Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieoznaczony dla kompleksu budynków przy ul. Poznańskiej 48-80, 53-630 Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357753
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357753/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 10:04
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6c4a1eb-587c-4b05-b51f-ea68a24ae425
- Identyfikator
- 8960004780
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357753 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieoznaczony dla kompleksu budynków przy ul. Poznańskiej 48-80, 53-630 Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: adam.balicki@wr.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/proceeding/preview/13319411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieoznaczony dla kompleksu budynków przy ul. Poznańskiej 48-80, 53-630 Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6c4a1eb-587c-4b05-b51f-ea68a24ae425
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357753
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036840/34/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.24 Umowa na dystrybucję energii elektrycznej dla obiektów położonych przy ul. Poznańskiej we Wrocławiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298528
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Post. zostanie przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podst. art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) litera a) Pzp.
Zgodnie zaś z brzmieniem przepisu art. 214 ust. 1 pkt 1) litera a) Pzp: Zam. może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę: z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. W zawiązku z tym, iż usługa dystrybucji energii elektrycznej dla ww. kompleksu budynków może być świadczona – zgodnie ze stanem faktycznym tylko przez OSD - Tauron Dystrybucja S.A., zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki na podst. art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) litera a) Pzp jest uzasadnione. Przed. energetyczne działają w obszarze monopolu naturalnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PU-2380-050-034-050/2026/AB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 534662,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieoznaczony dla kompleksu budynków przy ul. Poznańskiej 48-80, 53-630 Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w trybie zamówienia z wolnej ręki z wykonawcą TAURON Dystrybucja S.A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 657635,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 657635,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 657635,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Dystrybucja S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110202860
7.3.3) Ulica: ul. Podgórskiej 25A
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-035
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 657635,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przewidywana szacunkowa wartość zamówienia: poniżej progu unijnego. Przewidywana całkowita wartość usługi dystrybucji energii elektrycznej w okresie 48 miesięcy wynosi 657635,24 zł brutto (534 662,80 netto). Ostateczną wartością zamówienia będzie wartość rzeczywistej ilości przesłanej energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy.W myśl art. 213 ust. 1 w zw. z art. 304 Pzp: Zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą.
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1) litera a) ustawy Pzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę: z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. W zawiązku z tym, iż usługa dystrybucji energii elektrycznej dla ww. kompleksu budynków może być świadczona – zgodnie ze stanem faktycznym – tylko przez jednego Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tj. Tauron Dystrybucja S.A., zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) litera a) ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione. O ile bowiem istnieje na rynku możliwość wyboru sprzedawcy energii elektrycznej, to nie ma możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji energii elektrycznej. Przedsiębiorstwa energetyczne działają bowiem w obszarze monopolu naturalnego.
W toku postępowania ustalono, że:
1. Umowa o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej nastąpi na zasadach określonych: ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r., poz. 793) oraz ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 43, 516, 607), przepisami wykonawczymi wskazanymi w punkcie 1.1 Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej Tauron Dystrybucja S.A. na rok 2026 zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 17.12.2025 r. nr DRE.WRE.4211.54.8.2025.ASa1 i opublikowaną w Biuletynie Branżowym – Energia Elektryczna Nr 268 (4798) 17 grudnia 2025 r., Wzorem umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz Ogólnymi Warunkami Umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej (OWU) określonymi przez Tauron Dystrybucja S.A.
2. Wysokość stawek i opłat za przesył energii elektrycznej jest regulowana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i nie podlega negocjacjom. Zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.): Prezes URE reguluje działalność przedsiębiorstw energetycznych zgodnie z ustawą i polityką energetyczną państwa, zmierzając do równoważenia interesów przedsiębiorstw energetycznych i odbiorców paliw i energii.
3. Rozliczenia za usługę dystrybucji energii elektrycznej dla kompleksu budynków przy ul. Poznańskiej 58, 53-630 Wrocław, odbywać się będą wg zasad i stawek opłat zawartych w Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej Tauron Dystrybucja S.A., która jest każdorazowo zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i publikowana w Biuletynie Branżowym – Energia Elektryczna, w miesięcznym okresie rozliczeniowym, w oparciu o fakturę VAT wystawioną na podstawie danych z układu pomiarowo-rozliczeniowego dla miejsca dostarczania
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |