Modernizacja instalacji elektrycznej w pomieszczeniach technicznych i administracyjnych Kina Światowid.
Instytucja Filmowa Silesia-Film
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358580/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 12:42
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0523d6c7-8eea-440e-83c3-2b8c5ecc3d18
- Identyfikator
- 6340125790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358580 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji elektrycznej w pomieszczeniach technicznych i administracyjnych Kina Światowid.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytucja Filmowa Silesia-Film
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276654897
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Górnicza 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-008
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: parama@silesiafilm.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://silesiafilm.com/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://silesiafilm.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja instalacji elektrycznej w pomieszczeniach technicznych i administracyjnych Kina Światowid.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0523d6c7-8eea-440e-83c3-2b8c5ecc3d18
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005422/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja instalacji elektrycznej w pomieszczeniach technicznych i administracyjnych Kina Światowid
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290678
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-01/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja instalacji elektrycznej w pomieszczeniach technicznych i administracyjnych Kina Światowid.”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawnePostępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 10.07.2026 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez BlueSoft Sp. z o.o., ul. Drobiarska 2a, 45-410 Opole, jako najkorzystniejszej w przedmiotowym postępowaniu. Po skierowaniu do Wykonawcy wezwania do zawarcia umowy Wykonawca pismem poinformował Zamawiającego, że nie będzie w stanie zrealizować przedmiotu zamówienia i odstępuje od podpisania umowy. Wykonawca nie wniósł również wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Powyższe oświadczenie stanowi jednoznaczną odmowę zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a tym samym oznacza uchylenie się Wykonawcy od jej zawarcia. W przedmiotowym postępowaniu pozostałe oferty zostały odrzucone, wobec czego Zamawiający nie miał możliwości dokonania ponownego badania i oceny ofert oraz wyboru kolejnej oferty zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |