Modernizacja drogi powiatowej Nr 2945S Rzeczyce-Ligota Łabędzka
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00357924
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00357924/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 10:38
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ccf95e76-975d-4ed3-a855-ab9d505d7d8a
- Identyfikator
- 9691181806
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357924 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi powiatowej Nr 2945S Rzeczyce-Ligota Łabędzka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276289653
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zygmunta Starego 17
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdpgliwice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpgliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccf95e76-975d-4ed3-a855-ab9d505d7d8a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administrowanie drogami publicznymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi powiatowej Nr 2945S Rzeczyce-Ligota Łabędzka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccf95e76-975d-4ed3-a855-ab9d505d7d8a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050276/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Modernizacja drogi powiatowej Nr 2945S Rzeczyce-Ligota Łabędzka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP/DI/3421/17/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z dokumentacją, przedmiarem robót oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – wykonanie prac polegających na modernizacji drogi powiatowej Nr 2945S na długości około 910 m na odcinku pomiędzy Rzeczycami a Ligotą Łabędzką (od km 0+533 do km 1+445). Odcinek drogi objętej naprawą przebiega poza terenem niezabudowanym. Natężenie ruchu pojazdów- małe. Ruch pieszy - znikomy.
2. Planowany zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego oraz z mieszanki mineralno- bitumicznej z betonu asfaltowego AC22P, ułożenie nawierzchni bitumicznej: warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W, warstwa ścieralna z mieszanki mastyksowo- grysowej (SMA), wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej (kostka rzędowa 18/20 cm) na mieszance cementu i piasku, zabudowa elementów drogowych: krawężniki betonowe 20x25 cm na ławie betonowej, humusowanie, plantowanie poboczy, ustawienie oznakowania pionowego, regulacja 1 studni, wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3. W zakres zadania wchodzi również przebudowa istniejącego w km 1+434,66 przepustu o długości 9,36 m, który wykonany będzie z rur PP klasy SN8 fi 400 mm. Lokalizacja i rozwiązania techniczne przepustu oraz sposób otworzenia konstrukcji drogi znajdują się w części rysunkowej dokumentacji:
1) rys. nr 1.4. Plan sytuacyjny – odwodnienie
2) rys. nr 5. Profile projektowanego odwodnienia
3) rys. nr 6. Szczegóły projektowanego odwodnienia.
4. Występujące w obszarze objętym robotami oznakowanie oraz urządzenia brd stanowią własność Zamawiającego i zostaną przez niego zdemontowane. Termin demontażu zostanie ustalony wspólnie przez przedstawiciela Zamawiającego i Wykonawcy.
5. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji oraz przedmiarze robót oraz STWiORB stanowiącym załącznik Nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1829505,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2282412,83 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1829505,22 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. K
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751885237
7.3.4) Miejscowość: Boronów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1829505,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |