Przebudowa bloku kuchennego w ZSzP nr 14 w dz. Popielów
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00356335
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00356335/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 13:32
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-18d92e07-81b5-4ce7-bda7-71a5e146834d
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356335 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa bloku kuchennego w ZSzP nr 14 w dz. Popielów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: +32 43 92 302
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-18d92e07-81b5-4ce7-bda7-71a5e146834d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa bloku kuchennego w ZSzP nr 14 w dz. Popielów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18d92e07-81b5-4ce7-bda7-71a5e146834d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356335
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003144/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Przebudowa bloku kuchennego w ZSzP nr 14 w dz. Popielów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245081
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 10772358,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1557437,26 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie pomieszczeń istniejącej kuchni do obecnych potrzeb szkoły (zwiększona ilość wydawanych posiłków) oraz obwiązujących przepisów higieniczno-sanitarnych. Przebudowa obejmuje adaptację znajdujących się w sąsiedztwie istniejących pomieszczeń biurowych na potrzeby kuchni. Wejście od strony dziedzińca zostanie wykorzystane do wewnętrznej komunikacji personelu kuchni oraz do wydawania posiłków do innych placówek, natomiast dostawy towarów będą odbywać się poprzez istniejące wejście od strony elewacji bocznej budynku. Pomieszczenie kuchni zostanie zwiększone o dodatkowe powierzchnie umożliwiające doposażenie kuchni o nowe urządzenia i wyposażenie z zaprojektowaniem ciągu technologicznego zgodnego z zasadami HACCP-u. Pomieszczenia kuchni oraz zaplecza kuchni należy przebudować i dostosować wentylację mechaniczną z klimatyzacją oraz przebudować instalację elektryczną zwiększając wymaganą moc przyłączeniową.
Planowana dzienna ilość wydawanych posiłków dla szkoły podstawowej oraz przedszkola przy ZSzP nr 14 – śniadania (ok. 200) / obiady (ok. 300) / podwieczorek (ok. 130).
Na poziomie parteru należy wykonać pomieszczenia socjalne z toaletą dla pracowników kuchni. Pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem zostaną wydzielone od pozostałych pomieszczeń parteru ścianami oraz drzwiami i oknami o odpowiedniej odporności ogniowej. Z komunikacji zaplecza kuchennego należy wykonać dodatkowe przejście umożliwiające przejście na teren szkoły poprzez pomieszczenie świetlicy.
Dla robót objętych niniejszym zamówieniem została wydana decyzja nr 376/6740/2023 z dnia 10 sierpnia 2023 roku dla zamierzenia budowlanego pn. „Przebudowa bloku kuchennego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14 w dzielnicy Popielów wraz z rozbudową wewnętrznej instalacji gazowej w Rybniku przy ul. Staffa 42A”.
Ogólny zakres robót.
ROBOTY WYBURZENIOWE ORAZ DEMONTAŻOWE,
w tym między innymi:
- wyburzenie schodów zewnętrznych na elewacji tylnej (południowo-zachodniej) budynku,
- zdemontowanie daszku na elewacji tylnej budynku,
- zdemontowanie istniejących urządzeń oraz wyposażenia kuchni i zdeponowanie ich w miejscu wskazanym przez dyrekcję szkoły (na terenie placówki),
- wyburzenie ścian działowych, zgodnie z projektem technicznym,
- wykonanie nowych otworów drzwiowych oraz poszerzenie istniejących wraz z wykonaniem nadproży stalowych w ścianach konstrukcyjnych, zgodnie z projektem technicznym,
- skucie ściennych okładzin ceramicznych,
- skucie posadzek ceramicznych oraz zdemontowanie wykładziny pcv,
- skucie płytek gresowych na schodach na elewacji bocznej,
- skucie odspojonych fragmentów tynku na ścianach i suficie,
- zdemontowanie instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz gazu
- zdemontowanie zewnętrznej oraz wewnętrznej stolarki drzwiowej wraz z ościeżnicami,
- zdemontowanie 2 szt. okien w pomieszczeniu 0/03 wraz z rozebraniem fragmentu elewacji wokół ww. okien,
- zdemontowanie instalacji wentylacji na elewacji bocznej (południowo-wschodniej) budynku,
- zdemontowanie sufitu podwieszanego z płyt kasetonowych w pomieszczeniu kuchni, zaplecza kuchni oraz kotłowni,
REMONTOWO-BUDOWLANE ORAZ WYKOŃCZENIOWE,
w tym między innymi:
- wymurowanie ścianek działowych z pustaka ceramicznego lub z bloczków z betonu komórkowego (obustronnie otynkowanych),
- wykonanie nowych schodów zewnętrznych na elewacji tylnej wraz z zamontowaniem nowej balustrady ze stali nierdzewnej,
- ułożenie nowych płytek gresowych na schodach na elewacji tylnej oraz bocznej wraz z wykonaniem izolacji przeciwwodnej,
- zamontowanie nowego daszku ze szkła bezpiecznego nad schodami na elewacji tylnej,
- wyrównanie wylewką samopoziomującą posadzki w pomieszczeniach, w których przewidziana jest do wykonania izolacja przeciwwodna,
- wykonanie poziomej i pionowej izolacji przeciwwodnej, tzw. folii w płynie w pomieszczeniach: kuchni, zmywalni, mycia termosów, wydawania posiłków, obieralni warzyw oraz w toaletach (izolacja pionowa na wysokość płytek ceramicznych) wraz z wklejeniem taśmy w narożnikach wewnętrznych,
- wykonanie sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych oraz sufitów z płyt kasetonowych 600x600mm w wykonaniu higienicznym,
- zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych do REI 120 poprzez wypełnienie szczelin wełną mineralną na głębokość 1m, zabezpieczenie materiałem pęczniejącym oraz zamontowanie profili dylatacyjnych podłogowych i ściennych. Profil dylatacyjny podłogowy, składający się z aluminiowych uchwytów połączonych kompensatorem elastomerowym szer. 40 mm, przeznaczony do zamontowania pod płytki ceramiczne. Profil dylatacyjny ścienny i sufitowy montowany za pomocą klipsów montażowych, wykonany z anodowanego aluminium, przeznaczony do zakrycia szczelin ściennych i sufitowych o szerokości od 2 cm do 10 cm,
- wyrównanie tynków wewnętrznych wraz z uzupełnieniem ubytków,
- zeskrobanie starej farby wraz z przecieraniem istniejących tynków wewnętrznych,
- wykończenie ścian płytkami ceramicznymi na pełną wysokość w pomieszczeniach kuchni i zaplecza kuchni (zgodnie z projektem technicznym), natomiast w pozostałych pomieszczeniach malowanie ścian farbami odpornymi na zmywanie na mokro,
- wykończenie posadzek płytkami gresowymi wraz z cokolikami,
- zamontowanie drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami wg. zestawienia,
- zamontowanie 3 szt. drzwi zewnętrznych, aluminiowych, pełnych (DZ2) oraz częściowo przeszklonych (DZ1) wraz z naprawieniem szpalet,
- zamontowanie parapetów wewnętrznych gr. 3 cm z konglomeratu na istniejących parapetach z lastriko wraz z wyrównaniem i pomalowaniem czoła istniejącego parapetu,
- zamontowanie 2 szt. okien typu „fix” o odporności ogniowej EI60 wraz z wymianą parapetów zewnętrznych oraz wewnętrznych na nowe,
- wymiana w pomieszczeniu 0/06 dwóch skrzydeł okiennych na szklenie stałe typu „fix”, wkłady szybowe ze szkła matowego,
- ocieplenie fragmentu elewacji wokół okien przeciwpożarowych, wełną mineralną wraz z wykonaniem kompletnego systemu ETICS oraz z zamontowaniem dylatacji systemowych,
- zamurowanie otworu w ścianie po zdemontowanej wentylacji, ocieplenie styropianem gr. 15 cm wraz z wykonaniem kompletnego systemu ETICS,
- dostarczenie oraz zamontowanie wyposażenia kuchni zgodnie z załączonym zestawieniem.
MODERNIZACJA INSTALACJI WENTYLACJI I KLIMATYZACJI,
w tym między innymi:
- zdemontowanie istniejącej instalacji wentylacji wraz z utylizacją,
- wykonanie systemu wentylacji mechanicznej, nawiewno-wywiewnej,
- zabudowanie centrali wentylacyjnej nawiewnej oraz zbudowanie wentylatora wyrzutowego,
- wykonanie instalacji klimatyzacji, jednostki klimatyzacyjne wyposażone w funkcję grzania.
MODERNIZACJA INSTALACJI WODY I KANALIZACJI ORAZ INSTALACJI GAZU,
w tym między innymi:
- zdemontowanie istniejącej instalacji wody i kanalizacji wraz z utylizacją,
- wykonanie wewnętrznej instalacji wody zimnej, wody ciepłej oraz cyrkulacji,
- wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,
- wykonanie nowej zewnętrznej kanalizacji sanitarnej na stronie północno-wschodniej i wpięcie jej do wewnętrznej kanalizacji sanitarnej zlokalizowanej w pomieszczeniu kotłowni (rysunek Z1),
- wykonanie wewnętrznej kanalizacji technologicznej z zabudowaniem separatora tłuszczu, umieszczonym w pomieszczeniu -0/11a, odprowadzanie ścieków poprzez szybkozłączkę strażacką zabudowaną na elewacji budynku,
- wykonanie przepompowni nadposadzkowej dla separatora tłuszczu,
- wykonanie przepompowni dla wody brudnej w celu odwodnienia posadzki w pomieszczeniu -0/10,
- wykonanie nowej instalacji gazu w pomieszczeniu kuchni, którą należy wpiąć w istniejącą wewnętrzną instalację gazu,
- zamontowanie nowego czujnika gazu i wpięcie go istniejącego systemu detekcji gazu, zgodnie z częścią rysunkową dokumentacji projektowej,
- wykonanie prac budowlanych towarzyszących, takich jak, np. wykucia w ścianach, przekucia przez strop, zamurowania, tynkowanie.
MODERNIZACJA WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ ORAZ INSTALACJI NISKOPRĄDOWEJ,
w tym między innymi:
- zdemontowanie istniejącej instalacji elektrycznej wraz z utylizacją,
- wykonanie nowego zasilania w energię elektryczną pomieszczeń kuchni oraz zaplecza kuchni wraz z zabudowaniem nowej rozdzielnicy elektrycznej,
- wykonanie nowej instalacji gniazd wtykowych oraz oświetlenia,
- wykonanie nowej instalacji oświetlenia ewakuacyjnego oraz awaryjnego,
- zabudowanie wyłącznika przeciwpożarowego,
- dostarczenie oraz zamontowanie kompletnego kompensatora mocy biernej 10 kVar wraz z przekładnikami, oprzewodowaniem oraz uruchomieniem transmisji radiowej,
- wykonanie instalacji sygnalizacji włamania i napadu SSWiN,
- wykonanie instalacji systemu nadzoru wizyjnego CCTV,
- wykonanie prac budowlanych towarzyszących takich jak, np. bruzdowanie, zaprawianie bruzd po zamontowaniu instalacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262520-2 - Roboty murowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45410000-4 - Tynkowanie
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45442100-8 - Roboty malarskie
39221000-7 - Sprzęt kuchenny
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1845113,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2760424,19 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1845113,47 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 642-000-08-37
7.3.3) Ulica: Wysoka
7.3.4) Miejscowość: Rybnik
7.3.5) Kod pocztowy: 44-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1845113,47 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |