Wykonanie robót polegających na naprawie, wymianie lub odtwarzaniu oznakowania pionowego i poziomego na drogach gminnych i wewnętrznych zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00355238
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00355238/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 10:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-143e1ac3-f5ab-4997-a021-0cf50fdb1568
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355238 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót polegających na naprawie, wymianie lub odtwarzaniu oznakowania pionowego i poziomego na drogach gminnych i wewnętrznych zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/290991/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót polegających na naprawie, wymianie lub odtwarzaniu oznakowania pionowego i poziomego na drogach gminnych i wewnętrznych zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-143e1ac3-f5ab-4997-a021-0cf50fdb1568
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355238
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012769/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Oznakowanie pionowe i poziome oraz wdrażanie projektów organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych będących we władaniu m.st. Warszawy znajdujących się na terenie Dzielnicy Ursynów.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253662
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 40/WZP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1341463,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na naprawie, wymianie lub odtwarzaniu oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także wdrażaniu projektów organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych będących we władaniu m.st. Warszawy, zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów
Zakres i sposób realizacji zamówienia
Zamówienie obejmuje trzy zasadnicze tryby realizacji robót, różniące się charakterem, sposobem zlecania oraz wymaganym czasem reakcji:
1.1. Usuwanie awarii
Usuwanie awarii dotyczy sytuacji nagłych i nieprzewidzianych, które powodują lub mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub pieszych. Przez awarię należy rozumieć w szczególności uszkodzenie oznakowania pionowego lub poziomego, zniszczenie lub brak znaku drogowego, przewrócenie słupka lub urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a także skutki zdarzeń drogowych lub oddziaływania warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr czy intensywne opady.
Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia przekazanego przez Zamawiającego telefonicznie, za pośrednictwem wiadomości SMS lub poczty elektronicznej. Maksymalny czas realizacji wynosi 2 godziny od momentu zgłoszenia i obejmuje przybycie na miejsce zdarzenia, właściwe zabezpieczenie terenu, wprowadzenie tymczasowego oznakowania oraz usunięcie lub zabezpieczenie elementów stwarzających zagrożenie.
Po wykonaniu czynności Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie potwierdzić usunięcie awarii (telefonicznie, SMS-em lub mailowo) oraz sporządzić dokumentację fotograficzną zawierającą datę i godzinę wykonania prac.
1.2. Utrzymanie oznakowania
Utrzymanie oznakowania obejmuje działania o charakterze planowym, mające na celu zapewnienie właściwego stanu technicznego oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach tego zakresu Wykonawca realizuje w szczególności naprawę, wymianę lub odtwarzanie oznakowania pionowego (w tym znaków aktywnych), poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także prostowanie, regulację i czyszczenie istniejących elementów.
Roboty realizowane są na podstawie zgłoszeń przekazywanych przez Zamawiającego na adres poczty elektronicznej Wykonawcy. Każde zgłoszenie określa lokalizację i zakres prac. Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji robót w terminie do 24 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia. Przez rozpoczęcie realizacji rozumie się podjęcie prac w terenie. W uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wydłużony za zgodą Zamawiającego.
1.3. Wdrażanie projektów organizacji ruchu
Wdrażanie projektów organizacji ruchu polega na kompleksowej realizacji zatwierdzonych projektów przekazanych przez Zamawiającego. Zakres tych prac obejmuje wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz drobne roboty drogowe (np. wykonanie odbrukowania, założenie trawnika, regulacja krawężników) zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.
Realizacja odbywa się na podstawie odrębnych zleceń, które określają szczegółowy zakres robót, lokalizację oraz termin ich wykonania. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac w terminie wskazanym w zleceniu.
Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo dokonać zawiadomienia o wprowadzeniu organizacji ruchu zgodnie z załącznikiem nr 5 do Zarządzenia nr 97/2022 Prezydenta m.st. Warszawy z 28.01.2022 r. m.st. Warszawy, zlokalizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty: projektowane postanowienia umowy, opis przedmiotu zamówienia (OPZ), Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), przedmiar robót, wykaz dróg gminnych oraz wykaz dróg wewnętrznych, stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1553536,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1623587,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1553536,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Trafico MARTA OKSIĘCIUK-BŁOŃSKA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272777840
7.3.3) Ulica: ul. Jana Kazimierza 60
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1553536,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 360 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |