TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU PRZY UL. 3 MAJA 1 W GORLICACH
Miasto Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357812
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357812/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 10:15
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8d48fd82-cf4c-4692-af62-bc3de93515ba
- Identyfikator
- 7382125507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357812 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU PRZY UL. 3 MAJA 1 W GORLICACH
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13202331.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU PRZY UL. 3 MAJA 1 W GORLICACH2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d48fd82-cf4c-4692-af62-bc3de93515ba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357812
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042459/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Termomodernizacja budynku przy ul. 3 Maja 1 w Gorlicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, działanie 3.4. B1.1.5 Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach funduszu Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, perspektywa 2021 – 2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270356
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1123809,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę robót remontowych, budowlanych i montażowych związanych z termomodernizacją ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, remontem balkonów i innych elementów budynku mieszkalno - usługowego zlokalizowanego przy ul. 3 Maja 1 w Gorlicach.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
a) docieplenie ścian zewnętrznych oraz ościeży,
b) docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją oraz klatką schodową,
c) docieplenie stropu piwnicy,
d) docieplenie ścian klatki schodowej,
e) izolację przeciwwilgociową ścian piwnicznych i fundamentów oraz termiczną przyziemia (-0,30m) wraz z wykonaniem opaski z kostki betonowej i obrzeżami,
f) wykonanie posadzki w piwnicy wraz z izolacją poziomą,
g) wymianę stolarki zewnętrznej okiennej (kolor biały) i drzwiowej (kolor złoty dąb),
h) przebudowę instalacji elektrycznej, monitoringu, domofonowej,
i) remont instalacji gazowej,
j) remont instalacji wod-kan,
k) remont dachu (wymianę zniszczonych elementów konstrukcyjnych dachu, montaż membrany dachowej, łat i kontrłat, montaż nowego pokrycia z blachy na rąbek, obróbek i orynnowania, montaż podbitki ze stalowych paneli), remont kominów, montaż płotków śniegowych na wszystkich połaciach, stopni i ław kominiarskich oraz instalacji odgromowej,
l) remont klatek schodowych wraz z iniekcją i osuszaniem, podestów i schodów wejściowych oraz korytarzy wejściowych do mieszkań,
m) remont i izolację balkonów z remontem balustrad dostosowując ich do wysokości 1,1 m,
n) roboty towarzyszące, w tym odmalowanie pomieszczeń po wymianie stolarki, prace wykończeniowe i porządkowe.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa poniższa dokumentacja:
a) Audyt remontowy budynku wraz z projektem architektoniczno – budowlanym termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego z kolorystyką elewacji – ul. 3 Maja 1 w Gorlicach, projektem remontu instalacji gazowej w użytkowanym budynku mieszkalnym wielorodzinnym z częścią usługową, projektem wykonawczym przebudowy instalacji elektrycznej, projektem technicznym remontu instalacji sanitarnych – załącznik nr 1 do SWZ,
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Wykonawca którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza odmówił podpisania umowy w niniejszym postępowaniu, w związku z czym Zamawiający unieważnia postępowanie.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255, pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1457998,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2052000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |