Budowa wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oznakowanie szlaku turystycznego w ramach projektu Rozwój turystyki na obszarze MOF
Gmina Tomaszów Lubelski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00356632
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00356632/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 14:21
- Lokalizacja
- Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-da74af5d-c827-4be4-925a-741c30d5d85e
- Identyfikator
- 9211867433
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356632 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oznakowanie szlaku turystycznego w ramach projektu Rozwój turystyki na obszarze MOF
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tomaszów Lubelski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369089
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 29 -go Listopada 9
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tomaszowlubelski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugtomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/pn/tomaszowlubelski/demand/273641/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oznakowanie szlaku turystycznego w ramach projektu Rozwój turystyki na obszarze MOF2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da74af5d-c827-4be4-925a-741c30d5d85e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356632
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045302/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa wieży widokowej wraz z małą architekturą i zagospodarowaniem terenu na Białej Górze w m. Majdan Górny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
4. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021 – 2027 w ramach działania 11.2 Ochrona dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (typ projektu 1, 2, 3)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154438
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IT.271.2.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część 1 - Budowa wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu na Białej Górze.Zadanie przewiduje budowę wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz montażem elementów małej infrastruktury na stoku Białej Góry w miejscowości Majdan Górny w gminie Tomaszów Lubelski. Wieża zostanie wybudowana w środkowej części działki – na szczycie wzniesienia. Wieża składać się będzie z tarasu widokowego głównego zlokalizowanego na najwyższej kondygnacji oraz balkonów widokowych na poziomie spoczników. Konstrukcję nośną stanowić będą słupy i belki drewniane.
Do wykonania trzonu wieży zastosowane będzie drewno konstrukcyjne gatunku modrzew. Konstrukcja wieży w rzucie na planie prostokąta. Trzon wieży zaprojektowano w formie ramy przestrzennej, na planie prostokąta o boku (6,2 x 11, 04 m). Wejście na podest widokowy wieży zapewnia 2 biegowa klatka schodowa o konstrukcji drewnianej, oparta na samonośnej drewnianej konstrukcji wsporczej. Platformę widokową (taras widokowy) zaprojektowano w formie „nagiego” stropu drewnianego, opartego na wieńcu trzonu wieży. Dach nad platformą widokową wieży - 4 spadowy, spadzisty, z połaciami i drewnianą, krokwiową więźbą dachową, z drewna modrzewiowego. Fundamentowanie wieży projektuje się na słupach i płycie fundamentowej. Przy wieży wykonany będzie taras drewniany, z poziomu którego zapewnione będzie dojście do wieży oraz zamontowane zostaną elementy małej architektury – ławki drewniane i kosze na śmieci. Teren wokół inwestycji o pow. 100 m2 zostanie obsiany trawą.
W ramach projektu przewidziano do wykonania powierzchnię utwardzoną żwirową w postaci dojścia oraz miejsc parkingowych.
Wieża widokowa wyposażona będzie w instalację elektryczną oświetlenia czterech zewnętrznych ścian elewacji, na których zostanie zainstalowanych łącznie sześć opraw oświetleniowych. Teren zewnętrzny przyległy do wieży oświetlony zostanie trzema zestawami oświetleniowymi.
Na dachu wieży widokowej zamontowana zostanie instalacja odgromowa.
Teren zamierzenia budowlanego nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie podlega ochronie konserwatorskiej.
Dane kubaturowe i powierzchniowe:
- powierzchnia zabudowy wieża – 68,51 m2
- powierzchnia zabudowy taras – 51,67 m2
- kubatura – 1791,10 m3
- wysokość wieży – 19,45 m
- ilość kondygnacji nadziemnych – 4
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
44212230-0 - Wieże
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 695534,15 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) Część 2 - Oznakowanie rowerowego szlaku turystycznego.Przedmiotem zamówienia jest oznakowanie szlaku rowerowego łączącego Park Miejski w mieście Tomaszów Lubelski z Białą Górą na terenie Gminy Tomaszów Lubelski. Zamówienie obejmuje oznakowanie szlaku wyłącznie na terenie Gminy Tomaszów Lubelski.
Szlak należy oznaczyć znakami zgodnie z dołączoną do SWZ dokumentacją.
Dodatkowo zamówienie obejmuje montaż małej tablicy informacyjnej przy stoku narciarskim na Białej Górze.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34922100-7 - Oznakowanie drogowe
4.5.5.) Wartość części: 39287,74 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca, kto rego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, pismem z dnia 08.05.2026 r.
poinformował Zamawiającego o odstąpieniu od zawarcia umowy. Powyz sze nalez y uznac za uchylenie się
od zawarcia umowy w sprawie zamo wienia publicznego.
Mając na uwadze zaistniałą sytuację, Zamawiający uniewaz nia postępowanie, poniewaz
najkorzystniejsza oferta, przewyz sza ceną kwotę, kto rą Zamawiający zamierza przeznaczyc na
sfinansowanie zamo wienia. Zamawiający nie moz e zwiększyc tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało uniewaz nione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, kto ry stanowi:
„Zamawiający uniewaz nia postępowanie o udzielenie zamo wienia, jez eli cena lub koszt
najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniz szą ceną przewyz sza kwotę, kto rą zamawiający zamierza
przeznaczyc na sfinansowanie zamo wienia, chyba z e zamawiający moz e zwiększyc tę kwotę do ceny lub
kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42540,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 94464,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 42540 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE ZIELONYM SZLAKIEM
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9482647689
7.3.4) Miejscowość: Radom
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 42540 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |