Modułowy wielotrybowy czytnik mikropłytek oraz System do monitoringu fluorescencji

INSTYTUT FIZJOLOGII ROŚLIN IM.FRANCISZKA GÓRSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357410
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357410/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-23 08:51
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-307df337-d3da-4990-874b-e789195ff61a
Identyfikator
6772212521
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

Wykonawcy

2 przyznane

BIOKOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAJanki, PL · lot 0
172 947,42 PLN
AGNIESZKA ROZESŁANIECRadom, PL · lot 1
43 665 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357410 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modułowy wielotrybowy czytnik mikropłytek oraz System do monitoringu fluorescencji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT FIZJOLOGII ROŚLIN IM.FRANCISZKA GÓRSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356730850

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niezapominajek 21

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-239

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12 425 18 33

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ifr@ifr-pan.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ifr-pan.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-307df337-d3da-4990-874b-e789195ff61a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


badania naukowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modułowy wielotrybowy czytnik mikropłytek oraz System do monitoringu fluorescencji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-307df337-d3da-4990-874b-e789195ff61a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00217391/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Modułowy wielotrybowy czytnik mikropłytek oraz System do monitoringu fluorescencji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297215

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IFR.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 235000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modułowy wielotrybowy czytnik mikropłytek z akcesoriami.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa modułowego wielotrybowego czytnika mikropłytek do pomiaru absorbancji, fluorescencji i luminescencji wraz z niezbędnymi akcesoriami. Czytnik mikropłytek musi umożliwiać detekcję absorbancji w zakresie UV-VIS, fluorescencji opartej na monochromatorach oraz luminescencji. Aparatura musi być wyposażona w stację sterującą wraz z oprogramowaniem umożliwiającym obsługę urządzenia, dopasowanie wyników do krzywej standardowej, automatyczne obliczanie stężeń analizowanych związków chemicznych oraz eksport danych do arkuszy kalkulacyjnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 182935,63 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

System monitoringu fluorescencji modulowanej pulsowo.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fluorymetru do pomiaru modulowanej fluorescencji chlorofilu a in vivo (działającego w systemie PAM – Puls Amplitude Modulation) wraz z niezbędnymi akcesoriami.
System będzie wykorzystywany w fenotypowaniu roślin polegającym na ocenie funkcjonowania aparatu fotosyntetycznego, w szczególności fotosystemu II (PSII) u młodych roślin jęczmienia rosnących w warunkach kontrolowanych oraz pod wpływem stresów środowiskowych prowadzących do ich rozhartowywania. Wymagany system pomiarowy musi umożliwiać rejestrację zarówno szybkiej, jak i wolnej kinetyki fluorescencji chlorofilu, w tym analizę krzywej OJIP oraz parametrów w stanie ustalonym (steady-state). Kluczową funkcjonalnością urządzenia musi być możliwość prowadzenia pomiarów bezpośrednio na liściach, z zachowaniem powtarzalnej geometrii pomiaru oraz kontrolowanych warunków pomiarowych. System musi umożliwiać automatyczne wyznaczanie szerokiego zestawu parametrów fluorescencji chlorofilu a, zarówno mierzonych bezpośrednio, jak i obliczanych na podstawie zarejestrowanych danych, co jest niezbędne do kompleksowej analizy procesów fotochemicznych i niefotochemicznych zachodzących w roślinach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 44341,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172947,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 172947,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 172947,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIOKOM Sp. z o.o. Sp. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012289221

7.3.3) Ulica: Wspólna, 3

7.3.4) Miejscowość: Janki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-090

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 172947,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43665,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43665,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 43665,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LABCORE Agnieszka Rozesłaniec

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 544255227

7.3.3) Ulica: Piastowska, 3/135

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 43665,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy