Wymiana balustrady na klatce schodowej ewakuacyjnej.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00354871
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00354871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 08:56
- Lokalizacja
- Rzeszów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f077f8e-ecc5-41c3-a7d6-fe5f15674a2c
- Identyfikator
- 8133485443
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354871 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana balustrady na klatce schodowej ewakuacyjnej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180193953
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Hetmańska 9
1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 35-045
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rops.rzeszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rops.rzeszow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13253761.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana balustrady na klatce schodowej ewakuacyjnej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f077f8e-ecc5-41c3-a7d6-fe5f15674a2c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026228/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Wymiana balustrady na klatce schodowej ewakuacyjnej w budynku ROPS w Rzeszowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
projekt pn. „Dostępny ROPS” - środki rządowe w ramach dofinansowania ze środków PFRON, w związku z programem „Dostępna przestrzeń publiczna”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289411
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.261.23.2026.PR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 55522,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z wymianą balustrady na klatce schodowej ewakuacyjnej w budynku zlokalizowanym przy ul. Hetmańskiej 9 w Rzeszowie, zarządzanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
Załącznik nr 3 do SWZ - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB),
Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy,
Załącznik nr 5 do SWZ – Przedmiar,
Załącznik nr 6 do SWZ – Projekt techniczny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, informuje, że postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp. Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a Zamawiający nie ma możliwości dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę, ponieważ druga oferta złożona w niniejszym postępowaniu podlegała odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu złożono wyłącznie dwie oferty. Jedna z nich, złożona przez ABE Budownictwo Emil Baida, ul. Gałczyńskiego 9, 38-400 Krosno, NIP: 6842597786, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Druga zaś, złożona przez AMTC POLAND sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, NIP: 6793253057, została wybrana jako oferta najkorzystniejsza. W dniu 16.07.2026 r. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, poinformował mailowo Zamawiającego, iż odstępuje od podpisania umowy. W związku z tym, że druga oferta została odrzucona, Zamawiający nie ma możliwości dokonania ponownego badania i oceny ofert, gdyż w postępowaniu nie pozostała już żadna oferta. Tym samym, Zamawiający jest zmuszony dokonać unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78666,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 78666,91 PLN
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |