Przebudowa Budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej

Gmina Miejska Wałcz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358212
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358212/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 11:29
Lokalizacja
Wałcz, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a15005e3-97ca-4006-b2c7-d49a78c09091
Identyfikator
7651602896
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne elektrycznePrzebudowa budynkówInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358212 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Wałcz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791483

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Wałcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-600

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umwalcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.walcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330673

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa Budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a15005e3-97ca-4006-b2c7-d49a78c09091

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358212

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00064191/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu w celu dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302216

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRP.271.31.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu do obowiązujących wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz dokończeniem robót realizowanych na podstawie pozwolenia na budowę nr 115/2021 z dnia 14.05.2021 r.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: wykonanie robót zabezpieczających i rozbiórkowych, montaż oraz przebudowę instalacji hydrantowej wraz z zaworem pierwszeństwa, wykonanie instalacji elektrycznych związanych z ochroną przeciwpożarową (m.in. system sygnalizacji pożaru i oświetlenie ewakuacyjne), wykonanie elementów oddzieleń przeciwpożarowych, montaż stolarki drzwiowej i okiennej o wymaganej odporności ogniowej, wykonanie przepustów instalacyjnych przeciwpożarowych, impregnację przeciwogniową elementów konstrukcji dachu, wykonanie niezbędnych robót wykończeniowych oraz aktualizację instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i oznakowania ewakuacyjnego
3. Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami, postanowieniami ekspertyzy rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz z uwzględnieniem zabytkowego charakteru budynku
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45262700-8 - Przebudowa budynków

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 300 000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 937991,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1233347,16 PLN

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane