Montaż dodatkowych zabezpieczeń przeciwhałasowych na odcinku autostrady A1 odc. F węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358028
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358028/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 10:55
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54e21372-d5a5-40a7-a5be-25fb9b16cd4f
Identyfikator
9542402923
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiMontaż konstrukcji metalowychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

BARTŁOMIEJ ZIELIŃSKICHEŁMŻA, PL · lot 0
869 610 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358028 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż dodatkowych zabezpieczeń przeciwhałasowych na odcinku autostrady A1 odc. F węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W KATOWICACH

1.3.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Myśliwska 5

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 258 62 81

1.5.8.) Numer faksu: +48 32 259 87 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatkatowice@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż dodatkowych zabezpieczeń przeciwhałasowych na odcinku autostrady A1 odc. F węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54e21372-d5a5-40a7-a5be-25fb9b16cd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358028

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117858/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Montaż dodatkowych zabezpieczeń przeciwhałasowych na odcinku autostrady A1 odc. F węzeł Rząsawa-węzeł Blachownia.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206740

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OKA.D-3.2421.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 768688,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Montaż dodatkowych zabezpieczeń przeciwhałasowych na odcinku autostrady A1 odc. F węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia”.
Zamówienie będzie realizowane w formule „projektuj i buduj”.
Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i montaż dyfraktorów akustycznych na istniejących konstrukcjach ekranów akustycznych usytuowanych w ciągu autostrady A1 we wskazanych lokalizacjach odcinka „F” węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachowania (z węzłem).
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
a) opracowania dokumentacji formalnej, projektowej w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno–Użytkowym ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji, wraz z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji, pozwoleń, opinii, warunków, uzgodnień, jak również innych dokumentów niezbędnych do dokonania zgłoszenia robót budowlanych do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej na podstawie stosownego pełnomocnictwa,
b) wykonania z należytą starannością robót budowlanych na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego Dokumentacji projektowej, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz z poszanowaniem postanowień zawartych w uzyskanych decyzjach, pozwoleniach, warunkach, opiniach i uzgodnieniach oraz innych dokumentach, mających związek z procesem budowlanym dla realizowanych robót wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w okresie wykonywania Robót na podstawie opracowanej Dokumentacji projektowej.
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 869610,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 869610,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 869610,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKRAN-TECH BARTŁOMIEJ ZIELIŃSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 340219494

7.3.3) Ulica: Widokowa 7

7.3.4) Miejscowość: Chełmża

7.3.5) Kod pocztowy: 87-140

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Zgodnie z pkt. 5 FORMULARZA 2.1. OFERTA, Wykonawca zamierza:
- powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia: ORGANIZACJA RUCHU,
- powierzyć wykonanie części zamówienia następującym podwykonawcom (podać nazwy podwykonawców, jeżeli są już znani): Nie znani na etapie przetargu.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 869610,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 154 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy Sekcji VIII pkt 8.3.) Ogłoszenia o wyniku postępowania:
W Ogłoszeniu o wyniku postępowania w Sekcji VIII pkt 8.3.) wskazano maksymalną liczbę dni kalendarzowych jako termin realizacji – wyłącznie na potrzeby wypełnienia ogłoszenia ze względu na brak możliwości wskazania w tym punkcie terminu określonego w tygodniach. Przyjęto, że 22 tygodnie = 154 dni.
Zgodnie z zapisami SWZ, Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został wykonany w następujących terminach:
– Opracowanie kompletnej Dokumentacji projektowej w zakresie, o którym mowa w pkt. 6.1 lit. a) SWZ TOM I (IDW) oraz w § 1 ust. 2 lit. a) SWZ TOM II (PPU) i przekazanie Zamawiającemu: do 11 tygodni od daty zawarcia umowy,
– Wykonanie robót budowlanych na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego Dokumentacji projektowej, wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w okresie wykonywania Robót zostanie zakończone w terminie: do 22 tygodni od daty zawarcia umowy.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane