Usługa przyłączenia do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. 81 lokali mieszkalnych we Wrocławiu
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358442
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 12:14
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f42ef96e-e65b-4827-b906-afe2f3537452
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358442 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przyłączenia do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. 81 lokali mieszkalnych we Wrocławiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.wm.wroc.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa przyłączenia do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. 81 lokali mieszkalnych we Wrocławiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f42ef96e-e65b-4827-b906-afe2f3537452
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044157/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.45 186_Usługa zwiększenia mocy przyłaczeniowej energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00057829
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w powiązaniu z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Obiekty, do których odnosi się przedmiot zamówienia, podłączone są do sieci dystrybucyjnej należącej
do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), pod postacią Tauron Dystrybucja S.A. Przesłanki faktyczne: 1) możliwości realizacji przez jednego wykonawcę oraz
2) obiektywnych, technicznych przyczyn uniemożliwiających wykonanie zamówienia przez innego wykonawcę.
Tauron Dystrybucja S.A., działa na obszarze Dolnego i Górnego Śląska jako monopolista i odpowiada za infrastrukturę energetyczną w regionie, w którym są modernizowane mieszkania należące do zasobu Gminy Wrocław. Wobec powyższego tylko podmiot - Tauron Dystrybucja S.A. może wykonać świadczenie polegające na zwiększeniu mocy przyłączeniowej dla modernizowanych lokali mieszkalnych jako Operator Systemu Dystrybucyjnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WM/WR/3/2026/G
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 243902,44 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 47712,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa przyłączenia do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. 81 lokali mieszkalnych na terenie miasta Wrocławia, z przyłączem napowietrznym oraz z przyłączem kablowym.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określają:
1) Opis przedmiotu zamówienia wraz z listą adresową, stanowiący Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji,
2) Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji (wzór Tauron Dystrybucja S.A.).
Usługa przyłączenia do sieci TAURON Dystrybucja S.A. dotyczy lokali stanowiących własność Gminy Wrocław, zakwalifikowanych do programu „Miejski program wymiany źródeł ogrzewania” zlokalizowanych na terenie miasta Wrocławia. Moc we wskazanych lokalach będzie zwiększana do 12kW.
Kalkulacja opłat za przyłączenie wynikać będzie z rodzaju przyłącza (kablowe lub napowietrzne) oraz stałych opłat zgodnie z obowiązującym cennikiem TAURON Dystrybucja S.A. na rok 2026 dla grupy przyłączeniowej V.
Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa
w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71314000-2 - Usługi energetyczne i podobne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 45944,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45944,67 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 45944,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Dystrybucja S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110202860
7.3.3) Ulica: Podgórska 25a
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-035
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 45944,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przyłączany podmiot: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Namysłowskiej 8, (50-304) we Wrocławiu.Zostało podpisanych 75 umów: Cena usługi przyłączeniowej do sieci Tauron Dystrybucja dla 4 lokali z przyłączem
napowietrznym – 1 220,20 zł.
Cena usługi przyłączeniowej do sieci Tauron Dystrybucja dla 71 lokali z przyłączem kablowym – 44 724,47 zł.
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |