawem aprobaty techniczne, atesty i certyfikaty.
10. Wszelkie wykorzystane materiały budowlane i montażowe spełniać będą obowiązujące normy prawne, co przyczyni się do zapewnienia ich trwałości z uwzględnieniem odporności na niekorzystne zjawiska klimatyczne.
11. Wykonawca, w celu minimalizacji zagrożenia zanieczyszczeniem gruntu podczas awaryjnych wycieków płynów i olejów z maszyn budowlanych zapewnia, ze teren przedsięwzięcia wyposażony zostanie w sorbenty substancji ropopochodnych.
12. Ścieki socjalno-bytowe gromadzone muszą być w przenośnych kabinach sanitarnych oraz zapewniony zostanie regularny wywóz ścieków do oczyszczalni. W celu ich minimalizacji planuje się wdrożenie następujących rozwiązań chroniących środowisko gruntowo-wodne wykonawca powinien zaplecze i bazę sprzętową zlokalizować na utwardzonym podłożu. Wyposażyć w niezbędną ilość pojemników, kontenerów, koszy do gromadzenia odpadów i zapewnić ich sukcesywny wywóz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną (258 255,97 zł) znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |