Przebudowa ul. Słonecznej w miejscowości Owsianka, gmina Kobierzyce
Gmina Kobierzyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00356874
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00356874/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-22 15:08
- Lokalizacja
- Kobierzyce, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-60432961-7985-432c-a6f8-9c0f72f5ef4e
- Identyfikator
- 8961308068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356874 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Słonecznej w miejscowości Owsianka, gmina Kobierzyce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Kobierzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rpzemla@ugk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kobierzyce.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Słonecznej w miejscowości Owsianka, gmina Kobierzyce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60432961-7985-432c-a6f8-9c0f72f5ef4e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356874
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044781/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa ulicy Słonecznej w miejscowości Owsianka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236662
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.25.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 296113,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres inwestycji obejmuje budowę chodnika od skrzyżowania ul. Słonecznej (DW 346) z ul. Wiśniową do zjazdu indywidualnego na posesję nr 2 wraz z przebudową tego zjazdu. Ponadto planuje się budowę oświetlenia oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury teletechnicznej.
W ramach inwestycji przewiduje się w szczególności:
• budowę chodnika w ciągu ul. Słonecznej,
• przebudowę zjazdu indywidualnego na posesję nr 2,
• budowę oświetlenia drogowego,
• zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączonej dokumentacji projektowej przygotowanej przez firmę RDK PROJEKT Sp. z o.o., ul. Wrocławska 24/3, 55-040 Bielany Wrocławskie.
Obowiązki wykonawcy:
1. Wykonawca zrealizuje niezbędne czynności i poniesie wszelkie koszty związane
z organizacją i utrzymaniem placu budowy. Wykonawca we własnym zakresie winien dostarczyć niezbędne do budowy media. Wykonawca wywiesi tablicę informacyjną oraz odpowiednio zabezpieczy plac budowy.
2. Wykonawca opracuje nowe projekty ORD i ORZ na bazie załączonych do przetargu, a także uzyska nowe zatwierdzenia wymagane przepisami prawa, a następnie wprowadzi na budowę odpowiednie oznakowanie poziome i pionowe. Dokumentacja powinna uwzględniać odpowiednie oznakowanie, kierowanie ruchem oraz ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym, zgodnie
z obowiązującymi przepisami i zaleceniami.
3. Po zakończeniu zadania na podstawie zatwierdzonego projektu wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.
4. Wykonawca zwróci się do DSDiK we Wrocławiu o udzielenie stosownych pełnomocnictw niezbędnych do realizowania zadania.
5. Wykonawca w terminie 14 dni od podpisania umowy prześle drogą elektroniczną:
dane niezbędne do przygotowania pełnomocnictwa do reprezentowania Gminy Kobierzyce w tematach związanych z prowadzeniem przedmiotowej inwestycji,
propozycję harmonogramu rzeczowo – finansowego z uszczegółowieniem ceny umownej w rozbiciu na wartości poszczególnych robót budowlanych w dostosowaniu do tabeli elementów scalonych udostępnionej przez Zamawiającego wyłonionemu w postepowaniu przetargowym Wykonawcy;
6. Wykonawca w imieniu Zamawiającego w zakresie robót budowlanych:
będzie prowadził dziennik budowy, a w przypadku wystąpienia takiej konieczności zarejestruje kolejne tomy dziennika budowy,
zawiadomi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
zrealizuje postanowienia innych decyzji i uzgodnień załączonych do dokumentacji projektowej.
7. Nadzór archeologiczny nad prowadzonymi robotami ziemnymi zapewnia Zamawiający.
8. Wykonawca poinformuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków o terminie rozpoczęcia robót ziemnych, a także wykonawcę pełniącego nadzór archeologiczny.
9. Wykonawca zrealizuje wszelkie obowiązki narzucone na Gminę Kobierzyce w porozumieniu
z DSDiK w tym w szczególności określone w pkt 3, 4, 10, 11,12 przedmiotowego wniosku.
10. Rozpoczęcie wszelkich prac winno być poprzedzone uzgodnieniami z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu, m.in. w zakresie wytycznych do robót. Wytyczne zostaną dokonane poprzez sporządzenie notatki i wizję w terenie przy udziale Przedstawicieli DSDiK. Celem ustalenia spotkania należy przesłać maila na adres mkrzyzanowska@ugk.pl z proponowanym terminem spotkania w terminie nie wcześniej niż 14-dni roboczych od dnia przesłania maila tak aby gmina mogła poinformować DSDiK w terminie 7 dni przed planowanym spotkaniem. W treści maila należy wskazać nazwę zadania, miejsce, godzinę oraz cel wizji w terenie. W notatce winien się znaleźć dokładny zakres planowanego do realizacji zadania, który na podstawie notatki (jeśli będzie taka konieczność) zostanie skorygowany Aneksem.
11. Wykonawca zaktualizuje wszystkie przedawnione uzgodnienia, wydane warunki, zatwierdzenia i decyzje administracyjne przy czym wszystkie decyzje winny być uzyskane na Województwo Dolnośląskie oraz poniesie wszelkie koszty z tym związane.
12. W przypadku konieczności uzyskanie decyzji zezwalającej na wycinkę drzew lub krzewów:
przekazania do Zamawiającego i do DSDiK niniejszej decyzji,
dokonania wycinki drzew lub krzewów zgodnie z określonymi w decyzji warunkami,
w tym wniesie nałożonej opłaty oraz wykonania określonych decyzją nasadzeń zastępczych,
po wykonaniu nasadzeń zastępczych dokonanie zgłoszenia ich wykonania do Zamawiającego oraz informując jednocześnie o tym fakcie DSDiK,
w przypadku wyznaczenia przez organ wydający decyzję oględzin wykonanych nasadzeń, poinformować Zamawiającego na adres mkrzyzanowska@ugk.pl o ich terminie co najmniej 14 – dniowym wyprzedzeniem tak aby gmina mogła poinformować DSDiK
w terminie 7 dni przed planowanym spotkaniem.
Powyższe obowiązki należy wykonać przez odbiorem końcowym zadania.
13. Wykonawca na 7 dni przed rozpoczęciem robót poinformuje o możliwych utrudnieniach
w ruchu:
mieszkańców,
spółkę odbierającą odpady,
spółkę komunikacyjną.
14. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zobowiązany jest dokonać wszelkich czynności związanych z prowadzeniem inwestycji.
15. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zobowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych dla zajęcia pasa drogowego, usunięcia kolizji, oznakowania, ogrodzenia, zabezpieczenia terenu budowy, dokonywanie płatności związanych z decyzjami i uzgodnieniami.
Wszelkie informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 196800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 247000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 196800,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WB Tech Wiesław Burek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 932893717
7.3.3) Ulica: Stefana Batorego 11
7.3.4) Miejscowość: Oborniki Śląskie
7.3.5) Kod pocztowy: 55-120
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 196800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-30 do 2026-12-30| 2026-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |