Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

GMINA PURDA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00523499
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00523499/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-01 09:40
Lokalizacja
Purda, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1715e160-ef87-4e90-bb20-33c232632524
Identyfikator
7393756720
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychStolarka drewniana

Wykonawcy

1 przyznane

GN-KNIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOlsztyn, PL · lot 0
579 932,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00523499 z dnia 2024-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PURDA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743189

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Purda 19

1.5.2.) Miejscowość: Purda

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-030

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 89 512 22 23

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@purda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.purda.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1715e160-ef87-4e90-bb20-33c232632524

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1715e160-ef87-4e90-bb20-33c232632524

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00523499

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00004597/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00429441

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej
w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie w formule zaprojektuj i wybuduj:

Roboty budowlane projektowe i wykonawcze obejmują w szczególności:
ROBOTY BUDOWLANE I WYKONAWCZE zgodnie z Program Funkcjonalno – Użytkowym: Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie opracowanym przez mgr inż. arch. Agatę Szczepańską Szczepańska Architektura 10-208 Olsztyn, ul. Radiowa 30/1, z maja 2024 r., będącym załącznikiem do niniejszej Umowy,

PRACE PROJEKTOWE: Dokumentacja projektowa - Projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny, uzgodnienie dokumentacji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, uzyskanie Decyzji o pozwoleniu na budowę, nadzór autorski, zgodnie z Program Funkcjonalno – Użytkowym j.w.

Dokumentacja projektowa będzie zawierać:
1) opracowanie projektu koncepcyjnego do akceptacji Zamawiającego – 2 kpl.,
2) opracowanie inwentaryzacji istniejącego budynku w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji – 4 egz.,
3) opracowanie kompletnego projektu budowlanego (projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego), projektu technicznego, projektu wykonawczego oraz opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2023, poz. 682) i wykonawczego – 5 egz.,
4) opracowanie wszelkich niezbędnych dokumentów wymaganych w celu uzyskania stosownych decyzji, uzgodnień i pozwoleń, w tym uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, umożliwiających prowadzenie robót budowlanych i inne jeśli są wymagane prawem,
5) przygotowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych
6) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru wszystkich realizowanych robót budowlanych – 2 egz.,
7) przygotowanie przedmiaru robót (dotyczy wszystkich branż) – na ewentualne żądanie Zamawiającego – 2 egz.,
8) w razie konieczności również inne ekspertyzy, opracowania oraz inne dokumentacje i decyzje administracyjne niezbędne dla zaprojektowania i wybudowania, w tym pozwolenia na budowę, decyzję uruchomienia i przekazania do użytkowania przedmiotu zamówienia.
9) dokumentacja projektowa powinny spełniać w szczególności wymogi określone w wymaganiach ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r., poz. 682), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 r., poz. 2454) i w zakresie wynikającym z Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r., poz. 1679 ze zm.).

Wykonawca dostarczy dokumentację w formie papierowej i elektronicznej zapisanej: - część tekstowa w pdf. i w formie edytowalnej oraz część rysunkową w pliku pdf i dwg. Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna być spójna z dokumentacją w wersji papierowej tj. zachowana kolejność stron oraz wszystkie załączniki, opnie, sprawdzenia, uzgodnienia, które wchodzą w jej skład.

Zakres, sposób wykonania i szczegółowy opis przedmiotu umowy opisuje:
1) Program Funkcjonalno – Użytkowy: Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w zabytkowym budynku biblioteki w Purdzie opracowany przez mgr inż. arch. Agatę Szczepańską Szczepańska Architektura 10-208 Olsztyn, ul. Radiowa 30/1, z maja 2024 r.
2) Zalecenia konserwatorskie pismo znak IZNR.5183.367.2023.lw z 05.09.2023 r. i pismo znak IZNR.5183.367.2023.sb z 12.04.2024 r.

Wykonawca zobowiązany jest oddać Zamawiającemu kompletny technicznie i technologicznie przedmiot zamówienia, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną i jest wynikiem całości robót budowlanych w zakresie budownictwa.

2. Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45422100-2 - Stolarka drewniana

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 579932,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 579932,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 579932,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GN-KNIT Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7393976114

7.3.3) Ulica: ul. Marii Zientary-Malewskiej 65

7.3.4) Miejscowość: Olsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 10-310

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Prace projektowe - Marcin Nowicki Architekt
Kierowanie pracami konserwatorskimi - AKROTERION Pracownie
konserwacji dzieł sztuki Barbara Kwasiborska

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 579932,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane