Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych należących do Gminy Gołdap
Gmina Gołdap
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00354994
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00354994/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-22 09:21
- Lokalizacja
- Gołdap, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a46d224f-e756-4abe-a81c-90a3b4a7ecc1
- Identyfikator
- 8471587061
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354994 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych należących do Gminy Gołdap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołdap
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671231
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 14
1.5.2.) Miejscowość: Gołdap
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-500
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 876156000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pom@goldap.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.goldap.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a46d224f-e756-4abe-a81c-90a3b4a7ecc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych należących do Gminy Gołdap2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a46d224f-e756-4abe-a81c-90a3b4a7ecc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354994
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060087/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości niezamieszkałych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319030
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-WGK.271.23.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 742274,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - Opróżnianie, odbiór i zagospodarowanie odpadów z koszy ulicznych na terenie miasta GołdapPrzedmiotem części 1 zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na opróżnianiu, odbiorze i zagospodarowaniu odpadów niesegregowanych (zmieszanych) z koszy ulicznych o poj. 35 l - 70 l w ogólnej ilości. 190 szt. koszy zlokalizowanych na terenie miasta Gołdap wraz z utrzymaniem i zachowaniem odpowiedniej czystości wokół koszy - usługa opróżniania koszy świadczona będzie w dni powszednie.
Wykaz ilości koszy i harmonogram ich opróżniania i odbioru został przedstawiony w załączniku nr 12.2
Opróżnianie koszy powinno następować w godzinach porannych nie później niż do 11.00. W przypadku gdy dzień opróżniania koszy jest dniem ustawowo wolnym od pracy opróżnianie powinno nastąpić w dniu poprzedzającym taki dzień.
Ogólna liczba koszy w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia może zwiększyć się maksymalnie o 15 szt.
Szczegółowy opis sposobu wykonania części 2 przedmiotu zamówienia opisany został w załączniku nr 11.1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
4.5.5.) Wartość części: 333626,04 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 - Dzierżawa pojemników, odbiór i transport odpadów komunalnych z targowiska miejskiego w GołdapiPrzedmiotem części 2 zamówienia obejmuje:
1. Dostawę i dzierżawę pojemników na odpady, będących własnością lub w dyspozycji Wykonawcy oraz ich ustawienie na targowisku miejskim w następujących ilościach:
a) 3 pojemników o pojemności 1100 l w kolorze czarnym na odpady pozostałe po segregacji (zmieszane),
b) 3 pojemników o pojemności 1100 l w kolorze niebieskim na odpady papieru i tektury,
c) 2 pojemników o pojemności 1100 l w kolorze żółtym na odpady metali i tworzyw sztucznych,
d) 1 pojemnika o pojemności 660 l w kolorze brązowym na odpady ulegające biodegradacji BIO,
e) 1 pojemnik o pojemności 660 l w kolorze zielonym na odpady szkła.
2. Wszystkie dostarczone przez Wykonawcę pojemniki winny być sprawne, zamykane i mieć estetyczny wygląd.
2. Odbiór i zagospodarowaniu frakcji ww. odpadów z terenu targowiska miejskiego położonego przy ul. Polnej 2B w Gołdapi.
3. Odbiór odpadów będzie odbywał się na telefoniczne lub pisemne (e-mail) zgłoszenie Zamawiającego niezwłocznie, jednak nie później niż do 14:00 dnia następnego po zgłoszeniu przez Zamawiającego.
4. Zamawiający zgłaszając konieczność opróżniania pojemników wskaże rodzaj frakcji odpadów, które powinny zostać odebrane.
5. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dzierżawy liczby kontenerów w związku ze zwiększeniem nagromadzenia odpadów. W takim przypadku Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę o koniecznej ilości dostarczenia nowych pojemników, a zmiana ta będzie wymagała podpisania pisemnego aneksu umowy będącej przedmiotem zamówienia. Wynagrodzenie zostanie zwiększone o faktyczną ilość dostawionych kontenerów na podstawie zaproponowanej ceny jednostkowej.
Prognozowane ilości odbioru pojemników z odpadami poszczególnych frakcji objętych odbiorem i zagospodarowanie, w okresie realizacji umowy tj.: w okresie 24 miesięcy:
- frakcja 20 03 01 pozostałe niesegregowane (zmieszane) odpady 95 szt.
- frakcja 20 01 01 papier i tektura – 95 szt.
- frakcja 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe – 60 szt.
- frakcja 15 01 07 szkło – 20 szt.
- frakcja 20 01 08 odpady kuchenne ulegające biodegradacji – 20 szt.
Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości odbioru odpadów są ilościami orientacyjnymi (prognozowanymi) i zostały podane w celu ułatwienia kalkulacji ceny ofertowej, przy czym ilość odbiorów poszczególnych frakcji odpadów może ulec zmianie w zależności od faktycznej ilości frakcji odpadów zebranych ze sprzątania ogólnodostępnych terenów miejskich
Szczegółowy opis sposobu wykonania części 3 przedmiotu zamówienia opisany został w załączniku nr 11.2 do SWZ,
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
4.5.5.) Wartość części: 65620,76 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 408000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 408000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 408000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Brzezińska s.c.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BEZ Tomasz Brzeziński; Marta Brzezińska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8471613953
7.3.3) Ulica: Zatorowa 1
7.3.4) Miejscowość: Gołdap
7.3.5) Kod pocztowy: 19-500
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 408000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2027-01-01 do 2028-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 87090,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87090,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 87090,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Brzezińska s.c.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BEZ Tomasz Brzeziński; Marta Brzezińska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8471613953
7.3.3) Ulica: Zatorowa 1
7.3.4) Miejscowość: Gołdap
7.3.5) Kod pocztowy: 19-500
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87090,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2027-01-01 do 2028-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |