Świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich w ramach projektu „Wsparcie i integracja- usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Radzyń Podlaski”
Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358657
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358657/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 12:56
- Lokalizacja
- Radzyń Podlaski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d33298ba-f86b-4942-a45e-82204ade2b0e
- Identyfikator
- 5381026251
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358657 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich w ramach projektu „Wsparcie i integracja- usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Radzyń Podlaski”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002300315
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 32
1.5.2.) Miejscowość: Radzyń Podlaski
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-300
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gops@radzynpodlaski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gops.radzynpodlaski.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d33298ba-f86b-4942-a45e-82204ade2b0e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich w ramach projektu „Wsparcie i integracja- usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Radzyń Podlaski”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d33298ba-f86b-4942-a45e-82204ade2b0e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358657
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet FELU.08.00 Zwiększanie spójności społecznej programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie FELU.08.05 Usługi społeczne, projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275988
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GOPS.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Radzyń Podlaski. Wykonawca/cy będąwykonywali usługi w miejscu zamieszkania osoby korzystającej z usług.
4.1.2 Szczegółowy zakres usług objętych przedmiotem zamówienia został opisany w załączniku nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia(OPZ)- dotyczy części od I-VI zamówienia
4.1.3 Zadaniem Wykonawcy niniejszego zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i/lub asystenckich w oparciu o opracowany indywidualny plan wsparcia dla każdego podopiecznego(również w soboty, niedziele i dni świąteczne). W uzasadnionych przypadkach godziny realizacji usług mogą ulec zmianie po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym.
4.1.4Zakres wsparcia może podlegać modyfikacjom w zakresie potrzeb uczestników. Organizacja świadczenia usług opiekuńczych i/lub asystenckich uwzględnia podmiotowość uprawnionych, w tym respektowanie prawa do poszanowania i ochrony godności, intymności oraz poczucia bezpieczeństwa i ochrony dóbr osobistych – opiekunki/opiekunowie i/lub asystentki/asystenci będą nadzorowani przez pracowników Zamawiającego, którzy będą kontaktować się z podopiecznymi, będą sprawdzać ich zadowolenie i wprowadzą ewentualne zmiany we wsparciu.
4.1.5Wsparcie wynika z zapisów projektu będzie zgodne z Wytycznymi obszarowymi w szczególności z Minimalnymi wymaganiami świadczenia usług społecznych w społeczności lokalnej (Wytycznych EFS Plus).
4.1.6 Podmiot realizujący usługi opiekuńcze i/lub asystenckie zobowiązany jest do zapewnienia nieprzerwanego i właściwego pod względem jakości procesu świadczenia usług przez 7 dni w tygodniu, poprzez właściwe ustalenie z osobami świadczącymi usługi opiekuńcze/ asystenckie godzin oraz zleconego wymiaru i zakresu usług.
4.1.7Czas świadczenia usług, oznacza czas wykonywania zleconego zakresu usług (opiekuńcze/ asystenckie). Zamawiający zastrzega, że do czasu świadczenia usług nie wlicza się czasu dojazdu lub dojścia do miejsca świadczenia usługi-1 godzina oznacza 60 min.;
4.1.8 Realizację usług na rzecz konkretnego świadczeniobiorcy Wykonawca będzie wykonywał zgodnie z niżej opisanymi procedurami:
1) informacja o przyznaniu usług, ich terminie i wymiarze będzie przekazywana telefonicznie lub e-mailem przez koordynatora Projektu Zamawiającego na podstawie planu działania – umowy trójstronnej,
2) Wykonawca otrzyma egzemplarz planu działania – umowy trójstronnej od Zamawiającego,
3) W sytuacji, gdy zakończenie świadczenia usług nastąpi w terminie wcześniejszym niż wskazany w umowie trójstronnej, Zamawiający poinformuje o tym Wykonawcę telefonicznie, lub e-mailem.
4.1.9 Przekazany Wykonawcy plan działania – umowa trójstronna będzie zawierał informacje niezbędne do świadczenia usług takie jak:
1) imię i nazwisko oraz adres osoby zakwalifikowanej do świadczenia usług,
2) rodzaj usług,
3) wymiar dzienny świadczonych usług
4) okres, przez który usługi mają być świadczone,
5) dane adresowe Wykonawcy.
5.Częstotliwość świadczonych usług oraz rodzaj i termin ich wykonania muszą być zgodne z planem działania – umową trójstronną i harmonogramem. Godziny, w jakich usługi mają być świadczone powinny być dostosowane do potrzeb świadczeniobiorców. W sytuacji, kiedy osoba świadcząca usługi na rzecz konkretnego świadczeniobiorcy nie może ich wykonać w terminach określonych w harmonogramie, np. z powodu choroby, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdorazowo zastępstwo przez osobę ujętą w wykazie osób i powiadomić o zmianie Zamawiającego przed rozpoczęciem wykonywania usług. Wykonawca do świadczenia usług nie może kierować osób będących członkami najbliższej rodziny Świadczeniobiorcy
5.1.Wykonawca w oparciu o karty realizacji usług opiekuńczych/ asystenckich świadczeniobiorców wylicza faktycznie wypracowane godziny w danym miesiącu.
5.2Koordynator usług Zamawiającego przygotowuje zestawienie imienne świadczeniobiorców łącznie z godzinami przyznanymi w planie działania – umowie trójstronnej oraz kwotę odpłatności za usługi.(jeżeli dotyczy)
5.3 Wykonawca zobowiązany będzie:
1) podjąć czynności związane ze świadczeniem usług w terminie wskazanym przez Zamawiającego
2) poinformować koordynatora usług Zamawiającego o rozpoczęciu świadczenia usług podając jednocześnie dane osoby świadczącej usługi w danym środowisku nie później niż na 12 h przed ich rozpoczęciem. W przypadku zmiany osoby świadczącej usługi Wykonawca poinformuje o tym koordynatora podając dane osoby aktualnie świadczącej usługi przed rozpoczęciem wykonywania usług. Powyższe informacje mogą być przekazane telefonicznie lub e-mailem, a następnie potwierdzone na piśmie. Osoby świadczące usługi winny być wprowadzone w środowisko przez koordynatora usług Wykonawcy.
3) informować Zamawiającego o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na realizację usług opiekuńczych/ asystenckich np. zmianie sytuacji życiowej lub rodzinnej, zmianie stanu zdrowia, hospitalizacji, braku zgody ze strony osoby korzystającej z usług na ich wykonanie,
4) zapewnić świadczeniobiorcom niezbędną pomoc w sytuacjach nagłych, w szczególności takich jak: odniesienie poważnych obrażeń, ciężki stan zdrowia, zatrucie pokarmowe lub choroba zakaźna, zniszczenie domu w wyniku wandalizmu lub pożaru, kradzież na szkodę świadczeniobiorcy,
5) powiadomić w razie potrzeby odpowiednie służby np.: pogotowie, straż pożarną, policję itp.
6) współpracować na bieżąco z przedstawicielami Zamawiającego upoważnionymi do bieżących kontaktów związanych z realizacją umowy tj. z koordynatorem usług Zamawiającego lub inną osobą upoważnioną,
7) zapewnić stały kontakt telefoniczny, e-mail, w godzinach pracy tj. od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku,
8) prowadzić dokumentację świadczonych usług w formie - kart realizacji usług opiekuńczych i/lub asystenckich, w których w każdym dniu świadczenia usług opiekun/ asystent uzupełnia: godzinę rozpoczęcia i zakończenia świadczenia usług, łączną ilość godzin świadczonych usług, rodzaj usług, ewentualne uwagi co do przeszkód w wykonywaniu usług. Karta powinna zawierać po każdym dniu świadczonych usług podpis świadczeniobiorcy, jego opiekuna prawnego, członka rodziny lub osoby upoważnionej oraz czytelny podpis opiekuna realizującego usługi. Karta usług powinna być przechowywana u koordynatora usług ( wzór karty został załączony do umowy)
cd. w swz
2)Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych, asystenckich wynikających z art. 17 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 1214 z późn zm.) oraz Wytycznych dotyczące realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021–2027, świadczonych na rzecz osób wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim w miejscu ich zamieszkania, zgodnie z ilością godzin i zakresem wskazanym w zestawieniu zbiorczym przekazanym Wykonawcy wraz ze zleceniem ich wykonania w czasie uzgodnionym pomiędzy biorcą usługi a Wykonawcą. Ww. osoby to jednocześnie uczestnicy Projektu.
Część 1: 1 opiekun/ka – realizacja usług opiekuńczych na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 6 h w tygodniu x4 tygodnie tj. 2160 h, ok. po 120 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 151200,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: 1 opiekun/ka – realizacja usług opiekuńczych na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 6 h w tygodniu x4 tygodnie tj. 2160 h, ok. po 120 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 151200,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: 1 opiekun/ka – realizacja usług opiekuńczych na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 6 h w tygodniu x4 tygodnie tj. 2160 h, ok. po 120 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 151200,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4: 1 opiekun/ka – realizacja usług opiekuńczych na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 6 h w tygodniu x4 tygodnie tj. 2160 h, ok. po 120 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 151200 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 5: 1 asystent/ka – realizacja usług asystenckich na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 8 h w miesiącu tj. 720 h, ok. po 40 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 50400,00 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 6:1 asystent/ka – realizacja usług asystenckich na rzecz 5 podopiecznych/ średnio 8 h w miesiącu tj. 720 h, ok. po 40 h/mc (przez okres 18 m-cy od 01.08.2026 r.-31.01.2028 r. )4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 50400,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 38016,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43200,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 38016,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pomagamy24h.pl Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7842508369
7.3.3) Ulica: Powstańców Warszawy
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-656
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 38016,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-08-01 do 2028-01-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 38016,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 38880,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 38016,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 6)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pomagamy24.pl Sp.z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7842508369
7.3.3) Ulica: Powstańców Warszawy
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-656
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 6)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 38016,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-08-01 do 2028-01-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |