„Budowa turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej w m. Targowisko, gm. Kłaj”
GMINA KŁAJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00355930
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00355930/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 12:25
- Lokalizacja
- Kłaj, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-047d1eed-b301-4f94-a191-0c95af17b449
- Identyfikator
- 6831511752
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355930 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej w m. Targowisko, gm. Kłaj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁAJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 655
1.5.2.) Miejscowość: Kłaj
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-015
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 284 10 45
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugk@klaj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.klaj.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-047d1eed-b301-4f94-a191-0c95af17b4491.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej w m. Targowisko, gm. Kłaj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-047d1eed-b301-4f94-a191-0c95af17b449
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355930
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034246/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 „Remont istniejącej drogi (jezdni) w ramach zamierzenia budowlanego - Budowa turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Targowisko, gmina Kłaj”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262061
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: In.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 440679,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej w m. Targowisko, gm. Kłaj polegająca na remoncie istniejącej drogi (jezdni) na działkach nr 1147, 1164/2, 1190, 1206, 1207 ,1211, 1212,2, 1212/1, 1124/1.
Przedmiotem zamówienia jest remont odcinka ciągu pieszo-rowerowego, który będzie miał początek za istniejącym mostkiem nad rzeką Tusznicą, w km 0+061,22, natomiast koniec w km 0+390,42 przy istniejącej ścieżce pieszo-rowerowej. Zaprojektowany remont jezdni polega na wykonaniu nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,0m w odległości średnio 1,5m od istniejącej drogi gminnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa będąca załącznikiem do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej Zamawiający stwierdził wystąpienie istotnej wady dokumentów zamówienia dotyczącej zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W treści Specyfikacji Warunków Zamówienia przewidziano obowiązek wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jednak postanowienia w tym zakresie zostały sformułowane w sposób niekompletny. W szczególności nie określono wysokości zabezpieczenia, jaką Wykonawca zobowiązany byłby wnieść przed zawarciem umowy.Jednocześnie projekt umowy nie zawiera żadnych postanowień regulujących obowiązek wniesienia zabezpieczenia, jego wysokości, formy, terminu wniesienia ani zasad zwrotu. Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy stanowi jeden z istotnych elementów dokumentów zamówienia w przypadku, gdy Zamawiający decyduje się na skorzystanie z instytucji zabezpieczenia przewidzianej w art. 449 i nast. ustawy Prawo zamówień
publicznych. Informacja ta powinna być jednoznacznie określona przed upływem terminu składania ofert, tak aby wszyscy Wykonawcy znali pełny zakres obowiązków związanych z realizacją zamówienia oraz mogli uwzględnić wynikające z tego koszty i ryzyka przy sporządzaniu ofert.
Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej usunięcie opisanej wady nie jest
możliwe. Zamawiający nie może bowiem dokonać zmiany Specyfikacji Warunków Zamówienia ani uzupełnić projektu umowy o postanowienia dotyczące wysokości zabezpieczenia należytego wykonania umowy, gdyż prowadziłoby to do zmiany warunków zamówienia już po zakończeniu etapu konkurencyjnego postępowania oraz naruszałoby zasadę równego traktowania Wykonawców i przejrzystości postępowania, wyrażoną w art. 16 Prawa
zamówień publicznych. Wprowadzenie obowiązku wniesienia zabezpieczenia lub określenie jego wysokości dopiero na etapie zawierania umowy prowadziłoby do zawarcia umowy na warunkach innych niż wynikające z dokumentów zamówienia, natomiast odstąpienie od obowiązku wniesienia
zabezpieczenia oznaczałoby zawarcie umowy niezgodnej z założeniami przyjętymi przez Zamawiającego na etapie przygotowania postępowania. W konsekwencji Zamawiający uznał, że stwierdzona wada ma charakter nieusuwalny i uniemożliwia zgodne z przepisami ustawy zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z tych względów postępowanie podlega
unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 268650,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 418669,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |