„Profilowanie wraz z utwardzeniem dróg gminnych kruszywem na terenie miasta i gminy Szamotuły”

MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357452
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357452/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 08:59
Lokalizacja
Szamotuły, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6f8346ac-1ee4-4b02-a5d8-c18415371f89
Identyfikator
7872074467
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT ZIEMECKICzerwonak, PL · lot 0
234 930 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357452 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Profilowanie wraz z utwardzeniem dróg gminnych kruszywem
na terenie miasta i gminy Szamotuły”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258230

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 26

1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48612927501

1.5.8.) Numer faksu: +48612920072

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@szamotuly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Profilowanie wraz z utwardzeniem dróg gminnych kruszywem
na terenie miasta i gminy Szamotuły”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f8346ac-1ee4-4b02-a5d8-c18415371f89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357452

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043082/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Profilowanie wraz z utwradzeniem dróg gminnych kruszywem na terenie miasta i gminy Szamotuły”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274696

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 482040,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis stanu istniejącego:
W okresie wiosny i jesieni są najgorsze warunki dla ruchu kołowego. Odcinki tych dróg w tym okresie bardzo często są nieprzejezdne w całości bądź częściowo ze względu na zalegające błoto i wodę.
Wymienione drogi gruntowe w wykazie dróg na terenie miasta i gminy Szamotuły są w złym stanie i wymagają poprawy warunków ruchu kołowego poprzez ich profilowanie i równanie, zaznaczeniem że nawierzchnia jezdni gruntowej pozostaje bez zmian. Odwodnienie powierzchniowe poprzez zastosowanie spadków poprzecznych.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Równanie, profilowanie i zagęszczenie dróg utwardzonych kruszywem ceglano-betonowym i etonowym wymagających wcześniejszego spulchnienia za pomocą zrywaków bądź innych maszyn do tego przeznaczonch w celu ponownego ułożenia luźnego materiału zwanego urobkiem w odpowiedni sposób z zachowaniem spadków poprzecznych w celu odprowadzenia wód gruntowych. Zamawiający wymaga co najmniej 6-krotnego przejazdu równiarką oraz walcem wibracyjnym z zastrzeżeniem, że wyznaczone odcinki mogą zaczynać się od długości dwudziestu metrów bieżących oraz mogą być zlokalizowane w centralnych częściach miasta i gminy bądź osiedlach co oznacza po przejeździe równiarką potrzebę ręcznej korekty newralgicznych punktów dróg (takich jak wjazdy, infrastruktura podziemna, np. studzienki, zasuwy, włazy, itp.). Zamawiający podczas wykonywania prac wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę konsultacji z sołtysami bądź innymi osobami zarządzającymi danym obszarem wskazanymi przez Zamawiającego.
2. Dostawę kruszywa betonowo-ceglanego Wykonawcy z transportem i wbudowaniem w ilości 1100 ton.
Uzupełnienie ubytków na drogach gminnych utwardzonych o nawierzchni z kruszywa betonowego, betonowo-ceglanego na terenie miasta i gminy Szamotuły na pow. 140000 m2 na wskazanych przez Zamawiającego odcinkach dróg w oparciu o zestawienie dróg wraz z miejscowym wałowaniem i profilowaniem.
Zakres prac według technologii wykonania obejmuje:
1) uzupełnienie ubytków w nawierzchni kruszywem betonowym bądź betonowo-ceglanym o frakcji 2/16 mm w ilości ca 15% ogólnej powierzchni do profilowania wraz z wałowaniem i zagęszczeniem;
2) miejscowe przeprofilowanie fragmentów dróg i ich zawałowanie i zagęszczenie po wcześniejszym wykonaniu miejscowego uzupełnienia ubytków – w miarę potrzeb,
3) Zakup, załadunek, transport materiałów i sprzętu w celu uzupełnienia ubytków i doziarnienia wierzchniej warstwy nawierzchni.
Prace wykonywane będą na terenie miasta i wsi w oparciu o zestawienie powierzchni dróg gruntowych do profilowania i miejscowego utwardzenia – załącznik nr 9 do SWZ.
Średnie odległości dróg gruntowych na terenie wsi od centrum miasta Szamotuły wynoszą ok. 15 km.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 234930,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 351780,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 234930,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowy I Utrzymania Dróg Robert Ziemecki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7772650434

7.3.3) Ulica: ul. Konwaliowa 15

7.3.4) Miejscowość: Czerwonak

7.3.5) Kod pocztowy: 62-004

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 234930,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane