Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Ornecie przy ul. Sportowej w formule „ zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Orneta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357414
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357414/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 08:52
Lokalizacja
Orneta, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e41338da-64b6-4b55-b737-c731495839e0
Identyfikator
7432022880
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymiNaprawa boisk sportowychWymiana nawierzchniRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357414 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Ornecie przy ul. Sportowej w formule „ zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Orneta

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748092

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 26

1.5.2.) Miejscowość: Orneta

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-130

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 552210200, 552210218

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@orneta.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://orneta-umig.bip-wm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338396

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Ornecie przy ul. Sportowej w formule „ zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e41338da-64b6-4b55-b737-c731495839e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357414

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039438/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja boiska Orlik 2012 w miejscowości Orneta, gmina Orneta

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325573

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Onecie przy ul. Sportowej w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegającego na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonaniu na jej podstawie robót budowlanych istniejącego kompleksu sportowego w Ornecie.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej:
- opracowania dokumentacji technicznej w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót,
- uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, pozwoleń i uzgodnień wymaganych przez przepisy prawa,
2) realizacji robót budowlanych zgodnie z opracowaną dokumentacją oraz niniejszym PFU:
- wymiana nawierzchni z trawy syntetycznej na boisku do piłki nożnej o wymiarach 62 m x 30 m,
- remont nawierzchni poliuretanowej na boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 32,1 m x 19,1m,
- wymiana opraw oświetleniowych – 24 szt.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres został określony w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiący załącznik nr 8 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45236119-7 - Naprawa boisk sportowych

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne i prawne
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2026 r. poz. 793) zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę: 734 310,00 złotych brutto. Kwota ta, została podana przez Zamawiającego bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Cena brutto zawarta w najkorzystniejszej ofercie wynosi: 899 499,00 złotych brutto. Mając na uwadze fakt, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty zaplanowanej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, zachodzi konieczność unieważnienia niniejszego postępowania.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane