Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Prabuty
Miasto i Gmina Prabuty
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357515
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357515/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:13
- Lokalizacja
- Prabuty, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bbe0a1bf-d3ca-4a6c-9e39-867398debcf8
- Identyfikator
- 5811490029
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357515 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Prabuty
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Prabuty
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747780
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kwidzyńska 2
1.5.2.) Miejscowość: Prabuty
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-550
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 552624170
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.zochowska@prabuty.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.prabuty.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/prabuty1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Prabuty2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bbe0a1bf-d3ca-4a6c-9e39-867398debcf8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357515
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00624585/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Prabuty
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304625
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.11.2026.BŻ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy Prabuty w roku szkolnym 2026/2027, w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., uwzględniając organizację roku szkolnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej iSportu z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603 z późń. zm.), z zastrzeżeniem, że dowóz dzieci do przedszkoli odbywać się będzie, zgodnie z organizacją pracy tych placówek, w szczególności w okresie ferii zimowych, egzaminów w szkołach i innych dni wolnych od zajęć w poszczególnych szkołach
2. Dowóz i odwóz uczniów odbywa się na trasach:
TRASA NR 1: Prabuty – Raniewo – Kleczewo
TRASA NR 2: Prabuty – Sypanica – Laskowice – Szramowo
TRASA NR 3: Prabuty – Prabuty ul. Rypińska – Stańkowo
TRASA NR 4: Prabuty – Julianowo (kier. Obrzynowo)
TRASA NR 5: Prabuty – Prabuty Sanatorium – Kołodzieje – Pilichowo - Stary Kamień – Grażymowo
TRASA NR 6: Prabuty – Julianowo – Gonty
TRASA NR 7: Pachutki – Jakubowo – Obrzynowo – Obrzynowo Kol. (kierunek Lubnowy) – Stańkowo
– Obrzynowo Kol. (kierunek Julianowo) – Prabuty
3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera TOM II OPZ SWZ.
4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera TOM III PPU SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 208391,40 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy Prabuty w roku szkolnym 2026/2027, w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., uwzględniając organizację roku szkolnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej iSportu z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603 z późń. zm.), z zastrzeżeniem, że dowóz dzieci do przedszkoli odbywać się będzie, zgodnie z organizacją pracy tych placówek, w szczególności w okresie ferii zimowych, egzaminów w szkołach i innych dni wolnych od zajęć w poszczególnych szkołach
2. Dowóz i odwóz odbywa się na trasach:
TRASA NR 1: Prabuty – Kołodzieje – Gilwa – Kołodzieje – Kowale – Pólko –Kołodzieje – Pilichowo -
Trumiejki - Grodziec – Trumiejki
TRASA NR 2: Rodowo – Antonin – Gonty Małe – Górowychy – Górowychy Małe – Gonty - Rodowo
TRASA NR 3: Rodowo – Kamienna – Gdakowo
TRASA NR 4: Rodowo – Prabuty – Sypanica – Orkusz - Laskowice – Szramowo
3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera TOM II OPZ SWZ.
4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera TOM III PPU SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 206460,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowania w oparciu o przesłankę, o której mowa w art. 255 pkt. 3) Ustawy Pzp.
2. Uzasadnienie faktyczne:
W wyniku oceny ofert złożonych, oferta najkorzystniejsza przekracza kwotę jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie Zadania nr 2. W chwili obecnej, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. W konsekwencji, wobec braku możliwości wyboru oferty mieszczącej się w zabezpieczonych środkach finansowych oraz braku możliwości zwiększenia środków do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |