EkoMielec - rozwój i optymalizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Mielec - dostawa pojemników na odpady

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00355551
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00355551/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-22 11:18
Lokalizacja
Mielec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd530449-129e-4b6d-b3ed-ae01b0a97dd1
Identyfikator
8171003251
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojemniki i kosze na odpady i śmieciPlatformy zrzutowe na odpadyInstalowanie mebli ulicznych

Wykonawcy

2 przyznane

CONTENUR POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMielec, PL · lot 0
47 730,15 PLN
GRZEGORZ WALUŚCzaniec, PL · lot 1
183 270 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355551 z dnia 2026-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
EkoMielec - rozwój i optymalizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Mielec - dostawa pojemników na odpady

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIEJSKI W MIELCU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524708

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 26

1.5.2.) Miejscowość: Mielec

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.mielec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mielec.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargiu.um.mielec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

EkoMielec - rozwój i optymalizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Mielec - dostawa pojemników na odpady

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd530449-129e-4b6d-b3ed-ae01b0a97dd1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355551

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00063946/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Projeky EkoMielec - wyposażenie altan śmietnikowych w zabudowie wielolokalowej w pojemniki do zbiórki odpadów BIO oraz zaku i montaż koszy ulicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „EkoMIELEC – rozwój i optymalizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Mielec”, nr FEPK.02.07-IZ.00-0026/24, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEPK.02 „Energia i środowisko”, Działanie FEPK.02.07 Gospodarka w obiegu zamkniętym programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273915

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 196550,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – obejmuje dostawę 39 szt. koszy o pojemności 660 l do selektywnej zbiórki odpadów BIO/zielonych przeznaczonych do użytkowania w zabudowie wielolokalowej, przy czym przedmiotem tej części jest zakup i dostawa fabrycznie nowych, nowoczesnych pojemników przystosowanych do całorocznej eksploatacji zewnętrznej w przestrzeni publicznej, w warunkach intensywnego użytkowania oraz narażenia na działanie promieniowania UV, opadów atmosferycznych, mrozu, wiatru i potencjalnych aktów wandalizmu. Pojemniki wyposażone w mechanizm (pedał) ułatwiający otwieranie
i zamykanie. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia wygodę użytkowania, ale również zwiększa kontrolę nad dostępem do strefy przechowywania odpadów. Dodatkowo pojemniki wyposażone zostaną w zamek umożliwiający kontrolę dostępu użytkownika do pojemnika, co przyczynia się do ograniczenia nieuprawnionego dostępu do strefy przechowywania odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44613700-7 - Platformy zrzutowe na odpady

4.5.5.) Wartość części: 33150,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część 2 – obejmuje dostawę i montaż zewnętrznych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, w tym 25 koszy ulicznych w formie pojemników modułowych do segregacji 4 frakcji o łącznej pojemności między 160 l – 240 l każdy (w podziale na 4 komory każda
o pojemności między 40 l – 60 l na następujące frakcje: metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier, zmieszane) oraz 9 pojedynczych pojemników wolnostojących, zapewniających możliwość segregacji oraz gromadzenia większej ilości odpadów w przestrzeni publicznej o pojemności 240 l każdy. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania, w szczególności dostawę, rozładunek, montaż, oznakowanie, uruchomienie pojemników, przekazanie wymaganej dokumentacji oraz przeprowadzenie odbiorów. Przedmiotem tej części jest zakup, dostawa i montaż fabrycznie nowych, nowoczesnych pojemników przystosowanych do całorocznej eksploatacji zewnętrznej w przestrzeni publicznej, w warunkach intensywnego użytkowania oraz narażenia na działanie promieniowania UV, opadów atmosferycznych, mrozu, wiatru i potencjalnych aktów wandalizmu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44613700-7 - Platformy zrzutowe na odpady

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

4.5.5.) Wartość części: 163400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47730,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 50368,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 47730,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Contenur Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8172154093

7.3.3) Ulica: ul. Wojska Polskiego 18

7.3.4) Miejscowość: Mielec

7.3.5) Kod pocztowy: 39-300

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47730,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183270,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 267648,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 183270,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grzegorz Waluś WG ALHURT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9371457135

7.3.3) Ulica: ul. kard. Karola Wojtyły 33

7.3.4) Miejscowość: Czaniec

7.3.5) Kod pocztowy: 43-354

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 183270,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2026-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy