Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia na asystenta rodziny dla uczestników projektu "Pomorska moc wiedzy"
Województwo Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358219
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358219/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 11:30
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3cea0036-aa68-487e-bfff-e51fc2e749f2
- Identyfikator
- 5833163786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358219 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia na asystenta rodziny dla uczestników projektu "Pomorska moc wiedzy"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pomorskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia na asystenta rodziny dla uczestników projektu "Pomorska moc wiedzy"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cea0036-aa68-487e-bfff-e51fc2e749f2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358219
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019831/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.32 Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia na asystenta rodziny dla uczestników projektu "Pomorska moc wiedzy"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Pomorska moc wiedzy"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327215
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.35.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia na asystenta rodziny dla uczestników projektu "Pomorska moc wiedzy".
2. Opis przedmiotu zamówienia został określony w:
• opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ;
• wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Wymogi formalne dotyczące Wykonawcy:
1) Wykonawca musi posiadać aktualną decyzję Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdzającą na okres 5 lat programy szkoleń na asystenta rodziny. Decyzja zatwierdzająca program powinna być ważna min. do 31.12.2027 r.
2) Wykonawca zrealizuje szkolenie zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń na asystenta rodziny.
3) Sposób realizacji szkolenia będzie zgodny z wnioskiem i załączoną do niego dokumentacją, na podstawie których podmiot szkolący uzyskał zgodę ministra właściwego ds. rodziny na prowadzenie przedmiotowego szkolenia.
4) Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia i wszystkie te osoby zostały wskazane we wniosku do ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego, o wydanie zgody na prowadzenie szkoleń i dla którego zgoda została wydana oraz spełniają wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń na asystenta rodziny.
3. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej.
4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. W przypadku, gdy w Opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu
i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy.
8. Podwykonawstwo:
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom).
2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia.
3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców.
4) Powierzenie części Podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy.
9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
10. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, które Zamawiający wskazuje jako wymagające zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, są to czynności wymagające nadzoru ze strony Wykonawcy, z wyjątkiem:
czynności, które wymagają prowadzenia działalności gospodarczej,
czynności, które są wykonywane bezpośrednio i wyłącznie przez Wykonawcę.
Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności administracyjno-biurowe w trakcie realizacji zamówienia, tj. między innymi czynności związane z:
1) zapewnieniem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń,
2) monitorowaniem uczestnictwa w szkoleniach,
3) przygotowywaniem dokumentacji z przebiegu szkoleń,
4) bieżącym kontaktem z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie dot. realizacji przedmiotu umowy.
Wykonawca oświadczy w umowie, iż osoba lub osoby wykonujące ww. czynności w trakcie realizacji przedmiotu umowy są lub będą zatrudnione na podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy
z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy.
Jeżeli ww. czynności spełniające przesłanki art. 22 § 1 Kodeksu Pracy, Wykonawca będzie wykonywał samodzielnie (jako właściciel/współwłaściciel), Zamawiający uzna to za spełnienie wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia.
Zamawiający będzie uprawniony do kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia osoby/osób, o których mowa powyżej.
Zamawiający ma prawo skontrolowania Wykonawcy w zakresie spełniania ww. wymagań. Na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć:
a) oświadczenia zatrudnionego pracownika potwierdzające zatrudnienie na podstawie stosunku pracy,
b) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie stosunku pracy,
lub
c) poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy zatrudnionego pracownika, zawierającą informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy, rodzaj umowy i zakres obowiązków pracownika.
Zamawiający informuje, iż w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności na podstawie stosunku pracy, uprawniony jest do powiadomienia właściwego inspektoratu pracy i zwrócenia się o przeprowadzenie przez niego kontroli.
Zatrudnienie osób, o których mowa wyżej powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres wykonywania czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sankcji z tytułu niespełnienia wymagań określonych wyżej, zostały uregulowane we wzorze umowy.
11. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ.
13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
14. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
15. Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
16. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN.
17. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
18. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
24. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych (zamówienie nie zostało podzielone na części).
Zamawiający nie przewiduje podziału niniejszego zamówienia na części, gdyż jego wielkość oraz wartość nie stanowi bariery dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz ze względu na specyfikację realizacji usługi nie jest to uzasadnione. Ponadto ewentualny podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia oraz generowaniem nadmiernych trudności technicznych i organizacyjnych np. związanych z potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
55100000-1 - Usługi hotelarskie
55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu, w terminie składania ofert, tj. do 17.07.2026 r. do godz. 09:00, nie wpłynęła żadna oferta.| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |