Realizacja warsztatów i szkoleń na podstawie koncepcji programowej części edukacyjnej w związku z realizacją projektu Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.0
Urząd Miasta Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357456
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357456/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:00
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-29d54658-0dd6-4bc8-895f-babc62e8d9a3
- Identyfikator
- 7250028902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357456 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja warsztatów i szkoleń na podstawie koncepcji programowej części edukacyjnej w związku z realizacją projektu Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.0
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29d54658-0dd6-4bc8-895f-babc62e8d9a31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja warsztatów i szkoleń na podstawie koncepcji programowej części edukacyjnej w związku z realizacją projektu Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.02.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29d54658-0dd6-4bc8-895f-babc62e8d9a3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357456
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003566/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.89 Realizacja warsztatów i szkoleń na podstawie koncepcji programowej projektu Łódzkie szkoły dla klimatu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.02.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221367
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-II.271.57.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(Numeracja zgodna z SWZ)
5.1 Przedmiotem zamówienia jest realizacja warsztatów i szkoleń dla nauczycieli i uczniów 123 placówek szkolnych na podstawie opracowanej przez ODE Źródła koncepcji programowej części edukacyjnej projektu „Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.0”, zwanej dalej „Koncepcją”. Zadaniem Wykonawcy będzie przeprowadzenie i wykonanie następujących działań wynikających z Koncepcji i harmonogramu:
1) Przygotowanie i zainicjowanie działań projektowych w tym powołanie zespołu projektowego, udział w szkoleniach ekoedukatorów zapewnionych/zatrudnionych przez Wykonawcę, utworzenie bazy kontaktów nauczycieli, utworzenie strony internetowej, przeprowadzenie konsultacji programu z uczestnikami/nauczycielami;
2) Organizacja i przeprowadzenie cyklu szkoleń dla nauczycieli (250 osób) zgodnie z Koncepcją. Szkolenia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem w 10 grupach szkoleniowych po ok. 10-25 osób każda. Łącznie zrealizowanych zostanie 50 szkoleń, trwających pięć godzin dydaktycznych każde. Każde szkolenie prowadzone będzie przez dwóch przygotowanych i przeszkolonych przez ODE ŹRÓDŁA ekoedukatorów/ trenerów zapewnionych/zatrudnionych przez WYKONAWCĘ.
3) Organizacja i nadzór nad lekcjami wprowadzającymi realizowanymi przez nauczycieli oraz rekrutacja uczniów do eksperymentów – udział w szkoleniach, warsztatach i ekowyzwaniach.
4) Organizacja i realizacja warsztatów dla uczniów - uczniowie ze 123 szkół wezmą udział w cyklu czterech warsztatów, realizowanych przez WYKONAWCĘ od listopada 2026 do czerwca 2027. Z każdą szkołą WYKONAWCA umawia się indywidualnie na cztery zajęcia w odstępach około miesiąca. Łącznie zrealizowanych zostanie 492 warsztatów, trwających cztery godziny dydaktyczne każdy. Warsztaty dla uczniów prowadzone będą przez przeszkolonego przez ODE ŹRÓDŁA edukatora edukacji ekologicznej zapewnionego/zatrudnionego przez WYKONAWCĘ.
5) Nadzór i koordynacja szkolnych akcji klimatycznych – organizacja spotkań, których celem jest umożliwienie uczniom pracy nad przygotowaniem szkolnej akcji klimatycznej, którą należy zrealizować między marcem a końcem maja 2027
w szkołach lub wśród społeczności lokalnej.
Sposób zarządzania Programem – określenie ról i funkcji przypisanych Wykonawcy, autorowi koncepcji programu i Zamawiającego/Miasta:
a) Autorem koncepcji/programu jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła
b) Zamawiającym i Koordynatorem programu jest Miasto Łódź (Oddział ds. Edukacji i Promocji Ekologicznej Wydziału Kształtowania Środowiska - Departament Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi).
c) Autorski nadzór merytoryczno-metodyczny nad częścią edukacyjną projektu realizowaną przez WYKONAWCĘ pełni Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.
d) Koordynatora działań edukacyjnych wskaże wyłoniony w drodze przetargu WYKONAWCA.
e) Ekoedukatorów /szkoleniowców/trenerów zapewni lub zatrudni WYKONAWCA. Przeszkolenie ekoedukatorów/szkoleniowców/trenerów zapewni autor koncepcji programu ODE Źródła
f) Koordynatorami działań edukacyjnych w szkołach będą wyznaczeni przez dyrektorów szkół nauczyciele.
g) Uczestnikami programu będą zgłoszeni nauczyciele oraz uczniowie, wstępnie przygotowani przez nauczycieli.
Usługa realizowana jest w ramach zadania „Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.0”.
5.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 11 do SWZ.
5.3 Zadanie realizowane jest w ramach dofinansowania w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego, nabór FELD.02.16-IZ.00002/24 „Łódzkie Szkoły dla klimatu. Kompetencje przyszłości 2.0”
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 878650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 890000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 878650,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7251495936
7.3.3) Ulica: Zielona 27
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 90-602
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 878650,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-30| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |