Utworzenie miejsca integracji i rekreacji w osiedlu Rapy

Gmina Miasto Biłgoraj

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00356670
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00356670/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-22 14:27
Lokalizacja
Biłgoraj, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-574f8576-1edc-4a5b-a6ee-4d81615ce1c8
Identyfikator
9181992813
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychObiekty rekreacyjneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

JAN PIKUTABiłgoraj, PL · lot 0
3 200 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356670 z dnia 2026-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie miejsca integracji i rekreacji w osiedlu Rapy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Biłgoraj

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369020

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 16

1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bilgoraj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bilgoraj.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-574f8576-1edc-4a5b-a6ee-4d81615ce1c8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie miejsca integracji i rekreacji w osiedlu Rapy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-574f8576-1edc-4a5b-a6ee-4d81615ce1c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356670

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047457/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Utworzenie miejsca integracji i rekreacji w osiedlu Rapy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane w ramach Działania 11.1 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich (typ projektu 1) Priorytetu XI Rozwój zrównoważony terytorialne Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274532

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SI.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2925814,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem inwestycji jest utworzenie miejsca integracji i rekreacji w osiedlu Rapy przy ulicy Szwajcarskiej w Biłgoraju. Inwestycja obejmuje kompleksowe zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego wraz z budową infrastruktury technicznej, ciągów komunikacyjnych, obiektów małej architektury, stref aktywności oraz urządzeń rekreacyjnych i sportowych. Celem inwestycji jest poprawa jakości przestrzeni publicznej, zwiększenie dostępności terenów rekreacyjnych, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni integracji społecznej.
Zakres prac budowlanych i zamówienia obejmuje m. innymi:
1) Prace porządkowe i przygotowawcze: Uporządkowanie, wyrównanie i uprzątnięcie terenu skweru, w tym demontaż istniejącego wyposażenia w złym stanie technicznym oraz ręczne usunięcie pni drzew.
2) Wykonanie układu komunikacji pieszej: Budowa chodników-pomostów łączących strefy, wykonanych z ryflowanych, antypoślizgowych desek kompozytowych na podniesionej konstrukcji stalowej i stopach fundamentowych. Wzdłuż krawędzi chodników zamontowane zostaną pinezki dotykowe ułatwiające poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidzącym. Dudowa dojść z drogi gminnej.
3) Stworzenie stref aktywności:
4) Strefa dla dzieci: Wyposażona w urządzenia sprawnościowe (np. ścieżka linowa), elementy wspinaczkowe, a także tunel i ślizg zamontowane na przebudowanej górce saneczkowej.
5) Strefa dla młodzieży: Wyposażona w urządzenia sprawnościowe i wspinaczkowe
z bezpieczną nawierzchnią piaskową.
6) Strefa dla seniorów: Obejmująca taras z siedziskami, stołami do gier planszowych oraz huśtawkami miejskimi wyposażonymi w zabezpieczenia przed zbyt wysokim huśtaniem. Strefa ta będzie odsunięta od reszty zagospodarowania dla zapewnienia spokoju.
7) Przebudowa boiska: Zastąpienie zniszczonej nawierzchni z kostki betonowej nawierzchnią wielofunkcyjną ze sztucznej trawy. Boisko zostanie dostosowane do gry w streetball 3x3 (z koszem) oraz siatkówkę i badmintona (słupki z siatką).
8) Mała architektura i infrastruktura rowerowa:
9) Montaż hamaków i huśtawek miejskich, koszy na śmieci oraz siedzisk o konstrukcji stalowej, ocynkowanej ogniowo i malowanej proszkowo, z wykończeniem z desek kompozytowych, itp.
10) Budowa wiaty (miejsca obsługi rowerzystów) nawiązującej formą do symbolu miasta (sita), z zielonym dachem ekstensywnym, ażurowymi podporami na pnącza i tablicą z mapą szlaków.
11) Montaż stacji naprawy rowerów i nowoczesnych stojaków rowerowych w formie ćwierć koła.
12) Ogrodzenie terenu: Wykonanie ogrodzenia strefy dla dzieci zabezpieczającego przed wybieganiem, w formie balustrad zintegrowanych z siedziskami, stalowych przęseł z furtkami oraz podpór pod pnącza (wysokość od 150 do 300 cm), pełniących funkcję izolacji akustycznej i wizualnej od strony obszaru kolejowego.
13) Instalacje sanitarne i wodociągowe: Budowa przyłącza wodociągowego z sieci gminnej do studni wodomierzowej oraz wewnętrznej instalacji. Montaż zdroju wodnego wyposażonego w 3 misy na różnych wysokościach (dla dzieci, dorosłych, osób na wózkach) oraz poidełko dla zwierząt.
14) Instalacje elektryczne i teletechniczne: Wykonanie wewnętrznej instalacji oświetleniowej, zasilającej do projektowanego wyposażenia (szafa sterowania oświetleniem) oraz instalacji monitoringu wizyjnego.
15) Komunikacja drogowa: Budowa miejsca postojowego dla osób
z niepełnosprawnościami w pobliżu skweru, wraz ze zjazdem z drogi gminnej.
16) Rezerwa terenowa: Zapewnienie i pozostawienie w południowo-zachodniej części działki rezerwy terenu pod ewentualną budowę toalet publicznych w przyszłości.
17) Zieleń i zagospodarowanie biologicznie czynne terenu: Prace przy zieleni realizowane będą poprzez ochronę i zabezpieczenie istniejącej zieleni przeznaczonej do zachowania, wykonanie nasadzeń roślinnych zgodnie z dokumentacją projektową, wykonanie nasadzeń roślin pnących przy projektowanych podporach i elementach małej architektury, wykonanie terenów zieleni urządzonej, wykonanie zieleni towarzyszącej ciągom komunikacyjnym i strefom funkcjonalnym, wykonanie zielonego dachu ekstensywnego projektowanej wiaty rowerowej. Wszystkie roboty związane
z zielenią należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz zasadami sztuki ogrodniczej.
18) Wykonanie innych robót towarzyszących.
19) Zabezpieczenie i uporządkowanie terenu po zakończeniu prac.
20) Inwentaryzacja powykonawcza całości robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3200000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4343000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3200000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: b. JP Usługi Budowlane Jan Pikuta

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 060314401

7.3.3) Ulica: Droga straceń 1941-1944 nr1

7.3.4) Miejscowość: Biłgoraj

7.3.5) Kod pocztowy: 23-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3200000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane