Roboty budowlane w budynku warsztatowym C Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

POWIAT ŁOWICKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00356876
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00356876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-22 15:09
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad6c9dab-1c51-456a-9c57-f465198af663
Identyfikator
8341882519
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

'ADMAR' S.C., MARIUSZ KUŹMA, ADAM KĘDZIORAŁowicz, PL · lot 0
435 860,19 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356876 z dnia 2026-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w budynku warsztatowym C Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁOWICKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147768

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468115365

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.zurawska@powiatlowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.lowicz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad6c9dab-1c51-456a-9c57-f465198af663

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w budynku warsztatowym C Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad6c9dab-1c51-456a-9c57-f465198af663

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044432/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane w budynku warsztatowym C Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027 w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”, zwanego dalej projektem lub Projektem, również załącznikach do niniejszej SWZ.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225368

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FIZ.272.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1773395,74 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 401734,84 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń dydaktycznych na parterze i piętrze budynku C Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu w ramach projektu pn.: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”.
1.1. Zakres zamówienia obejmuje pomieszczenia, w których należy wykonać następujące prace:
1.1.1. Pracownia agrotroniki II o powierzchni (która powstanie w wyniku realizacji zamówienia) 31,61 m2 i wysokości pomieszczenia 3,0 m:
- wykucie z muru ościeżnic z drzwiami,
- wykucie z muru okna,
- demontaż grzejników (do ponownego montażu),
- demontaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej,
- skucie i demontaż okładziny podłogowej,
- rozbiórka ścian działowych,
- demontaż sufitu podwieszonego,
- zeskrobanie i zmycie starej farby,
- murowanie ściany działowej z wykonaniem wykończenia,
- montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych,
- montaż instalacji internetowej - gniazd RJ45 z podłączeniem do projektowanej szafy RACK,
- naprawa i uzupełnienie tynków,
- gruntowanie, gładzenie i malowanie ścian,
- montaż sufitu podwieszonego z konstrukcją wsporczą,
- montaż uchwytu projektora (z demontażu),
- montaż grzejników z demontażu,
- usprawnienie wentylacji pomieszczenia (montaż nawiewników okiennych, montaż kanału wentylacyjnego),
- montaż podłogi z płytek ceramicznych wraz z listwami przypodłogowymi,
- montaż drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej z ościeżnicą,
- wywóz i utylizacja gruzu oraz pozostałych materiałów z rozbiórek i demontaży,
- prace porządkowe,
- pomiary elektryczne,
- badania szczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania,
- montaż przed wejściem tabliczki informacyjnej z nazwą pomieszczenia z dodatkowym tekstem w alfabecie Braille'a.
Pracownia powstanie w rezultacie połączenia pomieszczeń oraz powiększenia o część korytarza.
1.1.2. Pracownia rolnictwa precyzyjnego o powierzchni (która powstanie w wyniku realizacji zamówienia) 33,63 m2 i wysokości pomieszczenia 4,51 m:
- wykucie z muru ościeżnic z drzwiami,
- demontaż grzejników,
- demontaż instalacji elektrycznej,
- demontaż i skucie istniejącej posadzki wraz z pracami umożliwiającymi przystosowanie poziomu posadzki pomieszczenia do poziomu posadzki przed wejściem (frezowanie warstwy betonowej),
- zeskrobanie i zmycie starej farby,
- zamurowanie otworu drzwiowego z wykonaniem wykończenia ściany,
- montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych,
- montaż instalacji internetowej - gniazd RJ45 z podłączeniem do projektowanej szafy RACK,
- montaż uchwytu projektora,
- montaż kabla HDMI z gniazdami przy rzutniku i biurku nauczyciela,
- naprawa i uzupełnienie tynków,
- wykonanie okładzin ściennych z płytek do wysokości górnej linii drzwi,
- gruntowanie, gładzenie, malowanie ścian i sufitów,
- montaż posadzki z płytek gresowych,
- montaż nowych grzejników,
- usprawnienie wentylacji pomieszczenia (montaż nawiewników okiennych, udrożnienie, czyszczenie istniejących wywietrzaków sufitowych),
- montaż drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej z ościeżnicą,
- wywóz i utylizacja gruzu oraz pozostałych materiałów z rozbiórek i demontaży,
- prace porządkowe,
- pomiary elektryczne, badania szczelności instalacji centralnego ogrzewania,
- montaż przed wejściem tabliczki informacyjnej z nazwą pomieszczenia z dodatkowym tekstem w alfabecie Braille'a.
1.1.3. Ślusarnia o powierzchni 49,93 m2 i wysokości pomieszczenia 4,51 m:
- wykucie z muru ościeżnic z drzwiami,
- demontaż grzejników,
- demontaż instalacji elektrycznej,
- demontaż i skucie istniejącej posadzki wraz z pracami umożliwiającymi przystosowanie poziomu posadzki pomieszczenia, do poziomu posadzki przed wejściem (frezowanie warstwy betonowej),
- zeskrobanie i zmycie starej farby,
- montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych,
- naprawa i uzupełnienie tynków,
- wykonanie okładzin ściennych z płytek do wysokości górnej linii drzwi,
- wykonanie posadzki technicznej z żywicy epoksydowej z posypką kwarcową wraz z równaniem frezowanej warstwy za pomocą dodatkowej wylewki betonowej,
- gruntowanie, gładzenie, malowanie ścian i sufitów,
- montaż nowych grzejników,
- usprawnienie wentylacji pomieszczenia (montaż nawiewników okiennych, udrożnienie, czyszczenie istniejących wywietrzaków sufitowych),
- montaż drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej z ościeżnicą,
- wywóz i utylizacja gruzu oraz pozostałych materiałów z rozbiórek i demontaży,
- prace porządkowe,
- pomiary elektryczne, badania szczelności instalacji centralnego ogrzewania,
- montaż przed wejściem tabliczki informacyjnej z nazwą pomieszczenia z dodatkowym tekstem w alfabecie Braille'a.
1.1.4. Spawalnia o powierzchni 50,19 m2 i wysokości pomieszczenia 4,51 m:
- wykucie z muru ościeżnic z drzwiami,
- wykucie z muru naświetli,
- demontaż grzejników,
- demontaż instalacji elektrycznej,
- demontaż istniejących rurociągów wyciągu ze stanowisk spawalniczych (do powtórnego montażu),
- demontaż stanowisk spawalniczych wraz z odciągami (do powtórnego montażu),
- prace rozbiórkowe w obrębie posadzki umożliwiające przystosowanie poziomu posadzki pomieszczenia, do poziomu posadzki przed wejściem (frezowanie warstwy betonowej),
- zeskrobanie i zmycie starej farby,
- montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych,
- naprawa i uzupełnienie tynków,
- wykonanie powłoki malarskiej z atestowanej farby poliwinylowej przeznaczonej do malowania pomieszczeń spawalniczych do wysokości prowadzenia prac spawalniczych (około 2,4 m),
- wykonanie posadzki technicznej z żywicy epoksydowej z posypką kwarcową wraz z równaniem frezowanej warstwy,
- gruntowanie, gładzenie, malowanie ścian i sufitów,
- montaż nowych grzejników,
- usprawnienie wentylacji pomieszczenia, poprzez: montaż nawiewników okiennych, udrożnienie, czyszczenie istniejących wywietrzaków sufitowych, montaż nawiewnej kratki wentylacyjnej z przepustnicą – do kompensacji powietrza zasysanego przez odciągi spawalnicze,
- montaż drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej z ościeżnicą (dwuskrzydłowych),
- montaż nowych naświetli typu fix,
- montaż ponowny istniejących rurociągów wyciągu ze stanowisk spawalniczych,
- montaż ponowny stanowisk spawalniczych wraz z odciągami (do powtórnego montażu),
- montaż nowego stanowiska spawalniczego, wraz z projektowanym odciągiem wykorzystującym istniejący kanał wentylacyjny,
- montaż kotar ochronnych stanowisk spawalniczych wraz z konstrukcją do ich zawieszenia,
- wywóz i utylizacja gruzu oraz pozostałych materiałów z rozbiórek i demontaży,
- prace porządkowe,
- pomiary elektryczne, badania szczelności instalacji centralnego ogrzewania,
- montaż przed wejściem tabliczki informacyjnej z nazwą pomieszczenia z dodatkowym tekstem w Alfabecie Braille'a.
1.1.5. Magazynek spawalni o powierzchni 4,43 m2 i wysokości pomieszczenia 4,51 m:
- wykucie z muru ościeżnic z drzwiami,
- demontaż instalacji elektrycznej,
- zeskrobanie i zmycie starej farby,
- prace rozbiórkowe w obrębie posadzki umożliwiające przystosowanie poziomu posadzki pomieszczenia, do poziomu posadzki przed wejściem (frezowanie warstwy betonowej),
- montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd wtykowych,
- montaż narożników ochronnych przy drzwiach,
- naprawa i uzupełnienie tynków,
- wykonanie posadzki technicznej z żywicy epoksydowej z posypką kwarcową, wraz z równaniem frezowanej warstwy,
- wykonanie wzmocnionej powłoki malarskiej z farby ceramicznej do wysokości górnej linii drzwi,
- gruntowanie, gładzenie, malowanie ścian i sufitów,
- montaż drzwi jednoskrzydłowych z ościeżnicą,
- wywóz i utylizacja gruzu oraz pozostałych materiałów z rozbiórek i demontaży,
- prace porządkowe,
- pomiary elektryczne.
2. Miejsce wykonywania robót
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, ul. Blich 10, 99-400 Łowicz,
Działka numer ewidencyjny 1376/6, obręb: 0004 Korabka,
Budynek C.
3. Zamawiający wymaga, pod rygorem odrzucenia oferty, by Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 36 miesięcy gwarancji oraz minimum 36 miesięcy rękojmi, licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót.
4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy - osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
- roboty demontażowe i rozbiórkowe,
- roboty zbrojarskie, betoniarskie, murarskie,
- roboty okładzinowe ścian i podłóg,
- roboty tynkarskie,
- roboty malarskie,
- roboty instalacyjne elektryczne,
- roboty instalacyjne sanitarne,
- roboty montażowe,
- roboty porządkowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435860,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 526727,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 435860,19 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Mariusz Kuźma ADMAR s.c. Mariusz Kuźma Adam Kędziora

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Adam Kędziora ADMAR s.c. Mariusz Kuźma Adam Kędziora

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8341840248

7.3.3) Ulica: Klickiego 110/112

7.3.4) Miejscowość: Łowicz

7.3.5) Kod pocztowy: 99-400

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 435860,19 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane