REMONT ROWÓW MELIORACYJNYCH W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ
Miasto Racibórz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357574
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357574/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:24
- Lokalizacja
- Racibórz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7aef23c-2bfe-4915-a1d6-596f09d2750f
- Identyfikator
- 6391002175
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357574 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REMONT ROWÓW MELIORACYJNYCH W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6
1.5.2.) Miejscowość: Racibórz
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 0327550710
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.raciborz.pl/procurements/385/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
REMONT ROWÓW MELIORACYJNYCH W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7aef23c-2bfe-4915-a1d6-596f09d2750f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357574
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026890/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Remont rowów melioracyjnych w Raciborzu w formule zaprojektuj i wybyduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257201
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2127123,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont rowów melioracyjnych w Raciborzu w formule zaprojektuj i wybuduj.Część 1
„Remont rowu melioracyjnego nr D-11 obręb Ocice w Raciborzu”
Adres zamierzenia dz. nr 589/18 a. m. 7, 1207 a. m. 7, 76 a. m. 7, 39 a. m . 7, 110 a. m. 8, 595/41 a. m. 1, 724 a. m. 1, 328/5 a. m. 1, 333/9 a. m. 1, 288/9 a. m. 1, 14 a. m. 2, 779/15 a. m. 2, 84 a. m . 5, 412/53 a. m. 6.
W ramach zamówienia przewiduje się:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej:
a) pozyskanie map do celów projektowych,
b) wypis i wyrys z rejestru gruntów,
c) przygotowanie przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego (po 3 egz.),
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).
2) Remont rowu melioracyjnego poprzez:
a) odmulenie rowu wraz z przepustami i kolektorami na długości ok. 3215 m,
b) uzupełnienie wymulonych ubytków ziemnych,
c) naprawa istniejących umocnień rowu - przełożenie osuniętych płyt, tj. 60% istniejących umocnień oraz uzupełnienie ewentualnych braków,
d) remont wlotu do kolektora zabezpieczonego metalową kratą przy ul. Polnej,
e) P-1 (przepust) – remont przyczółków,
f) P-2 remont przyczółków,
g) P-6 remont przepustu z przyczółkami,
h) umocnienie rowu na przeciwskarpie wylotu W7,
i) K-2 remont wylotu z kolektora, naprawa przyczółka, uzupełnienie ubytków, zamontowanie nowej barierki ochronnej,
j) P-9 – remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
k) P-10- remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
l) P-11 - remont przepustu drogowego, wymiana konstrukcji pękniętej rury betonowej, naprawa przyczółków,
m) P-12 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
n) P-13 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
o) P-15 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
p) P-16 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
q) P-17 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych,
r) P-18 - remont przepustu bez przyczółków poprzez uzupełnienie ubytków ziemnych.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy – zał. nr 3A do SWZ.
Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 4A do SWZ.
Zadanie dofinansowane ze środków dotacji celowej na usuwanie skutków powodzi 2024r. z Ministerstwa Finansów
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232452-5 - Roboty odwadniające
45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.5.5.) Wartość części: 1080333,06 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont rowów melioracyjnych w Raciborzu w formule zaprojektuj i wybuduj.Część 2
„Remont rowu melioracyjnego nr 10 obręb Ostróg w Raciborzu”
Adres zamierzenia dz. nr 291/51 a. m. 16, 337/202 a. m. 16, 158/126 a. m. 13, 211 a. m. 7, 209 a. m. 7, 246 a. m. 2.
W ramach zamówienia przewiduje się:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej:
a) pozyskanie map do celów projektowych,
b) wypis i wyrys z rejestru gruntów,
c) przygotowanie przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego (po 3 egz.),
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).
2) Remont rowu melioracyjnego poprzez: a) odmulenie rowu wraz z przepustami i kolektorami na długości ok. 1829 m,
b) częściowemu odtworzeniu rowu (zamulenie powyżej 30cm), z koniecznością odtworzenia skarp, naprawą istniejących umocnień rowu oraz uzupełnienie ewentualnych braków,
c) uzupełnienie wymulonych ubytków ziemnych w rowie oraz przy przepustach na długości 367m.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy – zał. nr 3B do SWZ.
Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 4B do SWZ.
Zadanie dofinansowane ze środków dotacji celowej na usuwanie skutków powodzi 2024r. z Ministerstwa Finansów
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232452-5 - Roboty odwadniające
45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.5.5.) Wartość części: 1046790,03 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 836400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1845000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 836400,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Agnieszka Sitko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462985950
7.3.3) Ulica: Podmiejska 51
7.3.4) Miejscowość: Imielin
7.3.5) Kod pocztowy: 41-407
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 836400,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 824100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1048899,72 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 824100,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Agnieszka Sitko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462985950
7.3.3) Ulica: Podmiejska 51
7.3.4) Miejscowość: Imielin
7.3.5) Kod pocztowy: 41-407
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 824100,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |