Przeprowadzenie szkoleń dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki" FERS.01.05-IP.08-0053/23
POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00356677
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00356677/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-22 14:29
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-129d7a11-2c84-4859-b0f5-a0d7a124f01a
- Identyfikator
- 5730111401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356677 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie szkoleń dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki" FERS.01.05-IP.08-0053/23
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001643
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 69
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-201
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34/3250415
1.5.8.) Numer faksu: 34/3250415
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.taranek-totos@pcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?ZamawiajacyId=bccb450d-5bfd-4cec-9c52-47ae97f8017d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przeprowadzenie szkoleń dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki" FERS.01.05-IP.08-0053/232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-129d7a11-2c84-4859-b0f5-a0d7a124f01a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356677
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042831/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Organizacja szkolenia dla studentów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki FERS.01.05-IP.08-0053/232.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308622
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ-DZP.262.7.2026.MT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 97304,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przeprowadzenie szkolenia "AutoCAD - poziom średnio zaawansowany z egzaminem" dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska PCz, w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki" , zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego
4.5.5.) Wartość części: 13947,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przeprowadzenie szkolenia "Ansys w analizach przepływowych pod kątem instalacji OZE" dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska PCz, w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki", zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego
4.5.5.) Wartość części: 35550 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przeprowadzenie szkolenia "Audyt energetyczny" dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska PCz, w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki", zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego
4.5.5.) Wartość części: 27673,33 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przeprowadzenie szkolenia "Magazynowanie energii" dla studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska PCz, w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczem dla rozwoju gospodarki", zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego
4.5.5.) Wartość części: 20133,33 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku przedmiotowego postępowania, przed upływem terminu składania ofert, doszło do zdarzenia niezależnego od Zamawiającego, które w sposób nieodwracalny naruszyło zasady Prawa zamówień publicznych.
Jeden z Wykonawców, prawdopodobnie zamierzając złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu, na skutek własnej omyłki technicznej złożył pliki zawierające formularz ofertowy wraz z załącznikami, w którym podał cenę oraz inne informacje do innego, odrębnego postępowania prowadzonego przez Zamawiającego na platformie e-ProPublico, tj. do postepowania nr: RZ-DZP.262.5.2026.JP.
W Postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP termin składania ofert upłynął wcześniej niż w niniejszym postępowaniu. W konsekwencji, platforma elektroniczna - działając prawidłowo i zgodnie z harmonogramem postępowania RZ-DZP.262.5.2026.JP - dokonała automatycznego odszyfrowania wspomnianej oferty, w wyniku czego Zamawiający zapoznał się z treścią tej oferty. Zamawiający, realizując obowiązek wynikający z art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, opublikował na platformie e-ProPublico informację z otwarcia ofert w postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP, w której zawarł informację, że jeden z Wykonawców złożył ofertę na inny przedmiot zamówienia.
W momencie upublicznienia tych danych, termin składania ofert w niniejszym postępowaniu jeszcze nie upłynął. Zaistniała sytuacja doprowadziła do złamania zasady poufności ofert do momentu upływu terminu ich otwarcia (art. 221 ust. 1 ustawy Pzp) oraz zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców (art. 16 pkt 1 ustawy Pzp). Pozostali Wykonawcy zyskali możliwość zapoznania się z treścią tej oferty.
Wada ta ma charakter całkowicie nieusuwalny. Zamawiający nie ma prawnych ani technicznych możliwości przywrócenia stanu pełnej poufności ofert i zagwarantowania wszystkim wykonawcom równych, transparentnych warunków konkurowania. Kontynuowanie procedury i otwarcie pozostałych ofert, które wpłynęły w niniejszym postępowaniu, skutkowałoby rażącym naruszeniem prawa oraz bezpodstawnym ujawnieniem ofert innych Wykonawców w postępowaniu, które i tak nie mogłoby zakończyć się zawarciem ważnej umowy.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku przedmiotowego postępowania, przed upływem terminu składania ofert, doszło do zdarzenia niezależnego od Zamawiającego, które w sposób nieodwracalny naruszyło zasady Prawa zamówień publicznych.
Jeden z Wykonawców, prawdopodobnie zamierzając złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu, na skutek własnej omyłki technicznej złożył pliki zawierające formularz ofertowy wraz z załącznikami, w którym podał cenę oraz inne informacje do innego, odrębnego postępowania prowadzonego przez Zamawiającego na platformie e-ProPublico, tj. do postepowania nr: RZ-DZP.262.5.2026.JP.
W Postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP termin składania ofert upłynął wcześniej niż w niniejszym postępowaniu. W konsekwencji, platforma elektroniczna - działając prawidłowo i zgodnie z harmonogramem postępowania RZ-DZP.262.5.2026.JP - dokonała automatycznego odszyfrowania wspomnianej oferty, w wyniku czego Zamawiający zapoznał się z treścią tej oferty. Zamawiający, realizując obowiązek wynikający z art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, opublikował na platformie e-ProPublico informację z otwarcia ofert w postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP, w której zawarł informację, że jeden z Wykonawców złożył ofertę na inny przedmiot zamówienia.
W momencie upublicznienia tych danych, termin składania ofert w niniejszym postępowaniu jeszcze nie upłynął. Zaistniała sytuacja doprowadziła do złamania zasady poufności ofert do momentu upływu terminu ich otwarcia (art. 221 ust. 1 ustawy Pzp) oraz zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców (art. 16 pkt 1 ustawy Pzp). Pozostali Wykonawcy zyskali możliwość zapoznania się z treścią tej oferty.
Wada ta ma charakter całkowicie nieusuwalny. Zamawiający nie ma prawnych ani technicznych możliwości przywrócenia stanu pełnej poufności ofert i zagwarantowania wszystkim wykonawcom równych, transparentnych warunków konkurowania. Kontynuowanie procedury i otwarcie pozostałych ofert, które wpłynęły w niniejszym postępowaniu, skutkowałoby rażącym naruszeniem prawa oraz bezpodstawnym ujawnieniem ofert innych Wykonawców w postępowaniu, które i tak nie mogłoby zakończyć się zawarciem ważnej umowy.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku przedmiotowego postępowania, przed upływem terminu składania ofert, doszło do zdarzenia niezależnego od Zamawiającego, które w sposób nieodwracalny naruszyło zasady Prawa zamówień publicznych.
Jeden z Wykonawców, prawdopodobnie zamierzając złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu, na skutek własnej omyłki technicznej złożył pliki zawierające formularz ofertowy wraz z załącznikami, w którym podał cenę oraz inne informacje do innego, odrębnego postępowania prowadzonego przez Zamawiającego na platformie e-ProPublico, tj. do postepowania nr: RZ-DZP.262.5.2026.JP.
W Postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP termin składania ofert upłynął wcześniej niż w niniejszym postępowaniu. W konsekwencji, platforma elektroniczna - działając prawidłowo i zgodnie z harmonogramem postępowania RZ-DZP.262.5.2026.JP - dokonała automatycznego odszyfrowania wspomnianej oferty, w wyniku czego Zamawiający zapoznał się z treścią tej oferty. Zamawiający, realizując obowiązek wynikający z art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, opublikował na platformie e-ProPublico informację z otwarcia ofert w postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP, w której zawarł informację, że jeden z Wykonawców złożył ofertę na inny przedmiot zamówienia.
W momencie upublicznienia tych danych, termin składania ofert w niniejszym postępowaniu jeszcze nie upłynął. Zaistniała sytuacja doprowadziła do złamania zasady poufności ofert do momentu upływu terminu ich otwarcia (art. 221 ust. 1 ustawy Pzp) oraz zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców (art. 16 pkt 1 ustawy Pzp). Pozostali Wykonawcy zyskali możliwość zapoznania się z treścią tej oferty.
Wada ta ma charakter całkowicie nieusuwalny. Zamawiający nie ma prawnych ani technicznych możliwości przywrócenia stanu pełnej poufności ofert i zagwarantowania wszystkim wykonawcom równych, transparentnych warunków konkurowania. Kontynuowanie procedury i otwarcie pozostałych ofert, które wpłynęły w niniejszym postępowaniu, skutkowałoby rażącym naruszeniem prawa oraz bezpodstawnym ujawnieniem ofert innych Wykonawców w postępowaniu, które i tak nie mogłoby zakończyć się zawarciem ważnej umowy.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku przedmiotowego postępowania, przed upływem terminu składania ofert, doszło do zdarzenia niezależnego od Zamawiającego, które w sposób nieodwracalny naruszyło zasady Prawa zamówień publicznych.
Jeden z Wykonawców, prawdopodobnie zamierzając złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu, na skutek własnej omyłki technicznej złożył pliki zawierające formularz ofertowy wraz z załącznikami, w którym podał cenę oraz inne informacje do innego, odrębnego postępowania prowadzonego przez Zamawiającego na platformie e-ProPublico, tj. do postepowania nr: RZ-DZP.262.5.2026.JP.
W Postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP termin składania ofert upłynął wcześniej niż w niniejszym postępowaniu. W konsekwencji, platforma elektroniczna - działając prawidłowo i zgodnie z harmonogramem postępowania RZ-DZP.262.5.2026.JP - dokonała automatycznego odszyfrowania wspomnianej oferty, w wyniku czego Zamawiający zapoznał się z treścią tej oferty. Zamawiający, realizując obowiązek wynikający z art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, opublikował na platformie e-ProPublico informację z otwarcia ofert w postępowaniu RZ-DZP.262.5.2026.JP, w której zawarł informację, że jeden z Wykonawców złożył ofertę na inny przedmiot zamówienia.
W momencie upublicznienia tych danych, termin składania ofert w niniejszym postępowaniu jeszcze nie upłynął. Zaistniała sytuacja doprowadziła do złamania zasady poufności ofert do momentu upływu terminu ich otwarcia (art. 221 ust. 1 ustawy Pzp) oraz zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców (art. 16 pkt 1 ustawy Pzp). Pozostali Wykonawcy zyskali możliwość zapoznania się z treścią tej oferty.
Wada ta ma charakter całkowicie nieusuwalny. Zamawiający nie ma prawnych ani technicznych możliwości przywrócenia stanu pełnej poufności ofert i zagwarantowania wszystkim wykonawcom równych, transparentnych warunków konkurowania. Kontynuowanie procedury i otwarcie pozostałych ofert, które wpłynęły w niniejszym postępowaniu, skutkowałoby rażącym naruszeniem prawa oraz bezpodstawnym ujawnieniem ofert innych Wykonawców w postępowaniu, które i tak nie mogłoby zakończyć się zawarciem ważnej umowy.
| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |