Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Sądów Rejonowych
Sąd Okręgowy w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357545
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357545/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:18
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-66adf85b-a3ff-4c5e-8f48-c542223a1363
- Identyfikator
- 7781128938
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357545 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Sądów Rejonowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000323855
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Hejmowskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-736
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrektor@poznan.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poznan.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-66adf85b-a3ff-4c5e-8f48-c542223a13631.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
sądownictwo powszechne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Sądów Rejonowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66adf85b-a3ff-4c5e-8f48-c542223a1363
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357545
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00141403/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup, dostawa, montaż mebli biurowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299644
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 521650 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż mebli biurowych oraz foteli obrotowych do:Część I.
Sąd Rejonowy w Chodzieży
Sąd Rejonowy w Obornikach
Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp.
Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu
Sąd Rejonowy w Wolsztynie
Sąd Okręgowy w Poznaniu
Sąd Rejonowy w Złotowie
4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39130000-2 - Meble biurowe
39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
4.5.5.) Wartość części: 245850,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż mebli biurowych oraz foteli obrotowych do:Część II.
Sąd Rejonowy w Gostyniu
Sąd Rejonowy w Kościanie
Sąd rejonowy w Śremie
Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp.
Sąd Rejonowy w Rawiczu
Sąd Rejonowy we Wrześni
4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39130000-2 - Meble biurowe
39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
4.5.5.) Wartość części: 275800,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu został wyznaczony na dzień 1 lipca 2026 r. do godz. 10:00. Oferty należało składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.
Po upływie terminu składania ofert do Zamawiającego wpłynęła informacja od jednego z wykonawców, że z uwagi na problemy techniczne związane z dostępem do Platformy e-Zamówienia nie było możliwe skuteczne złożenie oferty w wyznaczonym terminie.
W celu zweryfikowania tych okoliczności Zamawiający zwrócił się do administratora Platformy e-Zamówienia z prośbą o potwierdzenie, czy w dniu 1 lipca 2026 r., w godzinach przypadających na termin składania ofert, występowały problemy z dostępem do Platformy.
W odpowiedzi administrator Platformy e-Zamówienia potwierdził, że w godzinach porannych w dniu 1 lipca 2026 r. mogły występować problemy z dostępem do Platformy.
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
W przedmiotowym postępowaniu zostały spełnione przesłanki zastosowania wskazanego przepisu.
Po pierwsze, wystąpienie problemów z dostępem do Platformy e-Zamówienia mogło uniemożliwić wykonawcom skuteczne złożenie ofert w wyznaczonym terminie. Tym samym doszło do naruszenia zasad udzielania zamówień publicznych określonych w art. 16 ustawy Pzp, w szczególności zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Zamawiający, prowadząc postępowanie z wykorzystaniem Platformy e-Zamówienia, jest zobowiązany zapewnić wykonawcom możliwość skutecznego złożenia ofert za pośrednictwem tego środka komunikacji elektronicznej.
Po drugie, stwierdzona wada ma charakter niemożliwy do usunięcia. Po upływie terminu składania ofert przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie przewidują możliwości przyjęcia oferty złożonej po terminie ani przywrócenia wykonawcy możliwości skutecznego złożenia oferty. Nie istnieją również instrumenty prawne pozwalające na usunięcie skutków zaistniałej sytuacji z zachowaniem zasad prowadzenia postępowania.
Po trzecie, wada ta uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy. Problemy z dostępem do Platformy miały wpływ na możliwość złożenia ofert przez wykonawców, a tym samym na wynik postępowania. Zawarcie umowy w postępowaniu, w którym nie wszystkim wykonawcom zapewniono rzeczywistą możliwość ubiegania się o udzielenie zamówienia na równych zasadach, byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami udzielania zamówień publicznych.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznał, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą, o której mowa w art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, co skutkuje obowiązkiem unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242998,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 242998,80 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu został wyznaczony na dzień 1 lipca 2026 r. do godz. 10:00. Oferty należało składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.
Po upływie terminu składania ofert do Zamawiającego wpłynęła informacja od jednego z wykonawców, że z uwagi na problemy techniczne związane z dostępem do Platformy e-Zamówienia nie było możliwe skuteczne złożenie oferty w wyznaczonym terminie.
W celu zweryfikowania tych okoliczności Zamawiający zwrócił się do administratora Platformy e-Zamówienia z prośbą o potwierdzenie, czy w dniu 1 lipca 2026 r., w godzinach przypadających na termin składania ofert, występowały problemy z dostępem do Platformy.
W odpowiedzi administrator Platformy e-Zamówienia potwierdził, że w godzinach porannych w dniu 1 lipca 2026 r. mogły występować problemy z dostępem do Platformy.
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
W przedmiotowym postępowaniu zostały spełnione przesłanki zastosowania wskazanego przepisu.
Po pierwsze, wystąpienie problemów z dostępem do Platformy e-Zamówienia mogło uniemożliwić wykonawcom skuteczne złożenie ofert w wyznaczonym terminie. Tym samym doszło do naruszenia zasad udzielania zamówień publicznych określonych w art. 16 ustawy Pzp, w szczególności zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Zamawiający, prowadząc postępowanie z wykorzystaniem Platformy e-Zamówienia, jest zobowiązany zapewnić wykonawcom możliwość skutecznego złożenia ofert za pośrednictwem tego środka komunikacji elektronicznej.
Po drugie, stwierdzona wada ma charakter niemożliwy do usunięcia. Po upływie terminu składania ofert przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie przewidują możliwości przyjęcia oferty złożonej po terminie ani przywrócenia wykonawcy możliwości skutecznego złożenia oferty. Nie istnieją również instrumenty prawne pozwalające na usunięcie skutków zaistniałej sytuacji z zachowaniem zasad prowadzenia postępowania.
Po trzecie, wada ta uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy. Problemy z dostępem do Platformy miały wpływ na możliwość złożenia ofert przez wykonawców, a tym samym na wynik postępowania. Zawarcie umowy w postępowaniu, w którym nie wszystkim wykonawcom zapewniono rzeczywistą możliwość ubiegania się o udzielenie zamówienia na równych zasadach, byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami udzielania zamówień publicznych.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznał, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą, o której mowa w art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, co skutkuje obowiązkiem unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 179757,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 179757,67 PLN
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |