Modernizacja energetyczna budynku przedszkola nr 5 w Wolsztynie wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

GMINA WOLSZTYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358112
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358112/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 11:10
Lokalizacja
Wolsztyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4d80b66-7cd1-437a-ba5a-66982f01aa22
Identyfikator
9231658141
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychNaprawa i konserwacja dachówRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychIzolacja cieplnaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

AKKBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWolsztyn, PL · lot 0
3 700 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358112 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku przedszkola nr 5 w Wolsztynie wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLSZTYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 683474500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wolsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.wolsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4d80b66-7cd1-437a-ba5a-66982f01aa22

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynku przedszkola nr 5 w Wolsztynie wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4d80b66-7cd1-437a-ba5a-66982f01aa22

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358112

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053419/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Publicznego nr 5 w Wolsztynie wraz z budową elementów zielono-niebieskiej infrastruktury

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania 02.01 „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286456

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 8498448,65 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1629469,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.
„Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola nr 5 w Wolsztynie wraz z budową elementów zielono-niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Zamówienie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje:
• opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej,
• uzyskanie wymaganych prawem decyzji administracyjnych, uzgodnień, opinii i pozwoleń,
• wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych,
• uruchomienie i odbiór wykonanych instalacji,
• przekazanie obiektu do użytkowania,
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
• pełnienie nadzoru autorskiego,
• świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych.

Inwestycja realizowana będzie na nieruchomości położonej w Wolsztynie, działka nr 311/7, obręb Wolsztyn, gmina Wolsztyn.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty stanowiące załączniki do SWZ:
• Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU),
• Audyt Energetyczny Budynku,
• Audyt Energetyczny Oświetlenia
• Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku - projekt,
• Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna oraz inwentaryzacja przyrodnicza w zakresie występowania chronionych gatunków zwierząt w tym ptaków i nietoperzy,
• Dokumentacja techniczna budynku,

Realizacja zamówienia odbywać się będzie w czynnym obiekcie oświatowym, dlatego Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników oraz minimalizujący zakłócenia w funkcjonowaniu placówki.

Zadanie inwestycyjne jest współfinansowane z programu „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania 02.01 „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3700000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3780520,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3700000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKKBUD SPÓŁKA Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389320329

7.3.3) Ulica: RÓŻANA 14

7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 64-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3700000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Data zakończenia realizacji zamówienia została określona na podstawie daty zawarcia umowy i wymaganego zapisami SWZ okresu realizacji robót - 150 dni.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane