TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z KOLORYSTYKĄ ELEWACJI PRZY UL. ORZESZKOWEJ 15 W GORLICACH

Miasto Gorlice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357732
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357732/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 09:58
Lokalizacja
Gorlice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-29d7b95d-15ed-404c-9984-bf22975a36c9
Identyfikator
7382125507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychPrzygotowanie terenu pod budowęIzolacja cieplnaRoboty elewacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357732 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z KOLORYSTYKĄ ELEWACJI PRZY UL. ORZESZKOWEJ 15 W GORLICACH

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Gorlice

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1319272

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z KOLORYSTYKĄ ELEWACJI PRZY UL. ORZESZKOWEJ 15 W GORLICACH

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29d7b95d-15ed-404c-9984-bf22975a36c9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357732

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042459/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z kolorystyką elewacji przy ul. Orzeszkowej 15 w Gorlicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, działanie 3.4. B1.1.5 Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach funduszu Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, perspektywa 2021 – 2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267534

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 838267,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę robót budowlanych i montażowych związanych z termomodernizacją ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, remontem balkonów i innych elementów budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Orzeszkowej 15 w Gorlicach.

2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa poniższa dokumentacja:
a) Projekt architektoniczno - budowlany – załącznik nr 1 do SWZ,
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Wykonawca którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza odmówił podpisania umowy w niniejszym postępowaniu, w związku z czym Zamawiający unieważnia postępowanie.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255, pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 959999,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1105730,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane