Poprawa dostępu do małej architektury publicznej w Sidzinie

Gmina Bystra-Sidzina

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357579
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357579/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 09:25
Lokalizacja
Bystra Podhalańska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ac0a37a-0746-4917-a839-69a6be903f02
Identyfikator
5521570518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie arterii drogowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychWyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieciRoboty w zakresie kształtowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357579 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa dostępu do małej architektury publicznej w Sidzinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bystra-Sidzina

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892096

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bystra Podhalańska 373

1.5.2.) Miejscowość: Bystra Podhalańska

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-235

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad_gminy@bystra-sidzina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bystra-sidzina.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gwbystra-sidzina.e-zp.finn.pl/procurements/57/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa dostępu do małej architektury publicznej w Sidzinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ac0a37a-0746-4917-a839-69a6be903f02

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357579

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007180/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Poprawa dostępu do małej architektury publicznej w Sidzinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280341

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym o powierzchni 0,4174 ha w miejscowości Sidzina..
Zakres robót obejmuje m.in.:
a. Roboty pomiarowe, geodezyjne
b. Rozebranie istniejących obrzeży ,
c. Wykonanie strefy bezpieczeństwa
d. Urządzenie placu zabaw, montaż elementów małej architektury
e. Utwardzenie terenu
f. Zagospodarowanie terenu
g. Wykonanie ogrodzenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający dokonał wyboru oferty Wykonawcy Eko-Gabiony 34-240 Jordanów , ul Przykiec 235 jako najkorzystniejszej. Wykonawca ten uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, nie przystępując do jej podpisania. W związku z powyższym Zamawiający, działając na podstawie art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych, dokonał oceny możliwości wyboru kolejnej najkorzystniejszej oferty spośród ofert pozostałych w postępowaniu.
Cena kolejnej najkorzystniejszej oferty wynosi 707 828,10 zł brutto i przewyższa kwotę 535 014,60 zł, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny tej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane