DOSTAWA KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCH realizowana w ramach Projektu pn. Wsparcie techniczne w procesie pozyskiwania dowodów cyfrowych z narzędzi elektronicznych
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00523529
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00523529/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-01 09:48
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20439f4d-6bc2-4f51-90f7-278e97ae75fc
- Identyfikator
- 5420207868
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Komputery przenośneUrządzenia komputeroweMonitoryUrządzenia drukujące i graficzne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00523529 z dnia 2024-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCH
realizowana w ramach Projektu pn. Wsparcie techniczne w procesie pozyskiwania dowodów cyfrowych z narzędzi elektronicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050252820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 65
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-003
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.kwp@bk.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.podlaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCHrealizowana w ramach Projektu pn. Wsparcie techniczne w procesie pozyskiwania dowodów cyfrowych z narzędzi elektronicznych
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20439f4d-6bc2-4f51-90f7-278e97ae75fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00523529
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00219092/33/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.31 Dostawa komputerów przenośnych realizowana w ramach Projektu pn. "Wsparcie techniczne w procesie pozyskiwania dowodów cyfrowych z narzędzi elektronicznych "
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Wsparcie techniczne w procesie pozyskiwania dowodów cyfrowych z narzędzi elektronicznych / Technical support in the proces of obtaining digital evidence from electronic tools”. Umowa nr 101137691.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00493626
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 42/L/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 97317,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych spełniających jednocześnie wszystkie i zdefiniowane jako minimalne wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
33195100-4 - Monitory
42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z zapisami art. 106 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje wymagane przedmiotowe środki dowodowe w Ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie wskazał wyraźnie, że wydruk z wynikiem testu CPU Mark dla zaproponowanego procesora jest przedmiotowym środkiem dowodowym, a jedynie w opisie przedmiotu zamówienia wpisał, że do oferty należy dołączyć wydruk z wynikiem testu CPU Mark. Dokument ten nie został zatem wymieniony wśród przedmiotowych środków dowodowych opisanych w SWZ, jak i w Ogłoszeniu o zamówieniu. Jest to wada postępowania, która może mieć wpływ na wynik postępowania. Brak bowiem precyzyjnych zapisów w powyższym względzie spowodował rozbieżność w załączanych do ofert dokumentach i uniemożliwił Zamawiającemu rzetelną ocenę złożonych ofert zachowując zasadę równego traktowania Wykonawców. Na tym etapie postępowania Zamawiający nie może zastosować żadnej z procedur sanacyjnych przewidzianych ustawą Pzp. Zarówno treść SWZ, jak i treść Ogłoszenia o zamówieniu nie mogą już zostać zmienione. Na danym etapie postępowania powyższa wada ma więc charakter nieusuwalny - jest niemożliwa do wyeliminowania zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę. W związku z powyższym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego i podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp.| 2024-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |