Wykonanie robót budowlanych „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli” w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357691
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357691/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 09:49
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ceb8965-1afd-4a04-929d-f4cc2b77d8a8
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357691 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli” w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,234913,2788df7340fc23443984aeaa8a23b786.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli” w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ceb8965-1afd-4a04-929d-f4cc2b77d8a8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357691
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041634/31/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.40 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli - PS nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddz. Integracyjnymi i Specjalnymi w Wałbrzychu- ul. Hirszfelda 15 i ul. Sosnowej 25A
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedsięwzięcie objęte wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328082
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.158.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8657516,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli” w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi przy ul. Sosnowej 25a oraz przy ul. Hirszfelda 15 w Wałbrzychu.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać roboty budowlane, zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę, zaświadczeniem o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych, Dokumentacją projektową, STWiORB, Specyfikacją Warunków Zamówienia, Ofertą Wykonawcy oraz umową zawartą przez Zamawiającego z Instytucją współfinansującą Zadanie.
Zakres robót:
1. w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi
i Specjalnymi przy ul. Sosnowej 25a w Wałbrzychu:
prace rozbiórkowe i demontażowe,
instalacja gruntowych pomp ciepła wraz z odwiertami geotermalnymi i instalacją pionowych sond gruntowych dla potrzeb instalacji grzewczej,
wymiana instalacji co,
wymiana grzejników,
przebudowa wentylacji sali gimnastycznej w zakresie wymiany wentylacji grawitacyjnej na wentylację mechaniczną,
wymiana stolarki okiennej,
wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
wymiana zewnętrznej stolarki drzwiowej,
wymiana instalacji cwu,
wymiana instalacji oświetlenia podstawowego,
wymiana instalacji oświetlenia awaryjnego,
wymiana oświetlenia ewakuacyjnego,
wykonanie dodatkowych obwodów zasilających urządzenia HVAC oraz gniazd 230 V,
wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu budynku,
wykonanie nowych rozdzielnic elektrycznych,
wymiana instalacji hydrantowej,
wykonanie niezbędnych robót towarzyszących i odtworzeniowych po wykonaniu prac termomodernizacyjnych i instalacyjnych,
wykonanie pozostałych robót opisanych dokumentacją projektową,
wykonanie audytu energetycznego ex post, na wzorze przekazanym przez Instytucję Współfinansującą,
2. w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi
i Specjalnymi przy ul. Hirszfelda 15 w Wałbrzychu:
prace rozbiórkowe i demontażowe,
konserwacja istniejących kominów na dachu,
malowanie elewacji,
wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
wymiana posadzek i okładzin ściennych w pomieszczeniach sanitarnych,
wymiana stolarki okiennej,
wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej w pomieszczeniach gospodarczych,
wykonanie odwodnienia dachu,
wymiana istniejącego pokrycia i poszycia dachowego,
wymiana instalacji zw, cwu i cyrkulacji,
wykonanie instalacji hydrantowej,
wymiana instalacji grzewczej,
wymiana grzejników,
wykonanie powietrznej pompy ciepła typu monoblok,
wykonanie nowych rozdzielnic elektrycznych,
wymiana instalacji oświetlenia podstawowego,
wymiana instalacji oświetlenia awaryjnego,
wymiana oświetlenia ewakuacyjnego,
wykonanie instalacji gniazd wtykowych 230 V,
wykonanie instalacji zasilania urządzeń HVAC,
wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
wykonanie instalacji uziemiającej i odgromowej,
wykonanie niezbędnych robót towarzyszących i odtworzeniowych po wykonaniu prac termomodernizacyjnych i instalacyjnych,
wykonanie pozostałych robót opisanych dokumentacją projektową,
wykonanie audytu energetycznego ex post, na wzorze przekazanym przez Instytucję Współfinansującą.
Pozostałe wymagania
1. W trakcie realizacji budowy zapewnienie dojazdu i dojścia do wszystkich obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót.
2. Uzyskanie ostatecznej decyzji administracyjnej o dopuszczeniu obiektu (dla każdego budynku osobno) do użytkowania lub innego dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa.
ADRES:
1. Przedszkole Samorządowe nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi przy
ul. Sosnowej 25a w Wałbrzychu (działka nr 27 obr. 11 Poniatów).
2. Przedszkole Samorządowe nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi przy
ul. Hirszfelda 15 w Wałbrzychu (działka nr 441/2 obr. 5 Piaskowa Góra).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający - Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2026.793 ze zm.) unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Wykonanie robót budowlanych„Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej wałbrzyskich przedszkoli” w zakresie Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi”, ponieważ nie złożono żadnej oferty.
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |