Odbudowa mostu w km 1+330 w ciągu DP 1528 O w miejscowości Piechocice
Powiat Nyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357689
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357689/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:49
- Lokalizacja
- Nysa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-919d3ee0-16b2-4c87-a31f-c24707127005
- Identyfikator
- 7532132088
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357689 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa mostu w km 1+330 w ciągu DP 1528 O w miejscowości Piechocice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: blabuz@powiat.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbudowa mostu w km 1+330 w ciągu DP 1528 O w miejscowości Piechocice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-919d3ee0-16b2-4c87-a31f-c24707127005
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357689
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006251/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Odbudowa mostu w km 1+ 330 w ciągu DP 1528 O w miejscowości Piechocice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324510
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.2.20.2026.BL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa mostu w km 1+330 w ciągu DP 1528 O w miejscowości Piechocice.
2. Zadanie obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na odbudowie mostu zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1528 O w km 1+330 w miejscowości Piechocice - Dz. Nr 442, 474, 487, 331, 281 obręb 0009 Piechocice, jednostka ewidencyjna 160703_5 Korfantów-obszar wiejski. Ze względu na znaczne uszkodzenia istniejącego obiektu powstałe na skutek ostatniej powodzi przeznacza się go do rozbiórki.
W ramach odbudowy zostanie wykonane:
1) rozbiórka istniejącego obiektu inżynierskiego (mostu),
2) budowa przepustu o konstrukcji żelbetowej składającego się z prefabrykowanych elementów przepustu skrzynkowego:
a) długość przepustu: L = 9,42 m;
b) światło poziome przepustu: 3,0 m;
c) światło pionowe przepustu: 3,0 m;
d) wysokość konstrukcyjna konstrukcji: 0,84 m;
3) odbudowa konstrukcji drogi na dojazdach i przepuście.
3. Szczegółowy zakres robót i obowiązków wykonawcy zawierają:
1) przedmiar robót; 2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
3) dokumentacja techniczna; 4) projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowania o udzielenie zamówienia została złożona jedna oferta, wykonawcy FS MOSTY Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul.J. Conrada 51, 31-357 Kraków, z ceną 1.818.088,07 zł brutto.
Zamawiający na przedmiotowe zamówienie przeznaczył kwotę 880.000,00,00 zł brutto.
Ponieważ cena w/w oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwotę do ceny oferty z najniższą ceną, unieważnia się przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1818088,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1818088,07 PLN
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |