„BUDOWA SIECI KANALIZACJI DESZCZOWEJ W REJONIE UL. KRESOWIAKÓW I WINCENTEGO WITOSA W ZŁOTOWIE”
Gmina Miasto Złotów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358648
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358648/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 12:54
- Lokalizacja
- Złotów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c593fcaa-c780-4da7-9602-192438fef0b9
- Identyfikator
- 7671669426
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358648 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„BUDOWA SIECI KANALIZACJI DESZCZOWEJ W REJONIE UL. KRESOWIAKÓW I WINCENTEGO WITOSA W ZŁOTOWIE”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Złotów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791342
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Piasta 1
1.5.2.) Miejscowość: Złotów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.8.) Numer faksu: +48 67 263 26 40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zlotow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zlotow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zlotow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„BUDOWA SIECI KANALIZACJI DESZCZOWEJ W REJONIE UL. KRESOWIAKÓW I WINCENTEGO WITOSA W ZŁOTOWIE”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c593fcaa-c780-4da7-9602-192438fef0b9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358648
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018647/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Ochrona zasobów wody zlewni rzeki Noteć (Budowa sieci kanalizacji deszczowej na terenie zabudowy mieszkaniowej w rejonie ul. Kresowiaków i Wincentego Witosa w Złotowie) (ZIT)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 - Priorytet 02 „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” - Działania 02.06 „Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250857
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3116623,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowią roboty budowlane składające się na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Ochrona zasobów wody zlewni rzeki Noteć (Budowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Kresowiaków
i Wincentego Witosa w Złotowie)”. Zadanie to realizowane jest w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pt. „Ochrona zasobów wody zlewni rzeki Noteć na terenie ZIT MOF Piły – Kompleksowe oczyszczanie Jeziora Zaleskiego i Jeziora Burmistrzowskiego wraz z przebudową kanalizacji deszczowej w Złotowie” nr FEWP.02.06.-IZ.00-0024/25-00.
W ramach realizacji zadania planuje się wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku od projektowanej studni D43 na działce nr 19 (obręb 0092 Złotów) do projektowanego wylotu do jeziora na terenie dz. nr 412/2 (obręb 0051 Dzierzążenko).
4.1.1. Charakterystyczne parametry:
• rurociąg kanalizacji deszczowej Dn 300 – 214,5 m
• rurociąg kanalizacji deszczowej Dn 400 – 473,0 m
• rurociąg kanalizacji deszczowej Dn 500 – 1353,5 m
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 7 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, przedmiar oraz dokumentacja projektowa).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne: W dniu 03 czerwca 2026 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w wysokości 1.937.469,01 zł.
W niniejszym postępowaniu zostało złożonych czternaście ofert.
Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy, Zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu zostały odrzucone oferty nr: 2, 3, 4, 7, 9, 10, 11 i 14. Cena najkorzystniejszej oferty, tj. oferty nr 6, która otrzymała 100,00 pkt. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie wyżej wymienionego zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2066400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3635749,45 PLN
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |