Mszenie ścian budynku zabytkowej karczmy Austerii przy Rynku 2 w Sławkowie (roboty uszczelniające pomiędzy belkami)

Gmina Sławków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357869
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357869/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 10:25
Lokalizacja
Sławków, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e2b22f6-d2e3-483b-b1d2-b31c4c04055a
Identyfikator
6252445199
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357869 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Mszenie ścian budynku zabytkowej karczmy Austerii przy Rynku 2 w Sławkowie (roboty uszczelniające pomiędzy belkami)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sławków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257558

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sławków

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-260

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@slawkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slawkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.slawkow.pl/procurements/101/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Mszenie ścian budynku zabytkowej karczmy Austerii przy Rynku 2 w Sławkowie (roboty uszczelniające pomiędzy belkami)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e2b22f6-d2e3-483b-b1d2-b31c4c04055a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357869

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017568/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Mszenie ścian budynku zabytkowej karczmy Austerii w Sławkowie (roboty uszczelniające pomiędzy belkami)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251169

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 144192,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotowa inwestycja polega na mszeniu ścian budynku zabytkowej karczmy Austerii przy Rynku 2 w Sławkowie (roboty uszczelniające pomiędzy belkami). 2. Zadanie jest częścią rewitalizacji zabytkowej, drewnianej karczmy „Austeria” z XVIII wieku w Sławkowie, która jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Austeria Miejska w Sławkowie Pierwochą Zwana – to oficjalna historyczna, urzędowa nazwa karczmy położonej w Rynku Sławkowskim pod numerem 2, używana od chwili jej wzniesienia, czyli najprawdopodobniej w 1781 roku. Zabytek posiada wysokie wartości artystyczne, historyczne oraz urbanistyczne w skali kraju, stanowi cenny przykład drewnianego, staropolskiego budownictwa małomiasteczkowego. Karczma odznacza się wysokimi walorami estetycznymi jako cenny, nieprzekształcony ,,zajazd staropolski’’, z do dziś zachowanym autentyzmem zarówno w formie jak i funkcji. Budynek stanowi również istotny fragment pierzei ulicznej stanowiącej część wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego miasta. Jej usytuowanie i architektura dają najpełniejsze wyobrażenie o budownictwie i sztuce ciesielskiej w przedrozbiorowej Polsce. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków pod nr: KL.IV-680/1/71, decyzja zmieniająca A/1591/95. Obecnie, aby zachować dla przyszłych pokoleń unikatowy charakter obiektu wymaga on podjęcia prac i robót budowlanych związanych z wymianą oraz uzupełnieniem izolacji między belkowej ścian warkoczami wełny drzewnej. 3. Miasto Sławków jako właściciel zabytku posiada obecnie dokumentację techniczną prac oraz wymagane pozwolenia konserwatorskie i budowlane. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia atrakcyjności miasta, zwłaszcza w kontekście kreowanej przez Sławków funkcji turystycznej i kulturowej, o kameralnym charakterze, zmierzającej do wykorzystania walorów historycznych, krajobrazowych i kulturowych miasta.
4. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. 5. Prace objęte niniejszym postępowaniem obejmują: prace ogólnobudowlane: demontaż starego mszenia wraz z utylizacją, wymianę oraz uzupełnienie izolacji między belkowej ścian warkoczem wełny drzewnej (mszenie) łącznie (jednostronne i dwustronne) w ilości 1600 mb. 7. Remontowany budynek zawiera pomieszczenia, które ze względu na sposób użytkowania kwalifikują się do kategorii ZL III zagrożenia ludzi. Budynek na czas remontu nie będzie wyłączony z użytkowania i będzie w nim prowadzona dotychczasowa działalność gastronomiczna (restauracja, imprezy okolicznościowe). Należy zaplanować roboty i zabezpieczyć plac budowy w taki sposób, aby prace nie zakłócały codziennego użytkowania budynku przez obecnego najemcę. W miarę możliwości Wykonawca powinien uwzględniać potrzeby użytkownika, aby prowadzona przez niego działalność gospodarcza miała podczas inwestycji charakter ciągły. W budynku będą również równolegle prowadzone prace dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej. W przypadku wystąpienia robót, które będą się wzajemnie nachodziły, Wykonawcy mają obowiązek ze sobą współpracować. 8. Wykonawca zobowiązany jest właściwie zabezpieczyć cały budynek przed warunkami atmosferycznymi. 9. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane roboty na okres 24 miesięcy. 10. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w opracowaniach i projektach budowlanych stanowiących załącznik 4 do SWZ. 11. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem kierownika budowy np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w stosunku do kierownika budowy, dostawców.
12. Wykonawca obowiązany jest wypełnić obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z odrzuceniem sześciu z sześciu złożonych w postępowaniu ofert, postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zgodnie z Komentarzem do Prawa Zamówień Publicznych : Pierwsze dwie obligatoryjne przesłanki unieważnienia postępowania nie powinny nasuwać wątpliwości. (…) Druga przesłanka odnosi się do sytuacji, gdy wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu (art. 255 pkt 2 Pzp). Jest rzeczą oczywistą, że gdy brak jest choćby jednej prawidłowej oferty lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, postępowanie o udzielenie zamówienia nie może osiągnąć swego celu w postaci wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Dlatego, gdy nie złożono żadnej oferty lub wszystkie oferty podlegają odrzuceniu, postępowanie ulega unieważnieniu. Ta sama zasada obowiązuje, gdy w postępowaniu nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie wnioski podlegają odrzuceniu.
Wobec powyższego niniejsze postępowanie zostaje unieważnione.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane