Budowa mostu wraz z towarzyszącą infrastrukturą drogową w miejscowości Ślęza
Gmina Kobierzyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00355978
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00355978/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 12:33
- Lokalizacja
- Kobierzyce, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e4e7d617-2ec0-4723-b494-6e1c8a4048fc
- Identyfikator
- 8961308068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355978 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa mostu wraz z towarzyszącą infrastrukturą drogową w miejscowości Ślęza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Kobierzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rpzemla@ugk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kobierzyce.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa mostu wraz z towarzyszącą infrastrukturą drogową w miejscowości Ślęza2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4e7d617-2ec0-4723-b494-6e1c8a4048fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355978
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044781/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Budowa mostu wraz z towarzyszącą infrastrukturą drogową w miejscowości Ślęza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6811356,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie prac na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego(wraz z pozyskaniem wszelkich niezbędnych materiałów, podkładów mapowych, badań, opracowań, wniosków, odstępstw, warunków technicznych, uzgodnień, decyzji, pozwoleń, zgłoszeń itp.) oraz wybudowanie i oddanie do użytkowania w stanie wolnym od wad przedmiotu zamówienia. Wykonawca zrealizuje zamówienia na podstawie Dokumentacji Projektowej opracowywanej przez siebie (którą zrealizuje we własnym zakresie), zweryfikowanej i zatwierdzonej przez Zamawiającego w zakresie zgodności z PFU, zawartą umową (pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym) oraz obowiązującymi przepisami prawa. Dokumentacja Projektowa zostanie przygotowana na podstawie opracowanego PFU oraz dokumentów / załączników do których PFU się odwołuje jak również na podstawie obowiązujących przepisów, norm prawnych oraz wytycznych Zamawiającego. Wykonana przez Wykonawcę Dokumentacja Projektowa a następnie zrealizowane prace budowlane (Roboty) odpowiadać będą wymaganiom ujętym w PFU, dokumentach, do których PFU się odwołuje oraz umowie zawartej pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Teren inwestycji zlokalizowana jest na działce o numerze ewidencyjnym dz. nr ew. 145/6, 146, 179, 178, 29/3, 29/2, 29/1, 187, 23, 162/2, 133/7, 133/17, 133/22, 161, obręb 0022 Ślęza, miejscowość Ślęza, Gmina Kobierzyce. Projektowaną inwestycję, zarówno na etapie opracowania dokumentacji projektowej, jak i realizacji robót budowlanych, należy bezwzględnie dowiązać pod względem sytuacyjnym, wysokościowym oraz funkcjonalnym do rozwiązań przyjętych w projekcie ul. Rekreacyjnej. Przyjęte parametry techniczne, układ geometryczny oraz rozwiązania winny zapewnić spójność układu komunikacyjnego. Plan zagospodarowania terenu ul. Rekreacyjnej stanowić będzie załącznik nr 1 do postępowania przetargowego. W związku z faktem, że inwestycja realizowana będzie również na działkach (terenie) nieprzewidzianym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod funkcje związane z zakresem prac objętych zadaniem inwestycyjnym oraz położona na działkach (terenie) nienależących do Zamawiającego przewiduje się realizację zadania poprzez procedurę ZRID - wykonanie robót na warunkach specustawy drogowej w oparciu o ostateczną decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Dopuszcza się podział inwestycji na etapy objęte odrębnymi postępowaniami administracyjnymi, w szczególności jeśli przyczyni się to do usprawnienia procesu projektowego. Podział na etapy lub ewentualne trudności związane z procesem ZRID nie stanowią podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia. Ryzyko wyceny tych działań spoczywa na Wykonawcy. Szczegóły opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w zapisach SWZ umowie oraz dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7244766,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11537400,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7244766,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Nowak-Mosty
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6292472541
7.3.3) Ulica: ul. K. Srokowskiego 27
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
7.3.5) Kod pocztowy: 41-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7244766,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-23 do 2027-09-23| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |