Usługa cateringowa podczas szkoleń organizowanych w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358696
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358696/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-23 13:06
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb35eca2-2d7b-4ea5-a094-bbe5f1514e5d
Identyfikator
5252088391
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłkówUsługi podawania posiłków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358696 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa cateringowa podczas szkoleń organizowanych w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142148155

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 5/7

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-893

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 504 41 00

1.5.8.) Numer faksu: 22 504 41 39

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@wfosigw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wfosigw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wfosigw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samorządowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa cateringowa podczas szkoleń organizowanych w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb35eca2-2d7b-4ea5-a094-bbe5f1514e5d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358696

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630880/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Usługa cateringowa podczas szkoleń organizowanych w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027 "Projekt Doradztwa Energetycznego" w ramach działania "Efektywność energetyczna" priorytet "Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności".

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312983

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-12/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 78546,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

pracowników jednostek samorządu terytorialnego, realizowanych w ramach działań doradczych projektu pn. „Projekt Doradztwa Energetycznego”.
2. Zakres zamówienia:
1) Liczba szkoleń:
szkolenia będą 3 (trzy) dniowe – bez noclegu;
szkolenia będą rozłożone w czasie – pierwsze dwa dni – dzień po dniu, trzeci dzień po około 2-3 tygodniach.
Ogółem: liczba dni szkoleniowych, dla których należy zapewnić usługę cateringową: 18.
2) Liczba uczestników: 600 osób, w tym:
dla szkoleń organizowanych w Warszawie i Radomiu – po 40 osób na każdym szkoleniu;
dla szkoleń organizowanych w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku i Siedlcach – po 30 osób na każdym szkoleniu;
3) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia podczas każdego szkolenia (do 30% deklarowanej liczby uczestników w danym dniu). Ostateczna liczba uczestników poszczególnych szkoleń zostanie zgłoszona Wykonawcy na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem każdego szkolenia.
4) Szkolenia będą organizowane w Warszawie, Płocku, Ostrołęce, Siedlcach, Radomiu i Ciechanowie, w lokalizacjach – salach szkoleniowych jak niżej:
a) Warszawa – sala konferencyjna w siedzibie centrali Zamawiającego,
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa;
b) Płock – sala konferencyjna w wydziale zamiejscowym Zamawiającego w Płocku, ul. Stary Rynek 20, 09-400 Płock;
c) Ostrołęka – sala konferencyjna, ul. J. Piłsudskiego 38, 07-410 Ostrołęka (budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
w Warszawie - Delegatury w Ostrołęce);
d) Siedlce – sala konferencyjna, ul. Terespolska 12, 08-110 Siedlce (budynek „C” Polimex Mostostal S.A.);
e) Radom – sala konferencyjna, ul. 25 Czerwca 68, 26-600 Radom (budynek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu);
f) Ciechanów – sala konferencyjna wskazana przez Zamawiającego, zlokalizowana na terenie powiatu ciechanowskiego. Sala zostanie wskazana przez Zamawiającego na 10 dni roboczych przed terminem szkolenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55320000-9 - Usługi podawania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp zgodnie, z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu do upływu składania ofert, tj. 07.07.2026 r. do godz. 10:00 wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę - Granatoil Graniszewscy sp. j., ul. Przemysłowa 1, 07-407 Czerwin na kwotę 180 774,00 złotych brutto. Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 100 000,00 zł brutto. Wobec tego, że cena oferty złożonej w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 180774,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 180774,00 PLN

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi