„Usuwanie wyrobów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych z terenu Gminy Zambrów”
Gmina Zambrów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358137
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358137/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 11:13
- Lokalizacja
- Zambrów, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b6d6219-d75c-4086-b8b4-794a1ffb1a83
- Identyfikator
- 7231547297
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358137 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usuwanie wyrobów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych z terenu Gminy Zambrów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zambrów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670309
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Fabryczna 8B
1.5.2.) Miejscowość: Zambrów
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-300
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 862244500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugz@ugzambrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ugzambrow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zambrow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usuwanie wyrobów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych z terenu Gminy Zambrów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b6d6219-d75c-4086-b8b4-794a1ffb1a83
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358137
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040197/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 „Usuwanie wyrobów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych z terenu Gminy Zambrów”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355495
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na odebraniu, transporcie i utylizacji odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z nieruchomości na terenie gminy Zambrów.
Zakres zamówienia obejmuje odbiór, transport i utylizacje około 316,86 Mg odpadów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Zambrów (odpad zdjęty z dachów, złożony na nieruchomościach na paletach lub w workach big-bag, w przypadku nieprzygotowania azbestu w w/w sposób Wykonawca ma obowiązek azbest odpowiednio zabezpieczyć oraz odebrać). Wskazana ilość jest ilością szacunkową i może ulec zmianie w zależności od jednostkowej ceny wskazanej przez Wykonawcę.
2. Wykaz zawierający adresy nieruchomości, z których należy odebrać odpady niebezpieczne zawierające azbest zostanie udostępniony Wykonawcy po podpisaniu umowy.
3. Wykonawca zobowiązany będzie powiadomić właściciela nieruchomości na min. 3 dni przed planowanym terminem odbioru odpadu.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania właścicielowi posesji, z której będą zbierane odpady protokołu z przekazania odpadu.
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody w mieniu i wobec osób trzecich powstałe w związku z realizacją niniejszego zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia z zachowaniem zasady najwyższej staranności, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami zawierającymi azbest oraz posiadaną wiedzą i doświadczeniem, zachowując najwyższy profesjonalny poziom, jakość i organizację pracy.
7. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
8. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach zadania "Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Część 1) Przedsięwzięcia w zakresie demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, zgodnie z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262660-5 - Usuwanie azbestu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |