Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin

GMINA DALIKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358566
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358566/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 12:38
Lokalizacja
Dalików, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2434a274-9cac-4fd7-b219-2b47c5ace89b
Identyfikator
8281355229
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA AKCYJNAPoddębice, PL · lot 0
7 768 999,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358566 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DALIKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934401

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców 1

1.5.2.) Miejscowość: Dalików

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-205

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dalikow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dalikow.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2434a274-9cac-4fd7-b219-2b47c5ace89b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2434a274-9cac-4fd7-b219-2b47c5ace89b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358566

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054876/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236076

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6316260,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje w systemie zaprojektuj i wybuduj przebudowę dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin”, obejmującego wykonanie prac takich jak m.in. prace geodezyjne, opracowanie dokumentacji projektowej, zmiana nawierzchni na bitumiczną, wykonanie poboczy, przebudowa zjazdów, odwodnienie, oznakowanie pionowe i poziome.

2.2. Charakterystyka i zakres prac:
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi długości ok. 5,118 km (odcinek I – 2,207 km, odcinek II – 2,911 km, których zakres obejmuje:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej.
2) Opracowanie mapy projektowej wraz z prawnym ustaleniem granic pasa drogowego;
3) Wykonanie podziałów działek niezbędnych do przejęcia pod przebudowywaną drogę – ok. 90 szt. wraz z wykonaniem trwałej stabilizacji punktów geodezyjnych.
4) Uzyskanie niezbędnych opinii, wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i zezwoleń oraz przygotowanie materiałów do złożenia wniosku w celu uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej przez Wykonawcę oraz uzyskaniu innych decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego pn: „Przebudowa dróg na terenie sołectw: Dąbrówka Nadolna, Bardzynin”.
5) Uzyskanie odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych w myśl art. 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2025 poz. 418) – jeżeli okaże się to konieczne. Wykonawca jest zobowiązany uzyskać w razie konieczności zgodę na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych w ramach zaakceptowanej kwoty kontraktowej oraz czasu na ukończenie.
6) Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu
o dokumentację projektową wykonaną przez projektanta, polegających na przebudowie dróg
w niżej wymienionym zakresie:
a) korekta przebiegu drogi w istniejących i poszerzanych granicach pasa drogowego,
b) wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa drogowego szer. 0,75 – 1,00 m o grubości 15 cm,
c) wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o grubości 15 cm,
d) wykonanie dwóch warstw podbudowy z kruszyw łamanych o grubościach 8 i 12 cm,
e) wykonanie warstwy wiążącej z masy bitumicznej o grubości 5 cm,
f) wykonanie warstwy ścieralnej z masy bitumicznej o grubości 4 cm,
g) wykonanie zjazdów,
h) odtworzenie odwodnienia korpusu drogowego – odmulenie istniejących rowów długości
ok. 2800 m dla odc. I oraz ok. 1400 m dla odc. II,
i) remont przepustów pod koroną drogi,
j) remont przepustów pod zjazdami,
k) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
l) wykonanie aktywnego wyniesionego przejścia dla pieszych,
m) usunięcie zadrzewienia i pni drzew,
n) wykonania ewentualnych nasadzeń zastępczych,
o) wykonanie włączeń do dróg gminnych i powiatowych (skrzyżowania),
7) wymianę zasuw wodociągowych strefowych: DN 160 - 2 szt .oraz DN 100 – 5 szt.
8) montaż zasuw wodociągowych domowych na przyłączach wodociągowych DN 40 – 10 szt.,
2. Szczegółowy zakres robót określony jest w PFU który stanowi załączniki do SWZ.
3. Zamawiający załącza do dokumentacji postępowania Przedmiar robót, który ma służyć Wykonawcy do ułatwienia kalkulacji ceny. Nie jest on jednak dokumentem stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. Przedstawione w nim wielkości stanowią wstępny szacunek. Zamawiający stosuje rozliczenie w systemie ryczałtowym i to na Wykonawcy spoczywa obowiązek prawidłowej kalkulacji ceny tak aby osiągnięty został cel zamówienia. Do zadań Wykonawcy należy opracowanie dokumentacji projektowej zgodnej ze wszystkimi przepisami oraz uzyskanymi decyzjami a właściwa realizacja przedmiotu umowy odbywała się będzie zgodnie z opracowaną dokumentacją.
4. Wykonawca w ramach umowy dokona oznakowania przedsięwzięcia inwestycyjnego tablicą informacyjną w ilości 4 szt. o wymiarach 180 x 120 cm zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 lipca 2023 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1471).
5. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z warunkami realizacji zamówienia, zakresem robót oraz terenem budowy.
6. Wykonawca na własny koszt wykona, uzgodni oraz zatwierdzi projekt organizacji ruchu na czas trwania robót, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zapewnia oznakowanie tymczasowe, jego utrzymanie i demontaż.
7. Materiał uzyskany w ramach korytowania drogi zostanie zagospodarowany w miejscach wskazanych przez Zamawiającego znajdują na terenie gminy Dalików.

2.3. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za wypadki i szkody powstałe w związku z nieprawidłowym oznakowaniem terenu budowy oraz wykonywaniem robót będących przedmiotem zamówienia.
2.4. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność za ochronę instalacji i urządzeń podziemnych, zapewni ich właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem w czasie trwania prac.
2.5. Wykonawca będzie ponosił wszelkie koszty związane z odtworzeniem stanu pierwotnego otoczenia.
2.6. Wszystkie elementy z rozbiórki nadające się do ponownego użycia stanowią własność Zamawiającego, natomiast elementy uznane jako odpad, wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt. Materiał uzyskany w ramach korytowania drogi zostanie zagospodarowany w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie gminy Dalików.
2.7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7768999,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9823575,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7768999,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8281255114

7.3.3) Ulica: Łódzka

7.3.4) Miejscowość: Poddębice

7.3.5) Kod pocztowy: 99-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7768999,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 32 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane