„Budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na działce nr 599/49 w Nowe Miasteczko pozwolenia na budowę nr 419/2024.

SPOŁECZNA INICJATYWA MIESZKANIOWA NOWE MIASTECZKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00357898
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00357898/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 10:33
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bdbdc946-a0ba-4f4c-a250-2482e153bc7d
Identyfikator
9731083005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne gazoweRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInstalacyjne roboty elektrotechniczneSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357898 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na działce nr 599/49 w Nowe Miasteczko pozwolenia na budowę nr 419/2024.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SPOŁECZNA INICJATYWA MIESZKANIOWA NOWE MIASTECZKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 520965752

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niecała 2G

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-246

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 721440900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nowemiasteczko@sim-nm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sim-nm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bdbdc946-a0ba-4f4c-a250-2482e153bc7d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na działce nr 599/49 w Nowe Miasteczko pozwolenia na budowę nr 419/2024.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bdbdc946-a0ba-4f4c-a250-2482e153bc7d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357898

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302273

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7660935,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia: „Budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na działce nr 599/49 (przed podziałem część działki 599/45), obręb ew. 0001. jedn. ew. 080406_4 Miasto Nowe Miasteczko zgodnie z; - decyzja pozwolenia na budowę nr 419/2024 z dnia 10.10.2024r.
Zamówieniem objęte jest wykonanie robót budowlano – montażowych wraz z dostawą i montażem urządzeń i wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę 8 635 638,00 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia o 974 702,73 zł brutto, tj. o ponad 12,7%. Wszystkie cztery złożone oferty przekraczają budżet Zamawiającego.
Zamawiający dokonał analizy swoich możliwości finansowych i stwierdza, że planowane źródła finansowania inwestycji nie przewidują ich zwiększenia oraz, że zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia z własnych środków do wysokości ceny oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8635638 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9400278,10 PLN

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane