Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.41.2026.AL
Politechnika Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357179
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357179/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 07:47
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ba174fab-6268-48ba-9d7a-1da37cef43fa
- Identyfikator
- 6310200736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357179 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.41.2026.AL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-13-30, sekretariat: (32) 237-13-35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.284.41.2026.AL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba174fab-6268-48ba-9d7a-1da37cef43fa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357179
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.26 Remont podjazdu dla osób niepełnosprawnych do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309009
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.284.41.2026.AL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2360059,18 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81263,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnością do budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej. Do wykonania są roboty rozbiórkowe, izolacyjne, brukarskie, stalowe, elewacyjne i zagospodarowanie terenu, w tym m.in.: zerwanie starej posadzki pochylni, budowa pochylni z wykończeniem kostką brukową, naprawa klinkieru, montaż
pochwytów, czyszczenie, cynkowanie i malowanie istniejących balustrad, utwardzenie terenu kostką brukową.
2. Termin wykonania zamówienia: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45341000-9 - Wznoszenie płotów
45410000-4 - Tynkowanie
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonych czynności postępowanie unieważniono na mocy art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
UWAGA! Kwota podana w pkt 4.3.1) niniejszego ogłoszenia, tj.: "Wartość zamówienia" to kwota nieuwzględniająca wartości przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w wysokości maksymalnie do 100% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |