Przebudowa wejścia do budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich przy ul. Kozielskiej 1A w Gliwicach, w celu montażu platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych
Miasto Gliwice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358012
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358012/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 10:53
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f5e3922b-28c7-4622-9695-fcfaf365093c
- Identyfikator
- 6311006640
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358012 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa wejścia do budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich przy ul. Kozielskiej 1A w Gliwicach, w celu montażu platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: or@um.gliwice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5e3922b-28c7-4622-9695-fcfaf365093c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa wejścia do budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich przy ul. Kozielskiej 1A w Gliwicach, w celu montażu platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5e3922b-28c7-4622-9695-fcfaf365093c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358012
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Szkoła XXI wieku – wzmacnianie jakości edukacji i rozwój kompetencji przyszłości w IV LO w Gliwicach”na podstawie umowy o dofinansowanie: UDA FESL.06.02-IZ.01-0AC5/24-00 zaw. z Województwem Śląskim reprez. przez Zarząd Województwa Śląskiego pełniący rolę „Instytucji Zarządzającej Programem Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027”, zwanej dalej IZ FESL2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225269
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.63.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wielobranżowych związanych z przebudową wejścia do budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich przy ul. Kozielskiej 1A w Gliwicach, w celu montażu platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych.
Planowany zakres robót – wyciąg z dokumentacji projektowej:
- Demontaż i utylizacja drzwi stalowych dwuskrzydłowych zewnętrznych i wewnętrznych,
- Skucie posadzki ceramicznej w pomieszczeniu wejścia,
- Rozebranie betonowej kostki brukowej w obszarze projektowanych schodów ze spocznikiem,
- Wyrównanie poziomu podłogi w pomieszczeniu wejścia ze schodami przez ułożenie twardego styropianu na dolnym wewnętrznym spoczniku i na stopniach oraz wylanie płyty betonowej gr. 10 cm zbrojonej siatką,
- Podmurowanie zewnętrznego otworu drzwiowego do wysokości projektowanej płyty spocznika,
- Wykonanie fundamentu żelbetowego dla schodów i spocznika,
- Wykonanie murów fundamentowych,
- Wykonanie schodów i płyty żelbetowej spocznika,
- Ułożenie posadzki ceramicznej antypoślizgowej (z cokołami) w pomieszczeniu wejścia,
- Ułożenie posadzki z granitu płomieniowanego na schodach i spoczniku,
- Wykonanie okładziny klinkierowej ściany bocznej spocznika,
- Dostawa i montaż balustrady zewnętrznej stalowej,
- Dostawa i montaż balustrady wewnętrznej, przyściennej z prowadnicą platformy (przez dostawcę platformy, w ramach montażu platformy),
- Montaż platformy schodowej,
- Osadzenie drzwi wewnętrznych 2 skrzydłowych, aluminiowych,
- Osadzenie drzwi zewnętrznych 2 skrzydłowych, aluminiowych,
- Uzupełnienie ocieplenia ze styropianu w narożach ościeży zewnętrznych drzwi, docieplenie ościeży styropianem gr. 5cm i otynkowanie tynkiem cienkowarstwowym w kolorze tynku istniejącego,
- Uzupełnienie kostki betonowej przy schodach po wykonanych pracach ziemnych,
- Malowanie ścian w pomieszczeniu wejścia. Uzupełnienie malowania ścian korytarza po wymianie drzwi wewnętrznych,
- Wykonanie instalacji zasilającej dla platformy schodowej poziomej,
- Wykonanie instalacji przyzywowej dla platformy schodowej poziomej.
2. Wykonawca, dodatkowo, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia i w ramach zaoferowanej ceny:
- pokryje koszty zużycia wody, energii elektrycznej w wysokości ryczałtowej 500,00 złotych brutto,
- wykona postanowienia decyzji administracyjnej – pozwolenie na budowę i pokryje koszty z tym związane,
- wykona zabezpieczenie podłóg i posadzek przed uszkodzeniem, zabrudzeniem, zapyleniem w związku z realizacja robót. Zabezpieczenie podłóg, posadzek winno być wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia i zapewniającego właściwą ochronę podłóg, posadzek przez cały okres robót,
- zabezpieczy sąsiadujące pomieszczenia przed zapyleniem w związku z realizacja robót,
- na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe,
- zapewni tymczasowe zaplecze budowy, zaplecze magazynowe i sprzętowe oraz zapewni toalety przenośne dla swoich pracowników, w miejscu wskazanym przez zamawiającego na terenie placówki,
- na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe wewnętrzne,
- na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe zewnętrzne, w tym utrzymywanie w czystości nawierzchni utwardzonych
- wywiezie i podda utylizacji odpady,
- opracuje projekt organizacji robót z planem BIOZ i przedstawi go zamawiającemu do uzgodnienia,
- przeprowadzi wszelkie: próby, badania, odbiory urzędowe przewidziane przepisami, decyzjami, pismami - wykona wszelkie odbiory techniczne urzędów, instytucji, przedsiębiorstw, itp., w tym odbiór Urzędu Dozoru Technicznego jeśli jest wymagany,
- będzie prowadził roboty budowlane z poszanowaniem uzasadnionych interesów osób trzecich, a ewentualne szkody wynikłe w trakcie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca usunie we własnym zakresie i na swój koszt,
- zapewni odpowiednie warunki dla wykonawstwa robót, odpowiednie zabezpieczenia techniczno-materiałowe z uwzględnieniem wpływu warunków pogodowych na wykonawstwo robót i pokryje koszty z tym związane,
- doprowadzi teren do stanu pierwotnego,
- wykona ogrodzenie/wygrodzenie tymczasowe terenu robót (z odpowiednim oznakowaniem robót, wydzieleniem strefy niebezpiecznej), zapewni całodobowe zabezpieczenie terenu robót,
- wykona i przekaże: wykonawcze pomiary geodezyjne - wersja papierowa oraz wersja elektroniczna (skany dokumentów) w 2 egz.
- wykona i przekaże: powykonawcze pomiary geodezyjne z naniesieniem wyników pomiarów do miejskich zasobów geodezyjnych: zgłoszenie prac geodezyjnych, protokół weryfikacji zgłoszonych prac geodezyjnych, inwentaryzacja powykonawcza (mapa) – wersja papierowa oraz wersja elektroniczna (skany dokumentów) w 2 egz.
- wykona i przekaże: dokumentację powykonawczą, wszelkie atesty na materiały i urządzenia - wersja papierowa oraz wersja elektroniczna (skany dokumentów) w 2 egz.,
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
- przedmiarze robót, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiORB) - załącznik nr 8 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)
- decyzji administracyjnej – pozwolenie na budowę - załącznik nr 18 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45313100-5 - Instalowanie wind
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
32573000-0 - Komunikacyjny system sterowania
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie:art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym: "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cena przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty."
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający nie zwiększył kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 210310,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 514260,68 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
UWAGA:Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie:
1) art. 255 pkt 7) ustawy Pzp: "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 ",
- art. 255 pkt 3) ustawy Pzp: "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cena przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty."
Uzasadnienie faktyczne: unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp:
W terminie wyznaczonym do składania ofert, tj. do dnia 20.05.2026 r. do godz. 09:00 wpłynęły 3 oferty.
W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty, złożonej przez TOKIO Sp. z o.o. przewyższała kwotę, jaka Zamawiający zamierzał przeznaczył na sfinansowanie zamówienia o 6.516,22 zł brutto, Komisja przetargowa wystąpiła z wnioskiem do VP1 o zwiększenie kwoty na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, tj. do 189.663,22 zł brutto. W dniu 28.05.2026 r. VP1 wyraził zgodę na powyższe.
Po uzyskaniu zgody na zwiększenie kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp w dniu 26.05.2026 r. wezwał Wykonawcę (TOKIO Sp. z o.o.) do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający w dniu 09.06.2026 r. na podst. art. 128 ust. 1 ustawy Pzp (ponownie) wezwał Wykonawcę do złożenia ww. dokumentów.
W odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca (TOKIO Sp. z o.o.) w dniu 10.06.2026 przekazał informację, iż z przyczyn organizacyjnych odstępuje od dalszego udziału w postępowaniu i nie złoży wymaganych wezwaniem dokumentów.
W związku z rezygnacją ww. Wykonawcy z ubiegania się o udzielenie zamówienia, Zamawiający wezwał do złożenia dokumentów kolejnego Wykonawcę, tj. Filipa Baldy Industries z siedzibą w Chorzowie. Cena oferty złożonej przez ww. Wykonawcę wynosi 210.310,00 zł brutto i przewyższa kwotę na sfinansowanie przedmiotu zamówienia (poprzednio zwiększoną) o 20.646,78 zł brutto. W dniu 23.06.2026 r. VP1 wyraził zgodę na zwiększenie środków, które nastąpiło z rezerwy budżetowej miasta.
Po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wezwał Wykonawcę (Filipa Baldy Industries) w dniu 02.07.2026 r. o przesłanie danych niezbędnych do sporządzenia umowy. W związku z tym, że Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie, Zamawiający dniu 06.07.2026 r. ponowił prośbę o przesłanie ww. danych. W związku z brakiem potwierdzenia otrzymania przez Wykonawcę prośby o przekazanie danych, Zamawiający w dniu 07.07.2026 r. wysłał ostateczne wezwanie do Wykonawcy, w którym wyznaczył datę na przesłanie danych do umowy, tj. do 08.07.2026 r.
Do wyznaczonego przez Zamawiającego terminu, Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie, tym samym nie dopełnił formalności w celu zawarcia umowy w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego.
Cena kolejnej oferty złożonej przez JS INVEST GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach wynosi 514 260,48 zł (po dokonanej korekcie oczywistej omyłki rachunkowej) i przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia (dwukrotnie zwiększoną) o 303.950,48 zł brutto.
Komisja przetargowa ponownie wystąpiła do VP1 z prośbą o informacje co do możliwości zwiększenia kwoty do ceny oferty złożonej przez JS INVEST GROUP Sp. z o.o., tj. do 514 260,48 zł brutto. Zgoda na zwiększenie kwoty nie została uzyskana, co powoduje zaistnienie przesłanki do unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie faktyczne: unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp: Zamawiający nie zwiększył kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania.
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |