Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3231P na odcinku od przejazdu kolejowego do m. Brzeźniak

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KONINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00356783
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00356783/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-22 14:48
Lokalizacja
Konin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25d780fe-745f-43a9-86ec-916e30da7385
Identyfikator
6652308856
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356783 z dnia 2026-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3231P na odcinku od przejazdu kolejowego do m. Brzeźniak

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KONINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311060783

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętojańska 20D

1.5.2.) Miejscowość: Konin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.konin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.konin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_konin/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3231P na odcinku od przejazdu kolejowego do m. Brzeźniak

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25d780fe-745f-43a9-86ec-916e30da7385

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356783

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040994/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3231P na odcinku od przejazdu kolejowego do m. Brzeźniak

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337445

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.ZZ.3302.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3231P na odcinku od przejazdu kolejowego do m. Brzeźniak” dla robót obejmujących rozbudowę drogi powiatowej wraz z wykonaniem utwardzonych poboczy, odwodnienia, a także drogi dla pieszych i rowerów stanowiącej kontynuację ścieżki rowerowej w m. Brzeźniak.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy i obejmuje następujące usługi i czynności:
Etap 1 (2026 r.)
1) opracowanie niezbędnych map do celów projektowych i ewidencji gruntów wraz z wypisami z rejestru gruntów (oraz ich aktualizację na dzień dostarczenia dokumentacji, jeśli będzie to konieczne);
2) wykonanie opinii geotechnicznej oraz niezbędnych badań podłoża gruntowego – 2 egz.;
3) wykonanie inwentaryzacji zieleni - 4 egz.;
4) opracowanie i przedłożenie koncepcji rozwiązań wraz z szacunkiem kosztów budowy – 2 egz.;
5) uzyskanie warunków przebudowy urządzeń obcych oraz wykonanie koncepcji projektów branżowych dla ich przebudowy - 2 egz.;
6) sporządzenie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia – 4 egz.;
7) złożenie wniosku o uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, decyzji środowiskowej (opracowania raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, jeżeli w postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko zostanie stwierdzona konieczność jego wykonania).
Etap 2 (2027 r.)
1) uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, decyzji środowiskowej;
2) opracowanie projektu zagospodarowania terenu rozbudowy drogi z uwzględnieniem odwodnienia oraz kanału technologicznego (lub uzyskania odstępstwa) - 5 egz.;
3) opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego - 5 egz.;
4) opracowanie projektów branżowych przebudowy na podstawie otrzymanych warunków przebudowy urządzeń obcych wraz z ich uzgodnieniem z właściwymi gestorami. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić udział osób posiadających odpowiednie uprawnienia do zaprojektowania przebudowy sieci i urządzeń obcych także w sytuacji, gdy osoby wskazane w ofercie nie posiadają odpowiednich uprawnień (w przypadku konieczności wykonania) - 4 egz.;
5) opracowanie projektów technicznych – 4 egz.;
6) opracowanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień i opinii oraz zatwierdzeniem - 4 egz.;
7) opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas realizacji rozbudowy drogi wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień i opinii oraz zatwierdzeniem - 4 egz.;
8) opracowanie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich dla każdej branży - 4 egz.;
9) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla każdej branży - 2 egz.;
10) wykonanie projektu podziału nieruchomości (w przypadku konieczności wykonania);
11) przygotowanie dokumentów (oraz ich uzupełnienie podczas prowadzenia postępowania) niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę/ZRID;
12) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę/ZRID;
13) uzyskanie pozostałych opracowań, decyzji, opinii, uzgodnień (wymaganych wg. odrębnych przepisów).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) (…) oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie:
W niniejszym postępowaniu złożona została jedna oferta. Ceny złożonej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.
Środki zabezpieczone w budżecie Zamawiającego na realizacje zadania to 300.000,00 zł brutto, natomiast najniższa zaproponowana cena to 831.480,00 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych pozwalających na wybór najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 831480

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 831480 PLN

2026-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi