„Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Syców

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357809
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 10:14
Lokalizacja
Syców, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df11f131-6db2-45b7-b17d-d07b7731ecb1
Identyfikator
9111778954
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania parkówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneNadzór nad projektem i dokumentacjąWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi projektowania architektonicznegoPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi pomiaroweArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Wykonawcy

1 przyznane

EKOLAS II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPrzygodzice, PL · lot 0
4 476 496,23 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357809 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Syców

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 1

1.5.2.) Miejscowość: Syców

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.zmyslona@sycow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sycow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df11f131-6db2-45b7-b17d-d07b7731ecb1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df11f131-6db2-45b7-b17d-d07b7731ecb1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022272/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest finansowane ze środków zewnętrznych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działania nr 2.7 „Ochrona przyrody i klimatu”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266900

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ITI.271.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego, w tym zaprojektowanie, a następnie wykonanie zaprojektowanych robót budowlanych oraz zaprojektowanego zagospodarowania terenów zielonych na terenie istniejącego, zabytkowego parku miejskiego w Sycowie.
3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
1) przebudowę ścieżek pieszych z wymianą nawierzchni (w tym bitumicznej) na mineralno-żywiczną, wodoprzepuszczalną z obrzeżami z kostki granitowej,
2) przebudowa ścieżki pieszej o nawierzchni szutrowej z wykonaniem obrzeży z kostki granitowej,
3) równanie i doziarnienie istniejących ścieżek żwirowych w ilości ok 1000m2
4) przebudowa istniejących ścieżek pieszych biegnących podestami drewnianymi z wymianą elementów konstrukcji drewnianej oraz impregnacją – ok 80% powierzchni.
5) budowę ścieżki pieszej biegnącej podestem drewnianym, z mostkami ruchomymi,
6) przebudowę schodów terenowych na ścieżce pieszej, z wymianą nawierzchni na elementy granitowe oraz wymianą balustrad, (bloki kamienne posadowione na skarpie. Dopuszcza się ukryte elementy konstrukcyjne ze stali)
7) wykonanie i dostawa rzeźby przedstawiającej postać biblijnej Rebeki, wykonanej z marmuru, wraz z montażem na nowym postumencie w lub przy istniejącej fontannie, - na wzór historycznej fontanny z rzeźbą z centrum miasta Syców. Ostateczny dobór proporcji i materiałów do uzgodnienia z WUOZ we Wrocławiu.
8) zakup i montaż elementów małej architektury, w tym m.in. ławek i stołów parkowych leżaków, platform podwieszanych, urządzeń naukowych, podestu drewnianego z montażem lunety, elementu wyposażenia placu zabaw, (dopuszcza się rozbudowę istniejącego placu zabaw o tereny wzniesień (górki) po stronie zachodniej) wyposażenia ścieżki edukacyjnej,
9) budowę instalacji elektrycznej oświetleniowej dla podświetlenia istniejącej grupy rzeźb „Cztery pory roku”,
10) montaż słupów oświetleniowych solarnych dla oświetlenia podestu drewnianego lunety,
11) wyznaczenie miejsca na terenową scenę plenerową, stabilizowane geokratą, - moduł wtórny odkształcenia gruntu min. 70 MPa
12) wykonanie renowacji wiaty z istniejącym grillem, z wymianą grilla, ławek i stołów,
13) wykonanie renowacji elewacji budynku sprzętu wodnego,
14) wykonanie umocnień naturalnych brzegów istniejącego stawu (faszynowanie lub geokrata) oraz obsiew mieszanką traw i roślinności przybrzeżnej/wodnej
15) wykonanie robót związanych z zagospodarowaniem zieleni na terenie istniejącego parku, w tym oczyszczenie terenu, wycinka samosiejek i obumarłych drzew, karczowanie pniaków, pielęgnacja trawników, założenie łąki kwietnej, nasadzenia drzew, krzewów i bylin,
4. W zakresie zamówienia znajdują się między innymi:
1) obsługa geodezyjna i geotechniczna,
2) weryfikacja założeń do projektowania oraz uzgodnienie wstępnych założeń do projektowania z inwestorem,
3) opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego i uzgodnienie ich z inwestorem,
4) uzyskanie wymaganych pozwoleń, uzgodnień, opinii i innych dokumentów w zakresie wynikającym z przepisów,
5) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
6) opracowanie przedmiaru robót,
7) uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę,
8) dostawa urządzeń,
9) wykonanie robót budowlanych, montażowych, zagospodarowania zieleni na podstawie ww. projektów,
10) przeprowadzenie wymaganych pomiarów, prób i badań,
11) pełnienie nadzoru autorskiego,
12) inwentaryzacja powykonawcza i wykonanie dokumentacji powykonawczej,
13) wykonanie rozruchu technologicznego i przeszkolenie kadry inwestora w zakresie eksploatacji oraz obsługi urządzeń,
14) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, jeśli jest wymagane.
Wykonawca wykona kompletną dokumentację projektową dla powyższego zadania oraz uzyska wszelkie zgody i decyzje administracyjne (w tym również pozytywną opinię konserwatorską) pozwalające na wykonanie zaprojektowanych robót.

5. Zamówienie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
6. Zadanie realizowane jest zgodnie z Umową o dofinansowanie projektu1 pn. „Ochrona bioróżnorodności Parku Miejskiego w Sycowie” nr FEDS.02.07-IZ.00-0002/25 w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działania nr 2.7 „Ochrona przyrody i klimatu” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program funkcjonalno – użytkowy (PFU) wraz z załącznikami oraz Warunki Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (WWiORB) stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
8. W przypadku gdy z załączonej dokumentacji wynika, iż Zmawiający opisał materiały, urządzenia, technologie ze wskazaniem konkretnych znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to należy je traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę produktów równoważnych. Kryterium równoważności stosowanym w celu oceny równoważności zaoferowanych produktów jest spełnienie przez zaoferowane produktów, co najmniej takich samych lub lepszych parametrów technicznych i funkcjonalnych, nie obniżających określonych standardów, niż te które wynikają z opisu przedmiotu zamówienia.
9. Wykonawca oferujący produkty równoważne obowiązany jest udowodnić na etapie składania oferty, że oferowane rozwiązanie posiada parametry i cechy, o których mowa w zdaniu poprzednim.
10. Wykonawcy mogą składać oferty zawierające produkty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SWZ – zgodnie z art. 99 ust. 5 i 6 Ustawy.
11. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występuje odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych czy systemów referencji technicznych, Zamawiający wskazuje, iż dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i dodaje „lub równoważne”, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp.
12. W niniejszym postępowaniu przyjęto do rozliczenia cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia.
13. Nie dopuszcza się możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny sposób wykonania przedmiotu zamówienia niż określony w dokumentacji projektowej.
14. Skutki finansowe jakichkolwiek błędów skalkulowania/określenia wartości zamówienia/zadania obciążają Wykonawcę. Wykonawca musi przewidzieć wszystkie okoliczności mające wpływ na cenę zamówienia.
15. Wymagany minimalny termin gwarancji to: 36 m-ce.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71355000-1 - Usługi pomiarowe

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4476496,23 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5175353,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4476496,23 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKOLAS II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 388041640

7.3.3) Ulica: ul. Kasztanowa 21

7.3.4) Miejscowość: Przygodzice

7.3.5) Kod pocztowy: 63-421

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie dokumentacji projektowej - DASTORE Sp. z o.o. Ul. Włodzimierza Majakowskiego 22, 63-400 Ostrów Wlkp.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4476496,23 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane